reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsza umowa na pojemność Türksata 5B

dodano: 2021-09-10 19:06 | aktualizacja: 2021-09-12 10:02
autor: RO | źródło: Turksat/caliber.az

Turksat 5A Airbus Turecki operator telewizji satelitarnej i kablowej Türksat AŞ podpisał pierwszą umowę na korzystanie z satelity Türksat 5B, którego wyniesienie na orbitę jest zaplanowane na koniec 2021 roku. Zgodnie z zawartym porozumieniem o strategicznej współpracy pomiędzy Türksat a brytyjskim Inmarsat, usługi Inmarsat GX będą świadczone w Turcji przez satelitę Türksat 5B.

Inmarsat satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa została podpisana podczas największej na świecie wystawy poświęconej komunikacji satelitarnej Satellite 2021, która odbyła się w Waszyngtonie od 8 do 10 września 2021.

Zelman Demirel, zastępca dyrektora generalnego Türksat AŞ ds. usług satelitarnych, przemawiając podczas ceremonii podpisania, zauważył, że dzięki nowej umowie Türksat A.Ş. ma okazję stworzyć wspólny potencjał dla globalnej współpracy z Inmarsat.

Z kolei wiceprezes Inmarsat ds. technologii, Mark Dickinson, podkreślił, że firma dąży do rozwoju relacji z Türksat AŞ.

Produkcją Türksata 5B zajęła się firma Turkish Aerospace Industries we współpracy z Airbus Defense and Space (D&S) w zakładach przemysłowych ASELSAN w Ankarze. Wyniesienie na orbitę planowane jest z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie w czwartym kwartale 2021 roku. Satelita trafi na pozycję 42°E. Jedną z najważniejszych cech tego satelity będzie zwiększenie (nawet 15-krotne) przepustowości na transmisje danych w paśmie Ka.

Źródło: caliber.az 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...