reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia dużo traci - aż 690 mln euro

dodano: 2021-09-13 14:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ItaliaOggi/Repubblica.it

Sky Italia 360 Włoska platforma płatnej telewizji Sky Italia odnotowała ogromne straty operacyjne w wysokości aż 690 mln euro w roku finansowym 2020, na co wpłynęły m.in. skutki pandemii oraz utrata praw do włoskiej Serie A na rzecz DAZN, donosi włoski dziennik Italia Oggi.

Sky Italia siedziba mediolan 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do słabych wyników przyczynił się spadek przychodów i usług z 3,27 mld euro w 2019 r. do 2,88 mld euro w 2020 r. Na obroty wpłynęło zmniejszenie przychodów z abonamentu (-178 mln euro), przychodów z instalacji i wynajmu sprzętu (-44 mln euro), a także spadek przychodów z reklam (-171 mln euro). W tym samym okresie zadłużenie finansowe netto wzrosło z 1,26 mld euro do 1,63 mld euro.

Według La Repubblica negatywny wynik obniżył kapitał zakładowy włoskiego operatora płatnej telewizji, zmuszając macierzystą spółkę Sky Italian Holdings (część Comcast Corp.) do zapewnienia 1,34 mld euro dodatkowego finansowania.

Co prawda nie podano oficjalnych danych dotyczących liczby abonentów, ale z nieoficjalnych informacji włoskich mediów wynika, że z pewnością spadła poniżej 4,5 mln, ale nie ma oznak wielkich rezygnacji z subskrypcji po przejściu całej ligi piłkarskiej Serie A do DAZN. Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 r. pisaliśmy, że liczba abonentów platformy Sky Italia spadła do 4,6 mln, co w porównaniu z 4,9 mln abonentów w okresie przed Covid-19 jest ogromną stratą, a teraz wynika z tych informacji, że ta strata jeszcze wzrośnie. Ciekawe jest jedno, że platformy, które tracą abonentów zwykle nie publikuje takich danych i wydaje się ich właścicielom, że w XXI wieku nikt się nie dowie.

Źródło: italiaoggi.it  ilnapolista.it  repubblica.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...