reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanada w październiku w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-09-15 01:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W październiku br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Najbardziej trujące zwierzęta”, „Kanada: szalona pogoda”, „Weterynarz z Yorkshire” (sezon 3.) i „Nocni łowcy Afryki”, a także takie pasma jak „Weekend dzikich serc” i „Miesiąc drapieżników”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Weekend dzikich serc”:
emisja: od soboty, 2 października br.
Emisja przez cały dzień (od soboty, 2 października do poniedziałku, 4 października br.). - 4 października 2021 roku to Światowy Dzień Zwierząt - dzień, w którym chcemy zwrócić uwagę na zwierzęta w celu poprawy ich sytuacji na całym świecie. Aby wesprzeć tę sprawę, oferujemy pełne trzy dni programów ukazujących zwierzęta wszystkich kształtów i rozmiarów ze wszystkich zakątków świata, a także niestrudzonych profesjonalistów, którzy poświęcają swoje życie opiece nad nimi i pomoc w trudnych sytuacjach - zapowiada nadawca.

„Miesiąc drapieżników”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 października br.) o 20:00
Drapieżniki najróżniejszych gatunków, kształtów i rozmiarów można znaleźć we wszystkich zakątkach Ziemi, od australijskich pustkowi po sawanny, od Parku Narodowego Everglades na Florydzie po amerykańskie Wielkie Równiny. Dlaczego hieny i lamparty są najlepszymi nocnymi łowcami, jaki jest najbardziej jadowity wąż na Ziemi i w jaki sposób szkaradnice potrafią idealnie zamaskować się na tle skał? Jak zapewnia nadawca, w tych programach widzowie znajdą odpowiedzi na wszystkie te pytania - i wiele innych.

„Najbardziej trujące zwierzęta” („World's Most Toxic Animals”)
emisja: od poniedziałku, 4 października br. o 21:00

Zwierzęta na całym świecie od milionów lat biorą udział w ewolucyjnym wyścigu zbrojeń w dziedzinie toksykologii. Gdy drapieżniki doskonaliły szybko działające i śmiercionośne jady, ofiary broniły się silnymi truciznami i sprytnymi systemami ich aplikowania. Doprowadziło to do powstania szeregu chemicznych koktajli tak złożonych i wyjątkowych, że nauka dopiero zaczyna odkrywać tajemnice ich działania. Dzięki nim stworzenia takie jak pająki, węże i meduzy mogą jednym uderzeniem unieruchomić przeciwników wielokrotnie większych od siebie. W dwóch odcinkach tej serii widzowie przyjrzą się z bliska niektórym z najbardziej toksycznych zwierząt świata, aby zrozumieć, w jaki sposób atakują swoje ofiary, jakiej chemii używają i co może zrobić człowiek, aby przeżyć takie ataki.

„Kanada: szalona pogoda” („Wild Canadian Weather”)
emisja: od niedzieli 10 października br. o 15:30

Twórca filmów przyrodniczych Jeff Turner przedstawia serię opowiadającą o ekstremalnych zjawiskach pogodowych, które kształtują krajobraz, rządzą cyklami życia dzikich zwierząt i zmuszają ludzi do przekraczania własnych granic. Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób krajobrazy, dzika przyroda i ludzie w Kanadzie zostali ukształtowani przez cztery kluczowe elementy pogody: wiatr, deszcz, chłód i słońce. Od zamieci polarnych po szalejące pożary lasów, świat przyrody ewoluował i przystosował się do przetrwania w najbardziej ekstremalnych i niebezpiecznych warunkach pogodowych na naszej planecie.

„Weterynarz z Yorkshire” 3 („The Yorkshire Vet” 3)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 11 października br.) o 22:10

Seria ukazuje kulisy pracy w klinice weterynaryjnej w Skeldale. Silna więź między zwierzęciem a kochającym je opiekunem podobna jest do więzi między rodzicem a dzieckiem. Widzowie przyglądają się tej relacji, śledząc pracę weterynarzy. Dziś klinika przeniosła się wprawdzie ze swojej pierwotnej lokalizacji do nowego, specjalnie w tym celu zbudowanego obiektu, ale serce i dusza tej wyjątkowej praktyki weterynaryjnej nie zmieniły się. Widzowie zobaczą też, jak lekarze weterynarii odwiedzają klientów na odległych farmach w pięknych krajobrazach Yorkshire Dales (więcej tutaj).

„Nocni łowcy Afryki” („Africa's Hunters of the Night”)
emisja: w poniedziałek, 18 października br. o 21:00

Afrykańskie drapieżniki wychodzą nocami ze swoich kryjówek. W tym programie widzowie odkrywają strategie nocnych polowań stosowane przez lwy, lamparty i hieny. Nocni łowcy wyposażeni są w „super zmysły", które pozwalają im nie tylko słyszeć i wyczuwać ofiary, ale także odnajdywać je w całkowitej ciemności, pozostając przy tym niewidocznymi. Niezwykle czułe na światło obiektywy i kamery termowizyjne pozwolą widzom zobaczyć ich nocny świat i pomogą zrozumieć, dlaczego te zwierzęta są łowcami doskonałymi.
 
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...