reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Astro o opóźnieniu w uruchomieniu kanału News 24

dodano: 2021-09-15 06:33 | aktualizacja: 2022-01-29 21:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Astro/satkurier.pl

News 24 News24 W środę, 1 września br. nadawanie rozpocząć miał kanał News 24. Za projektem tym stoi należąca do spółki Astro firma News12. Stacja do dnia dzisiejszego jednak nie wystartowała. W wydanym komunikacie nadawca wyjaśnia powody opóźnienia rozpoczęcia nadawania tego kanału.

News 24 News24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Zarząd spółki Astro z siedzibą w Warszawie niniejszym pragnie wyjaśnić przyczyny opóźnienia w uruchomieniu nowego kanału informacyjnego News 24. Zgodnie z pierwotnymi założeniami nowy kanał miał zostać uruchomiony w dniu 1 września 2021 roku. Zarząd, przygotowując wszelkie niezbędne do tego formalności, jeszcze w czerwcu br. dokonał m.in. zmian w treści umowy spółki News12, w ramach której ma zostać uruchomiony kanał News 24. Zmiany umowy obejmowały takie kluczowe kwestie jak: nazwa spółki (nowa nazwa to News 24), wysokość kapitału zakładowego (podwyższenie o 1 milion złotych) oraz zakres jej działalności. Następnie dokonane zmiany zostały zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego w celu uwidocznienia ich w „Rejestrze przedsiębiorców”. Niestety do dnia dzisiejszego wspomniane zmiany nie zostały przez sąd zarejestrowane, co w praktyce oznacza, że nowe zapisy umowy spółki nie weszły jeszcze w życie. To z kolei prowadzi do sytuacji, w której spółka News 24 nie może rozpocząć prowadzenia planowanej działalności, to jest nie ma formalnie możliwości uruchomienia nowego kanału. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Astro nie ma wpływu na czas, w jakim wnioskowane zmiany zostaną uwidocznione w „Rejestrze przedsiębiorców”. Zarząd jednocześnie informuje, że dołoży wszelkich starań, aby niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zarejestrowaniu wymaganych zmian nastąpiło uruchomienie przygotowywanego kanału informacyjnego - czytamy w komunikacie firmy Astro.

Przypomnijmy, iż w 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązywała ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania. W maju 2020 roku nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News 24 (pisane łącznie, w nowej koncesji zapisano rozdzielnie - News 24). Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynikał z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki.

W marcu 2020 roku spółka poinformowała o planach utworzenia społecznej telewizji informacyjnej. Wykorzystując doświadczenia tej firmy związane z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24 - więcej tutaj) opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki. W czerwcu 2020 roku spółka rozpoczęła nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy kanale News 24. Szkolenia miały odbywać się w lipcu i sierpniu 2020 roku. Rozpoczęcie naboru miało być kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News 24.

We wtorek, 16 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Astro z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą News 24. Dodajmy, iż w nowej koncesji zapisano, że koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż w poniedziałek, 1 marca br. Jak wiadomo jednak, stacja do dziś nie rozpoczęła nadawania (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...