reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ekstraklasa Live Park odpowiada za produkcję telewizyjną dla Viaplay

dodano: 2021-09-15 11:09 | aktualizacja: 2021-09-15 11:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Ekstraklasa

Ekstraklasa Live Park Viaplay Ekstraklasa Live Park, spółka przygotowująca transmisje meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, będzie odpowiadała za produkcję telewizyjną dla platformy streamingowej Viaplay w Polsce. Produkcyjne ramię Ekstraklasy przygotowało już m.in. infrastrukturę telewizyjną. Projekt jest prowadzony w ramach umowy podpisanej z TV3 Sport A/S, spółką NENT Group, odpowiedzialną za produkcje sportowe.

Ekstraklasa Live Park / Viaplay
Ekstraklasa Live Park Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ekstraklasa Live Park wspólnie z ATM System zbudowała studio, reżyserkę oraz przygotowała całe zaplecze technologiczne niezbędne, by Viaplay mógł dostarczyć swojej polskiej widowni wysokiej jakości treści sportowe.
 

– W przestrzeniach ATM przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie powstało nowoczesne studio. To w sumie ponad 25 metrów ścian LED-owych, wysokiej jakości systemy graficzne, rozwiązania rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz zaawansowane systemy do analiz meczów piłkarskich. Przygotowaliśmy również stanowiska dla polskich komentatorów Viaplay. Tam też powstała siedziba polskiej redakcji sportowej platformy – wymienia Marcin Serafin, dyrektor operacyjny Ekstraklasa Live Park.

W ramach współpracy Ekstraklasa Live Park dostarcza infrastrukturę i rozwiązania technologiczne, ale odpowiada również za ekipę produkcyjną, która wspiera redakcję Viaplay.
 

– W każdym sezonie produkujemy kilkaset spotkań polskiej ligi piłkarskiej. Mamy nowoczesny sprzęt, technologie i doświadczenie, które pozwalają nie tylko śledzić akcję na boisku, ale zamienić ligowe spotkanie w prawdziwe widowisko, dające widzom to, za co kochają sport, a piłkę nożną w szczególności, czyli emocje. Przez lata rozwijaliśmy kompetencje naszego zespołu i inwestowaliśmy w wyposażenie. To właśnie Ekstraklasa Live Park jako pierwsza w Polsce kupiła nowoczesny wóz transmisyjny, który pozwala nadawać sygnał w jakości 4k Ultra HD. Do tej pory niewiele lig w Europie produkuje kontent i sygnał telewizyjny na tym poziomie. Pod względem technologicznym Ekstraklasa ma jedną z najlepszych i najciekawszych opraw telewizyjnych w europejskim sporcie. To doświadczenie i know-how oddajemy do dyspozycji naszego partnera, platformy Viaplay – mówi Leszek Miklas, prezes Ekstraklasa Live Park.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług produkcyjnych Ekstraklasa Live Park. Ich rozwiązania techniczne i ekipa produkcyjna reprezentują wysokie standardy na rynku. Chciałbym też podkreślić ich umiejętność znajdowania kreatywnych rozwiązań dla nas jako klienta. Viaplay ma ambicję dostarczać polskim widzom wysokiej jakości produkcje studyjne i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej premiery w Polsce – mówi Max Andersen, wiceprezes ds. operacji sportowych NENT Group.

Ekstraklasa Live Park to firma, która oprócz produkcji transmisji meczowych koordynuje wiele przedsięwzięć technologicznych i mediowych Ekstraklasy, w tym współpracę z zagranicznymi nadawcami czy rozwój platformy streamingowej Ekstraklasa.TV. Współpraca z NENT, dotycząca produkcji sportowych dla Viaplay, to kolejny duży udany projekt pokazujący potencjał firmy we współpracy z międzynarodowymi partnerami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...