reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia dużo traci - aż 690 mln euro

dodano: 2021-09-13 14:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ItaliaOggi/Repubblica.it

Sky Italia 360 Włoska platforma płatnej telewizji Sky Italia odnotowała ogromne straty operacyjne w wysokości aż 690 mln euro w roku finansowym 2020, na co wpłynęły m.in. skutki pandemii oraz utrata praw do włoskiej Serie A na rzecz DAZN, donosi włoski dziennik Italia Oggi.

Sky Italia siedziba mediolan 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do słabych wyników przyczynił się spadek przychodów i usług z 3,27 mld euro w 2019 r. do 2,88 mld euro w 2020 r. Na obroty wpłynęło zmniejszenie przychodów z abonamentu (-178 mln euro), przychodów z instalacji i wynajmu sprzętu (-44 mln euro), a także spadek przychodów z reklam (-171 mln euro). W tym samym okresie zadłużenie finansowe netto wzrosło z 1,26 mld euro do 1,63 mld euro.

Według La Repubblica negatywny wynik obniżył kapitał zakładowy włoskiego operatora płatnej telewizji, zmuszając macierzystą spółkę Sky Italian Holdings (część Comcast Corp.) do zapewnienia 1,34 mld euro dodatkowego finansowania.

Co prawda nie podano oficjalnych danych dotyczących liczby abonentów, ale z nieoficjalnych informacji włoskich mediów wynika, że z pewnością spadła poniżej 4,5 mln, ale nie ma oznak wielkich rezygnacji z subskrypcji po przejściu całej ligi piłkarskiej Serie A do DAZN. Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 r. pisaliśmy, że liczba abonentów platformy Sky Italia spadła do 4,6 mln, co w porównaniu z 4,9 mln abonentów w okresie przed Covid-19 jest ogromną stratą, a teraz wynika z tych informacji, że ta strata jeszcze wzrośnie. Ciekawe jest jedno, że platformy, które tracą abonentów zwykle nie publikuje takich danych i wydaje się ich właścicielom, że w XXI wieku nikt się nie dowie.

Źródło: italiaoggi.it  ilnapolista.it  repubblica.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...