reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Morderstwa w październiku w Polsat Viasat History

dodano: 2021-09-12 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W październiku br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Norymberga - naziści przed sądem”, „Jedwabny Szlak” i „Rosja 1917: w przededniu rewolucji”, a w ramach pasma „Miesiąc z morderstwami” takie produkcje jak „Miejsce zbrodni: starożytność” i „Morderstwo na kolei”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Norymberga - naziści przed sądem” („Nuremberg - Nazis on Trial”)
emisja: w sobotę, 2 października br. o 21:00

75 lat temu w niemieckiej Norymberdze rozpoczął się jeden z największych w historii proces. Przed sądem stanęło 21 niemieckich przywódców, oskarżonych o zbrodnie, które podczas II wojny światowej doprowadziły do śmierci milionów niewinnych ludzi. Ten pełnometrażowy film opowiada historię procesów norymberskich. Dokument wykorzystuje ponad tysiąc archiwalnych nagrań i poddanych niedawno obróbce cyfrowej materiałów filmowych z sali sądowej. Widzowie zobaczą zapis tego procesu; wydarzenia, które symbolizowało narodziny praw człowieka i na zawsze ukształtowało prawo międzynarodowe - ale także do dziś przypomina o konsekwencjach stosowania ucisku, podziałów i nienawiści.

„Miesiąc z morderstwami”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 października br.) o 21:00
- Zapraszamy na miesiąc z morderstwami na przestrzeni wieków i na całym świecie, bez względu na to, jak bogata była dana epoka i jak przyjemny panował klimat, nigdy nie było miejsca wolnego od morderstw. Zbadamy niektóre z najbardziej szokujących, mrożących krew w żyłach i przerażających zabójstw popełnionych przez najbardziej brutalnych i odrażających ludzi, jakich znał świat - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Miesiąc z morderstwami”:
„Miejsce zbrodni: starożytność” („Crime Scene: Antiquity”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 października br.) o 21:00

Przestępczość jest równie stara jak ludzkość. Historia naszej cywilizacji to także historia nienawiści, chciwości i cierpienia, śmierci i zniszczenia. Nic nie pozwala nam zajrzeć w mroczną otchłań minionej epoki głębiej niż popełnione w niej morderstwa i występki. Wiele zbrodni z przeszłości do dziś pozostaje nierozwiązanych - ich sprawcy nie zostali złapani, nie przedstawiono przeciwko nim żadnych dowodów. To, co dawniej było niemożliwe, dziś staje się możliwe. Za pomocą metod naukowych można rozwiązać zagadki zbrodni popełnionych tysiące lat temu. W tej dokumentalnej serii profilerzy, eksperci od broni, genetycy i historycy wykorzystują techniki nowoczesnej kryminalistyki i archeologii eksperymentalnej do zidentyfikowania sprawców zbrodni. Udaje im się przy tym rzucić światło na mroki historycznych spraw kryminalnych.

„Miesiąc z morderstwami”:
„Morderstwo na kolei” („Murder on the Railway”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 11 października br.) o 21:00

Kolej zmieniła Wielką Brytanię. Tory rozeszły się po całym kraju, łącząc miasta, miasteczka i wsie na zawsze zmieniając życie ludzi. Ale pojawienie się kolei miało też swoją mroczniejszą stronę. Rewolucja technologiczna dała nowe możliwości popełniania zbrodni. W tej serii jej twórcy badają morderstwa związane z brytyjskimi kolejami. Prezenter Nicholas Day wprowadza widzów w świat przestępstw i pokazuje, jak pomysłowość policji i dawne metody kryminalistyczne pomagały wymierzać sprawiedliwość. Opowieści o ludziach, którzy zabijali, policji, która na nich polowała, i o ofiarach, które po nich pozostały, pochodzą z akt Scotland Yardu i brytyjskiej policji kolejowej. Oto historia krwi na brytyjskich torach.

„Jedwabny Szlak” („The Silk Road”)
emisja: od niedzieli, 17 października br. o 19:55

Osiem tysięcy kilometrów, 13 krajów i jedne z najpiękniejszych krajobrazów na naszej planecie. Oto fascynująca historia niezwykłego szlaku handlowego, który na zawsze odmienił bieg historii naszej cywilizacji. W tej fascynującej serii doktor Sam Willis bada, w jaki sposób losy Zachodu zostały ukształtowane przez Wschód - poczynając od historii chińskiego cesarza, który był tak zdesperowany, by chronić swoje ziemie przed wrogami, że sięgnął poza swoje granice, by sprowadzić potrzebne mu do obrony zwierzęta. Za wspaniałe rumaki cesarz był gotów zapłacić najcenniejszym materiałem znanym w jego kraju - jedwabiem.

„Rosja 1917: w przededniu rewolucji” („Russia 1917: Countdown to Revolution”)
emisja: w sobotę, 23 października br. o 21:00

Rewolucja rosyjska 1917 roku to jedno z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń XX wieku. Trzech mężczyzn - Władimir Iljicz Uljanow „Włodzimierz Lenin”, Lejba Dawidowicz Bronsztejn „Lew Trocki” i Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili „Józef Stalin” - pojawiło się znikąd, by stworzyć zupełnie nowy system polityczny. W ciągu sześciu miesięcy zmienili największy kraj na Ziemi w pierwsze państwo komunistyczne. Czy był to triumf władzy ludu, czy polityczny zamach stanu, który doprowadził do utworzenia krwawego totalitaryzmu? Sto lat później rewolucja wciąż wywołuje gorące dyskusje. Dokument przedstawia 245 dni, które doprowadziły tych ludzi na szczyty władzy. Pisarze i historycy - wśród których znaleźli się Martin Amis, Orlando Figes, Helen Rappaport, Simon Sebag Montefiore i China Miéville - dyskutują o znaczeniu rosyjskiej rewolucji i analizują, w jaki sposób ukształtowała ona świat, w którym żyjemy dzisiaj.
 
Milo Twomey, Nicholas Cowell i Nicholas Asbury w programie „Rosja 1917: w przededniu rewolucji”, foto: BBC Studios
Milo Twomey, Nicholas Cowell i Nicholas Asbury w programie „Rosja 1917: w przededniu rewolucji”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...