reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ponad 150 mediów zamknięto w Afganistanie

dodano: 2021-09-15 19:57
autor: RO | źródło: cableman.ru

TOLO News Co najmniej 153 mediów w Afganistanie przerwało swoją działalność po dojściu do władzy 15 sierpnia br. radykalnego, islamskiego ruchu politycznego "Taliban", podaje afgańska stacja telewizyjna TOLO News.

tolonews.com
TOLO News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównymi przyczynami zamykania kanałów telewizyjnych, radiowych i różnych mediów drukowanych są trudna sytuacja gospodarcza, a także liczne ograniczenia wprowadzane przez rząd na różnych szczeblach.

Jeśli organizacje wspierające media nie zwrócą uwagi na obecną sytuację, to w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami zamykania pozostałych publikacji i kanałów telewizyjnych w kraju

- powiedział w wywiadzie dla TOLO News wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Niezależnych Dziennikarzy Afganistanu, Khujatulla Mujadidi.

Wzywamy organizacje międzynarodowe do podjęcia natychmiastowych działań w celu rozwiązania tego problemu. W przeciwnym razie wolność prasy oraz inne swobody ludzkie i obywatelskie w Afganistanie wkrótce się skończą

- powiedział rzecznik Narodowego Związku Dziennikarzy Afganistanu, Masrur Lutfi.


Zauważmy, że pod koniec sierpnia kilka afgańskich dziennikarek musiało opuścić swoją pracę w wyniku decyzji talibów, ale później dziennikarki znów mogły nadawać na antenie. Również stacje telewizyjne w Afganistanie zmieniły swoje ramówki. Większość kanałów rozrywkowych w ciągu dnia zaczęła nadawać spoty informacyjne o działalności Talibów lub odczytywać Koran.

Stowarzyszenie Niezależnych Dziennikarzy Afganistanu wezwało Talibów do położenia kresu przemocy wobec korespondentów relacjonujących protesty w kraju oraz egzekwowania prawa o dostępie do informacji.

Talibowie rozpoczęli zakrojoną na szeroką skalę operację przejmowania kontroli nad Afganistanem w obliczu wycofywania się z kraju amerykańskiego kontyngentu. 15 sierpnia prezydent Aszraf Ghani złożył rezygnację i opuścił kraj, a 6 września ruch Taliban ogłosił, że przejął kontrolę nad całym afgańskim terytorium.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...