reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SFP podpisało umowę z Canal+

dodano: 2021-09-20 16:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SFP

SFP We wrześniu br. CANAL+ Polska oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły umowę generalną dotyczącą korzystania przez operatora będącego jednocześnie nadawcą z utworów audiowizualnych z repertuaru SFP.

SFP
SFP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa zapewnia CANAL+ ciągłość w legitymowaniu się wymaganą prawem licencją właściwej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Twórcom i producentom chronionym przez SFP gwarantuje odpowiednie wynagrodzenie za korzystanie z ich twórczości, którego wysokość będzie zwiększała się w kolejnych latach.
 

– Od lat rozwijamy naszą współpracę z CANAL+ w wielu obszarach. Jestem przekonany, że podpisana obecnie umowa, będąca wynikiem wielomiesięcznych, niełatwych negocjacji, jest kolejnym krokiem na drodze do wzmacniania łączących nas relacji. Ustalając warunki współpracy obie strony miały na względzie dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne i rynkowe. To pozwoliło uzgodnić wysokość tantiem dla twórców i producentów na odpowiednim poziomie - powiedział Jacek Bromski, prezes SFP.

– CANAL+ od ponad 25 lat wspiera polskich twórców. Przez ten czas z naszym udziałem powstało blisko dwieście projektów filmowych, jak „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” czy kandydujące do Oscara w 2020 „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów”, tegoroczny reprezentant Polski. Jesteśmy zadowoleni, iż udało się osiągnąć porozumienie dotyczące warunków korzystania z repertuaru reprezentowanego przez SFP – powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu CANAL+ Polska.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...