reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Classic Music wystartuje 1.10 w Rosji

dodano: 2021-09-21 18:48 | aktualizacja: 2021-09-21 19:05
autor: RO | źródło: cableman.ru

Metropolitan Opera Tristan 1 października br. w Rosji zadebiutuje pierwszy kanał muzyczny poświęcony muzyce klasycznej, operze i baletowi. Spółka Universal Distribution, która wcześniej zajmowała się dystrybucją muzycznych stacji Mezzo i Mezzo Live HD, ruszy z nowym projektem Classic Music.

Mezzo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawartość programowa i styl prezentacji utworów są nastawione zarówno na standardową grupę docelową, jak i na popularyzację muzyki klasycznej wśród młodziezy od 15 lat.

Classic Music wyemituje najlepsze na świecie nagrania utworów klasycznych, programy własnej produkcji, krótkie programy poznawcze, wywiady ze znanymi artystami, filmy dokumentalne, a także interaktywny plakat największych teatrów i sal koncertowych świata. Akcent zostanie położony na europejską muzykę klasyczną.

Ponadto dla Classic Music mają być tworzone nagrania w Rosji i za granicą. Filmowanie z wielu punktów widokowych, w tym z dronów, pozwoli zachować dynamikę występów na żywo. Podczas nagrywania koncertów, zostanie wykorzystanych do 30 mikrofonów dla zapewnienia najlepszej transmisji dźwięku.

Dla kanału przewidziano własną bazę produkcyjną, sprzęt filmowy i dźwiękowy. Obróbka postprodukcyjna wideo będzie się odbywać zgodnie ze standardem HDR UHD 4K, a dźwięku w Dolby Digital. Dla partnerów VOD i OTT został przewidziany dźwięk w formacie przestrzennym Dolby Atmos. Ponadto wszystkie dzieła operowe będą uzupełnione o napisy w języku rosyjskim i angielskim.

Universal Distribution dystrybuuje kanały muzyczne Mezzo od 22 lat, ale w czerwcu firma ogłosiła o wcześniejszym rozwiązaniu umowy. Od 1 października 2021 r. nowym przedstawicielem Mezzo będzie Thema Rus (spółka Canal+ Group). Classic Music będzie uruchamiany przez zespół twórczy, w skład którego wchodzą byli współpracownicy Mezzo. Także w najbliższym czasie Universal Distribution planuje uruchomić kolejny kanał muzyczny Jazz.

 

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...