reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Opowiem ci o zbrodni” 4 w CI Polsat

dodano: 2021-09-13 05:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” Olga Bołądź, Magdalena Berus, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii „Opowiem ci o zbrodni” kanału Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Debiut w tej produkcji ma także pisarka Katarzyna Grochola, która pojawi się w roli jednej z prowadzących program. 1. odcinek 4. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” wyemitowany zostanie premierowo w piątek, 22 października br. o godz. 22:00 w stacji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twórcy kryminałów po raz kolejny powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Produkcją kolejnego sezonu programu ponownie zajęła się firma Jolanta Gwardys Media. W czwartej serii programu „Opowiem ci o zbrodni” widzowie zobaczą Joannę Opiat-Bojarską, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza i Roberta Małeckiego. Do grona prowadzących dołączyła Katarzyna Grochola, która ze stacją Crime+Investigation Polsat związana jest od roku 2019, gdy została twarzą ogólnopolskiej kampanii „Stop przemocy wobec kobiet” i prowadzącą program „Niewidzialne: stop przemocy” zrealizowany ze wsparciem Centrum Praw Kobiet (więcej tutaj).

W czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” powraca w nowej odsłonie. Format został wzbogacony o inscenizacje, w których główne role zagrali aktorzy.

- Sukces formatu „Opowiem ci o zbrodni” zachęcił nas do dalszego rozwoju tej produkcji i poszerzenia formuły. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze znakomitymi polskimi aktorami, aby przejmujące historie opowiadane przez wybitnych pisarzy zyskały jeszcze głębszy wymiar w inscenizacjach, które są bardzo ważną częścią naszego programu. Historie, które prezentujemy wydarzyły się naprawdę i chcemy pokazać je z zachowaniem pełnej wrażliwości i szacunku dla ofiar oraz ich rodzin. Wierzymy, że znakomita gra aktorska dodaje jakości temu, w jaki sposób ukazujemy historie. Jestem bardzo wdzięczna aktorom i pisarzom, którzy poświęcili nam swój czas, talent i wzięli udział w tym wyjątkowym projekcie

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor do spraw lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.


Olga Bołądź w odcinku prowadzonym przez Katarzynę Grocholę, wciela się w postać Hanny, która po latach trwania w przemocowym związku nie wytrzymała i ugodziła nożem swojego męża. W odcinku Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, w opowieści o zabójstwie trzech policjantów na terenie zakładu karnego, w rolę mordercy, strażnika więziennego, wcielił się Robert Gonera. Wojciech Chmielarz przedstawi sprawę mężczyzny, który zamordował swoją żonę i ukrył jej zwłoki w piwnicy. Fakty udało się ustalić po 20 latach dzięki pracy policjantów z gdańskiego Archiwum X. W inscenizacji główną rolę gra zagrał Lesław Żurek. Joanna Opiat-Bojarska zajęła się sprawą śmierci młodej dziewczyny - Zyty, która została zamordowana w 1994 roku. Morderca został odnaleziony po prawie 30 latach. W tym odcinku w roli głównej pojawił się Piotr Głowacki. Igor Brejdygant, opowie o związku dwojga młodych ludzi, w którym alkohol był przyczyną dramatycznych wydarzeń. Główne role zagrali Magdalena Berus i Kamil Kula. Robert Małecki wraca do zaginięcia dziesięcioletniego Mateusza, który po zabawie nad rzeką w 2007 roku nigdy nie wrócił do domu. Jego ojciec do dzisiaj szuka odpowiedzi na pytanie co się stało z jego synem. W inscenizacji przejmującą rolę ojca chłopca zagrał Przemysław Bluszcz.

- Do udziału w czwartym sezonie programu zaprosiliśmy zawodowych aktorów. Ich obecność na planie bardzo urealniła tę opowieść o prawdziwej zbrodni i nadała jej niesamowity wymiar. Bo przypominam, my opowiadamy o zbrodniach które zdarzyły się naprawdę, o prawdziwych dramatach rodzin, ich rozpaczy, lęku, bezradności. Tylko zawodowy aktor potrafi te emocje przenieść na ekran. Kiedy kręciliśmy sceny z udziałem aktorów, to bardzo realnie, wprost namacalnie dotykaliśmy tego, co dotychczas było zapisem w jednym z tomów akt. Byliśmy świadkami zbrodni i to było bardzo dojmujące przeżycie. Mam nadzieje, że nasi widzowie doświadczą tych samych emocji

- komentuje Jolanta Gwardys, producentka programu „Opowiem ci o zbrodni”.


Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 22 października br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Michał Kuźmiński i Małgorzata Kuźmińska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Michał Kuźmiński i Małgorzata Kuźmińska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 4., emisja w piątki (od 22 października 2021 roku) o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Obrotnica DiSEqC SG2100A

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

380 zł Więcej...