reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Diablo. Wyścig o wszystko” w telewizji Polsat Film

dodano: 2021-09-20 09:36 | aktualizacja: 2021-09-20 14:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Diablo. Wyścig o wszystko” W czwartek, 23 września br. o godz. 23:00 w telewizji Polsat Film wyemitowany zostanie premierowo polski film „Diablo. Wyścig o wszystko”. Jego producentem jest Lightcraft, a dystrybutorem Kino Świat. Scenarzystami filmu są Daniel Markowicz, Michał Otłowski i Michał Kasprzyk, reżyserami Michał Otłowski i Daniel Markowicz, a autorem zdjęć jest Michał Pukowiec. W obsadzie znaleźli się Karolina Pilarczyk, Karolina Szymczak, Joanna Opozda, Agnieszka Włodarczyk, Patrycja Kazadi, Pamela Stefanowicz, Katarzyna Figura, Tomasz Włosok, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Mirosław Zbrojewicz, Cezary Żak, Cezary Łukaszewicz, Jacek Beler, Rafał Mohr, Mikołaj Roznerski i Aleksy Komorowski.

Kino Świat „Diablo. Wyścig o wszystko”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kino akcji. Pasją Jakuba (w tej roli Tomasz Włosok) są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Chłopak postanawia wykorzystać swój talent i zacząć się nielegalnie ścigać, bo ma ciężko chorą na serce, młodszą siostrę, która potrzebuje pieniędzy na operację za granicą. Podczas lokalnego wyścigu z powodzeniem staje do rywalizacji z miejscowym mistrzem, Krisem (Aleksy Komorowski). Brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster - Max (Rafał Mohr). Proponuje chłopakowi udział w legendarnym wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą dla zwycięzcy tych zmagań jest tytuł „Diablo” i kilkaset tysięcy euro. Ryzyko jest ogromne, mimo to Jakub podejmuje wyzwanie i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. To właśnie tu poznaje Ewę (Karolina Szymczak) - obdarzoną wyjątkową urodą, nieugiętą zawodniczkę, która niedługo potem z rywalki staje się jego wielką namiętnością. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwa tożsamość dziewczyny - jest ona córką bezwzględnego biznesmena Jarosza (Cezary Pazura). Od tego momentu życie Jakuba znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.

Jak zapewnia nadawca, „Diablo. Wyścig o wszystko” to najbardziej rozpędzony przebój kinowy 2019 roku, który z pewnością zadowoli wszystkich miłośników pięknych samochodów i szalonej jazdy. Pierwsza tego typu produkcja w Polsce to zatankowana do pełna adrenaliną i ogłuszająca rykiem silników opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Świata, gdzie gra się wyłącznie o najwyższe stawki, a każda zła decyzja może być tą ostatnią.

W wysokooktanowej obsadzie znaleźli się: Karolina Szymczak, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patrycja Kazadi, Agnieszka Włodarczyk, Tomasz Włosok, Mikołaj Roznerski, Cezary Pazura, Rafał Mohr oraz Aleksy Komorowski. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: podwójna mistrzyni Europy w driftingu Karolina Pilarczyk - nagradzana uczestniczka międzynarodowych wyścigów samochodowych, oraz Marcin Różalski „Różal” - zawodnik KSW (Konfrontacja Sztuk Walki), mistrz wagi ciężkiej z 2017 roku.

- Wyścigi to oczywiście rywalizacja i chęć zwycięstwa. W takich momentach emocje sięgają zenitu, a u ludzi odsłaniają się zarówno te pozytywne, jak i bardziej mroczne strony

- podsumowuje Michał Otłowski, reżyser tego filmu.


To twórca nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni kryminału pod tytułem „Jeziorak” oraz serialu „Diagnoza”. Współpracował z nim Daniel Markowicz, reżyser reklamowy i supervisor efektów specjalnych w wielu hollywoodzkich i polskich produkcjach.

„Diablo. Wyścig o wszystko” - o filmie - gatunek: akcja/sensacyjny, produkcja: Polska 2018, reżyseria: Michał Otłowski i Daniel Markowicz, scenariusz: Daniel Markowicz, Michał Otłowski i Michał Kasprzyk, obsada: Tomasz Włosok („Jestem mordercą”, „Podatek od miłości” i „Kruk. Szepty słychać po zmroku”), Karolina Szymczak („Hercules” i „Gwiazdy”), Cezary Pazura („Pitbull. Ostatni pies” i „Volta”), Mikołaj Roznerski („Karbala” i „Narzeczony na niby”), Rafał Mohr („Pitbull. Ostatni pies” i „Kler”), Jacek Beler („Ślepnąc od świateł”), Katarzyna Figura („Kiler” i „7 uczuć”), Cezary Łukaszewicz („Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Belfer” i „Komornik”), Aleksy Komorowski („Dzień dobry, kocham cię!”), Janusz Chabior („Kobiety mafii” i „Botoks”), Agnieszka Włodarczyk („Nigdy w życiu!” i „Poranek kojota”), Joanna Opozda („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”), Aleksandra Linda („Totem”), Cezary Żak („Dzień świra” i „Kiler”), Patrycja Kazadi („Miłość jest wszystkim” i „Jak się pozbyć cellulitu”), Marcin Różalski „Różal” („Kochaj!”), Wojciech Bocianowski („Kobiety mafii 2”) i Karolina Pilarczyk.

Dodajmy, że kinowa premiera filmu „Diablo. Wyścig o wszystko” odbyła się w piątek, 18 stycznia 2019 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Karolina Pilarczyk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Karolina Pilarczyk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Joanna Opozda na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Joanna Opozda na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Tomasz Włosok i Karolina Szymczak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Tomasz Włosok i Karolina Szymczak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Rafał Mohr, Joanna Opozda, Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Cezary Pazura i Mikołaj Roznerski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat
Rafał Mohr, Joanna Opozda, Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Cezary Pazura i Mikołaj Roznerski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”, foto: Kino Świat


„Diablo. Wyścig o wszystko” - emisja w czwartek, 23 września 2021 roku o godz. 23:00 w kanale Polsat Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...