reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jesienią RMF Classic świętuje swoje 18. urodziny

dodano: 2021-09-20 00:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Bauer Media Group

RMF Classic Z okazji 18. urodzin w jesiennej ramówce RMF Classic (Bauer Media Group) pojawi się konkurs dla słuchaczy - „Nakręcone do lat 18”. Wśród nowości programowych znajdą się także wieczorne audycje autorskie poświęcone muzyce filmowej („Filmowe love”, „Między ścieżkami” i „Wieczór z dreszczykiem” oraz powróci „Wieczór nowości muzycznych”), a poranny program „Śniadanie mistrzów” poprowadzi nowy głos stacji - Łukasz Wojtusik. Pojawią się także „Spis treści”, „Piątka z literatury”, „RMF Classic? Naturalnie!”, „Życie z klasą”, „Wydział Kultury”, „Pałac Kultury”, „Kino w roli głównej”, „NieDoMówienia”, „Lista przebojów muzyki filmowej”, „Bliskie spotkania” i „Jasna strona świata”.

RMF Classic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tej jesieni RMF Classic wraz ze słuchaczami obchodzić będzie swoje 18. urodziny. Z tej okazji stacja przygotowała konkurs „Nakręcone do lat 18” (w dni powszednie w godzinach 10:00-13:00), w którym pojawią się zagadki związane z filmami nakręconymi w ciągu ostatnich 18 lat. Finał tej zabawy nastąpi w środę, 27 października br., w rocznicę uruchomienia stacji.

Wśród nowości pojawią się wieczorne audycje muzyczne. W poniedziałki o godzinie 18:00 będzie to program „Filmowe love”, poświęcony filmom o miłości, oczywiście z muzyką z tych obrazów. W czwartki w tym paśmie nadawany będzie magazyn „Między ścieżkami”, czyli historie powstania soundtracków. W piątki natomiast zagości „Wieczór z dreszczykiem”, z opowieściami o filmach kryminalnych i sensacyjnych oraz z muzyką z tych produkcji. Po wakacyjnej przerwie wraca też środowy „Wieczór nowości muzycznych”, z informacjami z rynku muzycznego, recenzjami oraz premierowymi nagraniami (więcej tutaj).

Na słuchaczy czekają też znane już im programy i audycje. Od września br. „Śniadanie mistrzów” (w dni powszednie w godzinach 7:00-10:00) będzie miało nowego gospodarza - słuchaczy budzić będzie Łukasz Wojtusik. W porannym paśmie znajdą się m.in. „Fakty RMF Classic”, „Fakty kulturalne”, „Pasaż ekonomiczny”, „Datownik historyczny Macieja Korkucia”, felietony naukowe Ryszarda Tadeusiewicza „Technika dla laika” oraz „Danie do myślenia” - poranne rozmowy z przedstawicielami świata kultury, sztuki, muzyki i nauki.

Popołudniowe audycje to znane słuchaczom magazyny autorskie (w godzinach 13:00-17:00). W poniedziałki poświęcone literaturze „Spis treści” Małgorzaty Bugaj oraz „Piątka z literatury” Szymona Kloski i Tomasza Pindla, we wtorki - „RMF Classic? Naturalnie!” - o ekologii i zmianach klimatycznych Marty Kubali, w środy - „Życie z klasą”, magazyn lifestylowy Urszuli Urzędowskiej, w czwartki - „Wydział Kultury” (a w Warszawie lokalny program „Pałac Kultury”) z zapowiedziami wydarzeń kulturalnych zbliżającego się weekendu, zaś w piątki - magazyn filmowy „Kino w roli głównej” Magdaleny Juszczyk z felietonami z cyklu „Odeon Stanisława Janickiego” (więcej tutaj).

Po wakacyjnej przerwie powracają też m.in. wywiady Artura Andrusa „NieDoMówienia” (w niedziele w godzinach 10:00-13:00), „Lista przebojów muzyki filmowej” (w niedziele w godzinach 18-20; propozycje we wtorkowej „Rozgrzewce” po godzinie 18:00), „Bliskie spotkania” (w soboty w godzinach 17:00-20:00), czyli rozmowy dziennikarzy RMF Classic z ludźmi świata kultury, muzyki, nauki i sztuki, oraz magazyn podróżniczy „Jasna strona świata” (w niedziele w godzinach 16:00-18:00) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...