reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jesienna ramówka TVP Dokument

dodano: 2021-09-21 10:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Dokument Premierowe produkcje własne, najlepsze filmy festiwalowe ostatnich lat, a także nowe serie podróżnicze, przyrodnicze i popularnonaukowe - to wszystko od 20 września br. czeka na widzów TVP Dokument.

TVP Dokument jesień 2021


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jesienią stawiamy przede wszystkim na nowe produkcje własne, jak i nazwiska, które gwarantują jakość i z pewnością zdobędą sympatię widzów. Nasza oferta jest wyjątkowa, bo daje nie tylko unikalny dostęp do produkcji z całego świata, ale także pokazuje bogactwo polskiej dokumentalistyki w stopniu niespotykanym do tej pory w historii polskiego dokumentu. To połączenie otwarcia na świat z dbałością o nasze polskie dziedzictwo to nasz przepis na antenę. Wierzę, że zyska on uznanie w oczach widzów - mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

W poniedziałek, 20 września o godz. 20:10 TVP Dokument wyemitował premierowy odcinek wyjątkowego cyklu „Portrety dokumentalne”, który przedstawia bogactwo polskiej szkoły dokumentalnej na przykładzie uznanych twórców, takich jak: Maria Dłużewska, Maciej Drygas czy Macieja Cuske i inni. Po każdym odcinku widzowie mają okazję spędzić wieczór z twórczością prezentowanego twórcy. Realizacja Agnieszka Wąsikowska.

Od wtorku, 21 września na antenę wracają też premierowe odcinki cyklu „Barbara Włodarczyk zaprasza”. Wybitna reportażystka wspólnie z zaproszonymi gośćmi wprowadza widza w tematykę filmów dotykających ważnych aspektów współczesnego świata. Na początek spotka się z dr. Mariuszem Marszewskim, by porozmawiać o filmie „Państwo Islamskie: Terror w Azji Środkowej” w reżyserii Gulyi Mirzoevej. W ramach cyklu zobaczymy też filmy wyprodukowane przez TVP, m.in. „Liban. Wybuch gniewu” w reżyserii Krzysztofa Dzięciołowskiego o tajemniczej i tragicznej historii wybuchu w porcie w Bejrucie oraz „Matki do wynajęcia. Surogatki na Ukrainie” w reżyserii Barbary Włodarczyk o kobietach rodzących dzieci za pieniądze i na zamówienie.

W czwartek, 23 września o godz. 20:40 zobaczymy premierę nowego serialu dokumentalnego „Zawsze gotowi, zawsze blisko” w reżyserii Bartosza Paducha. 15-odcinkowa seria pokaże, jak wygląda służba w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz zaprezentuje sylwetki osób, które postanowiły wstąpić do służby.

Z kolei w niedzielę, 3 października o godz. 18:00 na widzów czeka premiera cyklu „Polskie dziedzictwo”. W roli prowadzącego Stefan Tompson, znany popularyzator historii tym razem przybliży polską spuściznę kulturową na Ukrainie i Litwie oraz opowie o zamkach m.in. w Podhorcach, Olesku czy Kamieńcu Podolskim.

Nagrodzone na międzynarodowych festiwalach najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat, w tym produkcje polskie i światowe, widzowie zobaczą w ramach pasm weekendowych „Dokument tygodnia” oraz „Prawdziwe historie”. Wśród najlepszych dokumentów zobaczymy m.in.: nominowany w tym roku do Oscara „Agent Kret” Maite Alberdiego, nagrodzony na Berlinale 2020 „Ludzie z garaży” Nataliji Yefimkiny oraz zwycięzca Specjalnej Nagrody Jury Sundance 2018 „Trzech identycznych nieznajomych” Tima Wardle'a. TVP Dokument pokaże też głośne filmy biograficzne: „Senna” Asifa Kapadii, „Zawód: Basista Stonesów” Kristy Bell czy „Mystify: Michael Hutchence” Richarda Lowensteina.

Weekendy będzie można spędzić także z cieszącym się popularnością pasmem Weekend z BBC. Na widzów czeka także wiele premierowych produkcji podróżniczych, przyrodniczych i popularnonaukowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...