reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Nowe seriale zza wschodniej granicy

dodano: 2021-09-17 11:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Czarne żniwa Na anteny TVP zawitają dwa nowe seriale - „Tajemnice miasteczka” i „Czarne żniwa”, odpowiednio produkcji rosyjskiej i ukraińskiej. Premiera 1. odcinka „Tajemnic miasteczka” w sobotę, 18 września o godz. 15:55, natomiast 1. odcinek „Czarnych żniw” zostanie wyemitowany w poniedziałek, 20 września o godz. 21:40 w TVP2.

Tajemnice miasteczka
Tajemnice miasteczka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja serialu „Tajemnice miasteczka” rozpoczyna się w 1878 r. w mieście Bogorodsk, do którego przyjeżdża młoda nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa. Powodem jej przyjazdu jest chęć odnalezienia narzeczonego, który zniknął dzień przed ślubem, nie zostawiając żadnego listu. Niedoszły małżonek, Paweł Bestużew, to młody szlachcic pochodzący z Bogorodska. W mieście nadal mieszka jego matka oraz ukochana ciotka Larisy, Lizaweta Prokofiewna. Młoda kobieta zatrzymuje się u niej. Chce znaleźć pracę w lokalnym gimnazjum. Ciotka, pragnąc szybko wyswatać bratanicę, zaprasza dwóch kandydatów - sztabskapitana Kowrygina oraz majętnego sąsiada, Lewickiego. Na prośbę Lizawety, Larysa odwiedza Kowrygina w hotelu, gdzie zastaje jego zwłoki i policję. Szybko okazuje się, że na pozór spokojne miasteczko, skrywa wiele tajemnic.
„Tajemnice miasteczka”: TVP1, soboty i niedziele, godz. 15:55.


„Czarne żniwa” to burzliwa saga, której akcja rozpoczyna się w 1901 r. Bogaty wdowiec Swyryd Iwasiuta przywozi swoją młodziutką żonę Ołenę, ubogą sierotę bez posagu, rówieśniczkę jego syna Oksena. Ołena nie jest szczęśliwa z Swyrydem. Gdy mąż zatrudnia Wasyla Hanżę, młodzi zakochują się w sobie. Ołena rodzi córeczkę, której nadaje imię Ołesia. Nie wiadomo jednak, kto jest prawdziwym ojcem dziecka. Pewnej nocy Hanża i Ołena postanawiają uciec. Swyryd dogania ich, kaleczy dłoń Hanży i zabija Ołenę. Hanża w odwecie podpala gospodarstwo, obaj zostają skazani na katorgę. Jak poradzi sobie Oksen, który zostanie sam z niemowlęciem i jak potoczą się losy Hanży i Swyryda?
„Czarne żniwa”: TVP2, od poniedziałku do czwartku, godz. 21:55.


Z kolei w wieczornym paśmie od poniedziałku do czwartku TVP2 przypomni I sezon serialu „Trzy dni Kondora”. Serial zobaczymy ok. godz. 22:50, z wyjątkiem pierwszego odcinka, który zostanie wyemitowany wcześniej, o godz. 22:35. Po zakończeniu pierwszego sezonu Dwójka wyemituje premierowo długo wyczekiwany, drugi sezon serialu.

Emisja „Trzech dni Kondora” to znakomita okazja, aby przypomnieć sobie serial będący adaptacją powieści „Sześć dni Kondora". Fabuła skupia się na młodym agencie CIA, Joe Turnerze, który odkrywa tajemniczy plan unicestwienia miliona ludzi. Joe jest twórcą programu komputerowego do walki z terroryzmem. Dzięki programowi, agentom udaje się zidentyfikować potencjalnego terrorystę i nie dopuścić do groźnego zamachu. Gdy w wyniku ataku wszyscy pracownicy komórki, w której pracuje Joe, zostają zastrzeleni, a tylko jemu cudem udaje się ujść z życiem, mężczyzna staje się „celem” tajemniczej grupy, pragnącej jego śmierci.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

150 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...