reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Właściciel Canal+ dąży do przejęcia Lagardère

dodano: 2021-09-16 19:14
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Vivendi/Reuters/satkurier.pl

Lagardere Francuski gigant medialny Vivendi poinformował 15 września br., że zamierza kupić kolejne udziały w Lagardère, co jeszcze bardziej zbliży go do przejęcia kontroli nad tym wydawnictwem. Właściciel Grupy CANAL+ ma już 27 proc. udziałów w Lagardère, a chce nabyć kolejne 17,93 proc. od Amber Capital, w cenie 24,10 euro za akcję, czyli za łączną kwotę około 610 mln euro.

Lagardere


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vivendi informuje, że gdy tylko przekroczy próg 30 proc. udziałów, zgodnie z wymogami francuskiego prawa, złoży pełną ofertę na przejęcie Lagardère, po tej samej cenie za akcję. To określiłoby wartość Lagardère na około 3,4 mld euro, w porównaniu z kapitalizacją rynkową na środowym zamknięciu wynoszącą 2,7 mld euro.

Dodajmy, że spadkobierca i dyrektor generalny Arnaud Lagardère już od jakiegoś czasu stopniowo sprzedaje udziały w konglomeracie. W zeszłym roku sprowadził takich inwestorów, jak Vivendi czy biznesmena Bernarda Arnaulta.

Oprócz działalności wydawniczej i związanej z podróżami, Lagardère nadal posiada wpływowe aktywa medialne. Należą do nich tygodniki „Paris Match” i „Le Journal du Dimanche” oraz stacja radiowa Europe 1.

Zamknięcie sprzedaży udziałów Amber Capital może potrwać długie miesiące i najpierw wymagane są stosowne zgody regulacyjne, w tym z Unii Europejskiej. Celem Vivendi jest sfinalizowanie transakcji najpóźniej 15 grudnia 2022 roku. Jego udziały w Lagardère wzrosłyby wówczas do 45,1 proc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...