reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Opowiem ci o zbrodni” 4 w CI Polsat

dodano: 2021-09-13 05:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” Olga Bołądź, Magdalena Berus, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii „Opowiem ci o zbrodni” kanału Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Debiut w tej produkcji ma także pisarka Katarzyna Grochola, która pojawi się w roli jednej z prowadzących program. 1. odcinek 4. sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” wyemitowany zostanie premierowo w piątek, 22 października br. o godz. 22:00 w stacji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Za produkcję programu odpowiada Jolanta Gwardys Media.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twórcy kryminałów po raz kolejny powracają na ekrany telewizorów, by opowiedzieć o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Produkcją kolejnego sezonu programu ponownie zajęła się firma Jolanta Gwardys Media. W czwartej serii programu „Opowiem ci o zbrodni” widzowie zobaczą Joannę Opiat-Bojarską, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza i Roberta Małeckiego. Do grona prowadzących dołączyła Katarzyna Grochola, która ze stacją Crime+Investigation Polsat związana jest od roku 2019, gdy została twarzą ogólnopolskiej kampanii „Stop przemocy wobec kobiet” i prowadzącą program „Niewidzialne: stop przemocy” zrealizowany ze wsparciem Centrum Praw Kobiet (więcej tutaj).

W czwartym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” powraca w nowej odsłonie. Format został wzbogacony o inscenizacje, w których główne role zagrali aktorzy.

- Sukces formatu „Opowiem ci o zbrodni” zachęcił nas do dalszego rozwoju tej produkcji i poszerzenia formuły. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze znakomitymi polskimi aktorami, aby przejmujące historie opowiadane przez wybitnych pisarzy zyskały jeszcze głębszy wymiar w inscenizacjach, które są bardzo ważną częścią naszego programu. Historie, które prezentujemy wydarzyły się naprawdę i chcemy pokazać je z zachowaniem pełnej wrażliwości i szacunku dla ofiar oraz ich rodzin. Wierzymy, że znakomita gra aktorska dodaje jakości temu, w jaki sposób ukazujemy historie. Jestem bardzo wdzięczna aktorom i pisarzom, którzy poświęcili nam swój czas, talent i wzięli udział w tym wyjątkowym projekcie

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor do spraw lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.


Olga Bołądź w odcinku prowadzonym przez Katarzynę Grocholę, wciela się w postać Hanny, która po latach trwania w przemocowym związku nie wytrzymała i ugodziła nożem swojego męża. W odcinku Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, w opowieści o zabójstwie trzech policjantów na terenie zakładu karnego, w rolę mordercy, strażnika więziennego, wcielił się Robert Gonera. Wojciech Chmielarz przedstawi sprawę mężczyzny, który zamordował swoją żonę i ukrył jej zwłoki w piwnicy. Fakty udało się ustalić po 20 latach dzięki pracy policjantów z gdańskiego Archiwum X. W inscenizacji główną rolę gra zagrał Lesław Żurek. Joanna Opiat-Bojarska zajęła się sprawą śmierci młodej dziewczyny - Zyty, która została zamordowana w 1994 roku. Morderca został odnaleziony po prawie 30 latach. W tym odcinku w roli głównej pojawił się Piotr Głowacki. Igor Brejdygant, opowie o związku dwojga młodych ludzi, w którym alkohol był przyczyną dramatycznych wydarzeń. Główne role zagrali Magdalena Berus i Kamil Kula. Robert Małecki wraca do zaginięcia dziesięcioletniego Mateusza, który po zabawie nad rzeką w 2007 roku nigdy nie wrócił do domu. Jego ojciec do dzisiaj szuka odpowiedzi na pytanie co się stało z jego synem. W inscenizacji przejmującą rolę ojca chłopca zagrał Przemysław Bluszcz.

- Do udziału w czwartym sezonie programu zaprosiliśmy zawodowych aktorów. Ich obecność na planie bardzo urealniła tę opowieść o prawdziwej zbrodni i nadała jej niesamowity wymiar. Bo przypominam, my opowiadamy o zbrodniach które zdarzyły się naprawdę, o prawdziwych dramatach rodzin, ich rozpaczy, lęku, bezradności. Tylko zawodowy aktor potrafi te emocje przenieść na ekran. Kiedy kręciliśmy sceny z udziałem aktorów, to bardzo realnie, wprost namacalnie dotykaliśmy tego, co dotychczas było zapisem w jednym z tomów akt. Byliśmy świadkami zbrodni i to było bardzo dojmujące przeżycie. Mam nadzieje, że nasi widzowie doświadczą tych samych emocji

- komentuje Jolanta Gwardys, producentka programu „Opowiem ci o zbrodni”.


Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 22 października br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Joanna Opiat-Bojarska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Michał Kuźmiński i Małgorzata Kuźmińska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Michał Kuźmiński i Małgorzata Kuźmińska w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
Katarzyna Grochola w kampanii akcji „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: Anna Górajka
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks
CI Polsat z akcją „Stop przemocy wobec kobiet”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 4., emisja w piątki (od 22 października 2021 roku) o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...