reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International o ożywieniu w branży spożywczej

dodano: 2021-09-17 16:05 | aktualizacja: 2021-09-17 21:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „CNN Marketplace Europe” Nowy odcinek programu „Marketplace Europe” omawia ożywienie w branży żywności i napojów. W najnowszym odcinku „Marketplace Europe” reporterka CNN Anna Stewart relacjonuje z Edynburga, jak bary i restauracje na całym kontynencie zaczynają ponownie się otwierać. Prowadzi to do gwałtownego wzrostu popytu na żywność i napoje. Nowy odcinek programu „Marketplace Europe” zostanie wyemitowany premierowo na antenie kanału CNN International w sobotę, 18 września br. o godz. 12:15.

CNN International „CNN Marketplace Europe”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy odcinek programu „Marketplace Europe” zostanie wyemitowany na antenie stacji CNN International w następujących terminach: w sobotę, 18 września br. o godz. 12:15 CET, w niedzielę, 19 września br. o godz. 22:00 CET i w środę, 22 września br. o godz. 15:45 oraz o 21:45 CET (więcej tutaj).

W 2019 roku szkocka whisky stanowiła 21 proc. brytyjskiego eksportu żywności i napojów. Covid-19 i amerykańskie cła mocno uderzyły w sektor, ale w pierwszej połowie tego roku nastąpiło gwałtowne ożywienie eksportu. Jak mówi dyrektor generalny firmy Diageo Ivan Menezes:

- Przybrało ono na sile. Po części ze względu na dużą tęsknotę za spotkaniami towarzyskimi i świętowaniem poza domem, a także w domach. A nasze produkty, zwłaszcza te z segmentu premium, nadal przejmują udziały w całym rynku, zdobywają go. 

 
W 2020 roku firma Diageo obchodziła 200. rocznicę powstania swojej najcenniejszej marki - Johnnie Walkera. Stewart odwiedza nową ulicę Johnnie Walker Princes Street, gdzie można kupić i degustować whisky. Menezes opowiada, jak zmieniły się nawyki konsumenckie klientów:

- Ludzie nie piją więcej, piją lepiej i szukają ciekawszych doświadczeń. A kultura picia jest żywa i prężnie się rozwija. Podczas lockdownu ludzie odkryli w sobie wewnętrznego barmana, tak jak odkryli kulinarne improwizowanie.


W czasie odradzania się po pandemii, przedstawiciele sektora żywności i napojów spoglądają w przyszłość i zastanawiają się, jak produkować żywność w sposób zrównoważony. Odwiedzając firmę Small Robot Company, Stewart bada rozwiązania autonomiczne w rolnictwie. Ben Scott-Robinson, współzałożyciel i dyrektor generalny, omawia korzyści, jakie rolnicy odniosą z użytkowania maszyn firmy:

- To obniża koszty, więc używają znacznie mniej środków produkcyjnych - tak więc herbicydy, pestycydy, fungicydy, nawozy, które normalnie rozpylane są na całych obszarach, mogą teraz być stosowane bezpośrednio na rośliny, które tego wymagają. Rolnicy tym samym mogą zredukować ilość stosowanych środków chemicznych nawet o 90 proc.

 
Roboty pozwalają nam spojrzeć w przyszłość rolnictwa. Ale niektóre gospodarstwa mają nadzieję, że uda im się połączyć tę futurystyczną technologię z bardziej tradycyjnymi technikami rolnictwa regeneracyjnego. Scott-Robinson wyjaśnia, jak mogłoby to działać z biznesowego punktu widzenia:

- Chcemy pobierać opłaty od hektara, więc rolnicy nie będą kupować tych robotów. Pozwoli im to na wprowadzenie robotów w taki sam sposób, w jaki wprowadziliby nową uprawę. Wypróbują je na jednym polu, następnie wprowadzą na połowie gospodarstwa, po czym w pełni je zaadoptują.


„Marketplace Europe” - emisja w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

150 zł Więcej...