reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-06 - 2022-07-07

Mecze Legii w Lidze Europy UEFA także w TVP

dodano: 2021-09-13 10:25 | aktualizacja: 2021-09-15 11:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NENT Group

Legia Warszawa Liga Europy Spartak Napoli Leicester City 360px.jpg Nordic Entertainment Group (NENT Group) oraz Telewizja Polska podpisały porozumienie, na mocy którego w sezonie 2021/22 transmisje spotkań Legii Warszawa rozgrywane w fazie grupowej Ligi Europy UEFA będą dostępne w serwisie streamingowym Viaplay oraz w jednym z otwartych kanałów TVP.

Legia Warszawa
Legia Warszawa Liga Europy UEFA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, mecze grupowe mistrzów Polski odbywające się u siebie będą transmitowane na żywo przez obu nadawców, natomiast spotkania wyjazdowe dostępne będą na żywo wyłącznie na platformie Viaplay – w ramach podpisanego porozumienia Telewizja Polska nabyła jednak prawa do ich retransmisji.

Od sezonu 2021/22 do sezonu 2023/24 Viaplay pokaże w Polsce wszystkie mecze Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na ośmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, a także Estonii, Łotwie, Litwie oraz Polsce.

W trakcie rozpoczynającego się w środę, 15 września, nowego sezonu Ligi Europy UEFA, polscy widzowie będą mogli obejrzeć na żywo rywalizację najlepszych europejskich drużyn w całkowicie nowej odsłonie – od 2021 do 2024 roku wszystkie mecze rozgrywane w ramach Ligi Europy UEFA będą dostępne w Polsce w serwisie streamingowym Viaplay. Tegoroczna edycja tych rozgrywek może cieszyć się szczególnym zainteresowaniem polskich kibiców ze względu na udział w nich Legii Warszawa, która po kliku sezonach wraca do europejskiej elity.

Pierwszym meczem Ligi Europy UEFA w sezonie 2021/22 będzie spotkanie mistrzów Polski z drużyną Spartaka Moskwa. Transmisja spotkania rozgrywanego na Otkrytije Arena w Moskwie, dostępna będzie na żywo wyłącznie na platformie Viaplay. Przedmeczowe studio rozpocznie się w środę, 15 września, o godz. 15:20.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy NENT Group i Telewizją Polską, retransmisja tego meczu, podobnie jak pozostałych spotkań wyjazdowych Legii Warszawa w fazie grupowej tegorocznych rozgrywek Ligi Europy UEFA – z Leicester oraz Napoli – będzie dostępna także w jednym z otwartych kanałów TVP. Wszystkie mecze grupowe mistrzów Polski rozgrywane u siebie będą natomiast transmitowane na żywo zarówno w serwisie streamingowym Viaplay, jak i wybranym kanale Telewizji Polskiej.
 

- Przygotowujemy się do transmisji europejskich pucharów tak, by w środę i w czwartek widzowie mieli poczucie, że są blisko wydarzeń i emocji na boiskach. To, że mamy polski klub w pucharach, że Legia Warszawa trafiła do tak mocnej grupy i zaczyna rozgrywki od meczu ze Spartakiem w Moskwie, który budzi tyle wspomnień, jest dodatkową motywacją. Wysyłamy do Moskwy czteroosobową ekipę dziennikarską, w tym Wojciecha Kowalewskiego, który grał i w Legii i w Spartaku. A pucharowe mecze w studiu w Warszawie będą analizować znakomici fachowcy: Piotr Stokowiec i Łukasz Smolarow, do niedawna trenerzy Lechii Gdańsk - powiedział Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce.

Oprócz meczów Ligi Europy UEFA, Viaplay pokaże w Polsce także wszystkie spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA, zupełnie nowych europejskich rozgrywek klubowych, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny. W ramach fazy grupowej oraz pucharowej mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni.


Plan transmisji - Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA:

15 września (środa)
16:30 Spartak Moskwa – Legia Warszawa
(transmisja na żywo wyłącznie w Viaplay, retransmisja od 19:30 w TVP Sport)

30 września (czwartek)
18:45 Legia Warszawa – Leicester
(transmisja na żywo w Viaplay oraz TVP2)

21 października (czwartek)
21:00 Napoli – Legia Warszawa
(transmisja na żywo wyłącznie w Viaplay, retransmisja w TVP Sport)

4 listopada (czwartek)
18:45 Legia Warszawa – Napoli
(transmisja na żywo w Viaplay oraz TVP2)

25 listopada (czwartek)
21:00 Leicester – Legia Warszawa
(transmisja na żywo wyłącznie w Viaplay, retransmisja w TVP Sport)

9 grudnia (czwartek)
18:45 Legia Warszawa – Spartak Moskwa
(transmisja na żywo w Viaplay oraz TVP2)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...