reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsza telewizja komercyjna Turcji wraca na ekrany

dodano: 2021-09-14 11:36 | aktualizacja: 2021-09-14 12:42
autor: RO | źródło: Serdal Erol/flashtv.com.tr

Flash TV Jeden z najstarszych kanałów komercyjnych w Turcji, działających pod parasolem Göktuğ Group, znów zaczyna nadawać. 20 września br. na satelitach Türksat (42°E) mają rozpocząć się testy HD przez operatora satelitarnego Türksat. 11 października 2021 roku wystartuje ponownie Flash TV z siedzibami w Stambule i Ankarze. Emisja ma być dostępna w jakości HD bez szyfrowania ( FTA ).

flashtv.com.tr
Flash TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Założony 15 stycznia 1992 roku Flash TV stał się drugim po TRT kanałem telewizyjnym w Turcji dzięki nadawaniu naziemnym.

Kanał w ciągu 28 lat istnienia przybierał różne profile, dostosowując się do sytuacji panującej na rynku. Jedną z fenomenalnych kultowych produkcji w historii tureckiej telewizji jest serial „Gerçek Kesit”, emitowany od 1993 roku.

Flash TV skoncentrował się na formacie kanału muzycznego w późnych latach 90-tych i wczesnych 2000-tych. Później jego tematyka zaczęła ewoluować po upadku tureckiego przemysłu muzyki wideo i zmieniającymi się wymaganiami telewidzów.

Flash TV nie uczestniczył w trendzie kosztownych seriali w tamtych czasach i wolał mnożyć produkcje rodzime, które wytwarzał własnymi zasobami. W związku z tym skoncentrował się na produkcji programów rozrywkowych z muzyką na żywo i programów pokazowych we własnych studiach. Wyprodukował kilka ciekawych formatów dla kobiet i reality show, które pokazywał w ciągu dnia od połowy 2000 r..

W nocy 28 lutego 2019 r. kanał wstrzymał nadawanie, które trwało 28 lat. Nieco wcześniej 5 lutego rozpoczęto rozbiórkę budynku centralnego Flash TV w miejscowości Bursa w północno-zachodniej Turcji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...