reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pakiet Strim bez sygnału na satelicie

dodano: 2021-09-19 09:47
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/kommersant.ru

STV Satellite Television Rosja Pakiet 15 rosyjskich kanałów tematycznych od firmy Strim, dystrybuowany dla sieci kablowych i częściowo też dla widzów indywidualnych (FTA), doświadczył problemów z dystrybucją na satelicie ABS-2A (74,9°E). 15 września br. przerwano emisję wszystkich kanałów, a 16 września część z nich nadal była niedostępna. Operatorzy płatnej telewizji otrzymywali listy o awarii technicznej.

Telekompania Strim
Telekompania Strim


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka Strim wytłumaczyła awarię rozwiązaniem umowy z operatorem Satellite Television (STV) i przejściem na własny Playout. Tymczasem firma STV wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

STV w związku z zadłużeniem Strim w dniu 15 września br. zawiesił świadczenie usług w ramach istniejących umów po wcześniejszym powiadomieniu nadawcy. 16 września 2021 r. operator wystąpił do Sądu Arbitrażowego w Moskwie przeciwko spółce Strim. Całkowita kwota roszczeń może wynieść nawet 80 mln rubli.

Powodem zwrócenia się do sądu i zawieszenia świadczenia usług było zadłużenie spółki Strim wobec STV z tytułu dostarczenia sygnału i dzierżawy pojemności satelitarnej dla jej kanałów tematycznych. STV wielokrotnie podejmowało próby pozasądowego rozwiązania sporu, mimo że problemy z realizacją zobowiązań płatniczych przez Strim rozpoczęły się w 2019 roku.

Strim zajmuje się produkcją i dystrybucją 15 kanałów tematycznych: Ochota i Rybalka, Russkij Illusion, Illusion+, Evrokino, Unikum, Auto24, Drive, Usadba, Zdorowoe TV, Woprosy i Otwiety, Psichologia 21, Retro, Zoopark, Toczka Otrywa i Domasznyje Żiwotnyje. Całkowita widownia kanałów sięga ponad 90 mln osób w Federacji Rosyjskiej, krajach bałtyckich i WNP. Kanały są zawarte w pakietach Rostelekom, Trikolor, MTS, Orion (Telekarta), ER-Telekom i innych.

Satellite Television dostarcza sygnały telewizyjne operatorom sieci kablowych w Rosji za pośrednictwem satelitów telekomunikacyjnych.

Niektórzy operatorzy w Rosji uważają, że to co nastąpiło 15 września jest jedną największych porażek w rosyjskiej telewizji w ostatnich kilku latach. Po stronie nadawców i po stronie operatorów zwykle istnieje nadwymiarowa infrastruktura, która pozwala przełączać nadawanie w sposób niezauważalny dla odbiorców. Incydent ten może zagrozić firmie Strim utratą reputacji.

Parametry techniczne:
ABS-2A (74,9°E)
tp. – (12,653 GHz, pol. V, SR: 35007, FEC: 2/3; DVB-S2 /8PSK)
Kodowanie: Irdeto lub FTA
 

Źródło: tele-satinfo.ru  kommersant.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...