reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielki błękit” w kanale Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-09-18 14:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W poniedziałek i wtorek, 20 i 21 września br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature, w ramach pasma „Sezon oceanów”, wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. brytyjskiego serialu dokumentalnego „Wielki błękit” („Big Blue”). Każdego lata jedne z najbardziej majestatycznych zwierząt morskich, takie jak płetwale błękitne, humbaki, mirungi, delfiny, kałany morskie i żarłacze białe, gromadzą się u wybrzeży oddalonej 200 kilometrów na południe od San Francisco zatoki Monterey.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiele z tych gatunków z powodu polowań znalazło się na granicy wyginięcia.
Jednak obecnie połowy wzdłuż wybrzeża Kalifornii są zabronione, a morze jest obszarem chronionym. Zespół ekspertów analizuje ten inspirujący sukces i próbuje znaleźć metody dalszej ochrony mórz i oceanów w dwuodcinkowym dokumencie „Wielki błękit”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek i wtorek, 20 i 21 września br. o godzinie 21:00 tylko w kanale Polsat Viasat Nature.

Dwuodcinkowy program śledzi długie i wyczerpujące migracje tych wspaniałych stworzeń, które liczą na bogactwo ryb i planktonu u celu swej niebezpiecznej podróży. Niestety niektóre z nich nie przetrwają tej wyprawy, a sama uczta też nie zawsze jest gwarantowana. Które zwierzęta przypłyną w tym roku? I czy, ze względu na ciągłe zmiany zasobów, ten niewielki skrawek oceanu będzie w stanie je wyżywić? Coroczne wielkie żerowanie monitorują lokalni obserwatorzy i naukowcy, w tym eksperci ze światowej sławy oceanarium Monterey Bay Aquarium, którzy próbują dowiedzieć się, w jaki sposób można ochronić wszystkie morza i oceany na planecie.

Dzięki obecności kamer widzowie mogą uczestniczyć w tej wyjątkowej uczcie, a badacze prowadzić obserwacje, podczas których sprawdzają, czy akurat to zgromadzenie jest największym w historii. Ale ten niesamowity, coroczny spektakl mógł się już nie odbywać, ponieważ zaledwie kilka dekad temu dzika fauna zatoki Monterey została wytrzebiona, a akwen znalazł się na krawędzi katastrofy ekologicznej. Jednak historia ta jest opowieścią ze szczęśliwym zakończeniem, a wszystko dzięki lokalnej społeczności zamieszkującej tereny położone nad zatoką, która zjednoczyła się w walce o środowisko. Ich staraniom pomogła także niezwykła wytrzymałość samej natury, czyniąc te działania jednymi z największych sukcesów w dziedzinie ochrony przyrody na świecie (więcej tutaj).

„Wielki błękit” - emisja w poniedziałek i wtorek, 20 i 21 września 2021 roku o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...