reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serial i filmy pełne grozy w październiku w AMC

dodano: 2021-09-21 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W październiku br. kanał AMC poleca swoim widzom taki serial jak „Fear the Walking Dead” (sezony 6. i 7.), w ramach pasma „Festiwal strachu” takie filmy jak „Nie oddychaj”, „Bal maturalny”, „Resident Evil”, „Resident Evil 2: Apokalipsa”, „Koszmar minionego lata”, „Koszmar kolejnego lata”, „Motel”, „Ratter”, „Martwe zło” i „Noc żywych trupów”, a w ramach pasma „Halloween” takie produkcje jak „Halloween - 20 lat później”, „Halloween: powrót” i „Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa”.

Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką Nicky Minaj AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2021 roku w ofercie kanału AMC:

„Festiwal strachu”:
emisja: w soboty (od 2 października br.) o 22:00
Pasmo filmowe w kanale AMC (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Nie oddychaj” („Don’t Breathe”)
reżyseria: Fede Álvarez, występują: Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto i Stephen Lang
emisja: w sobotę, 2 października br. o 22:00

Troje młodych złodziei (w tych rolach Jane Levy, Dylan Minnette i Daniel Zovatto) włamuje się do domu niewidomego mężczyzny (Stephen Lang). Jak się okazuje, ma on swoją mroczną stronę, a włamywacze muszą walczyć o swoje życie (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Bal maturalny” („Prom Night”)
reżyser: Nelson McCormick, występują: Brittany Snow, Scott Porter, Jessica Stroup, Dana Davis, Collins Pennie i Idris Elba
emisja: w sobotę, 2 października br. o 23:45

Bal maturalny Donny miał być najlepszą nocą w jej życiu. Po doświadczeniu okropnej tragedii w końcu ruszyła dalej i cieszy się ostatnim rokiem szkoły średniej. Otoczona najlepszymi przyjaciółmi dziewczyna powinna być bezpieczna od koszmarów z przeszłości. Jednak kiedy zabawę przerywa śmiertelne niebezpieczeństwo, Donna wie kto jest za to odpowiedzialny. Mężczyzna, o którym myślała, że zniknął na zawsze. Teraz dziewczyna wraz z przyjaciółmi muszą znaleźć sposób, by uciec przed sadystycznym atakiem opętanego mordercy i przetrwać noc, za którą „można oddać życie”.

„Fear the Walking Dead” 6
emisja: w poniedziałki o 22:00

Powtórka z okazji nadchodzącej premiery siódmego sezonu. Szósty sezon „Fear the Walking Dead” odkrywa, co stało się z pozoru niemającą racji bytu rodziną zjednoczoną przez misję niesienia pomocy innym. Po tym, jak zostali rozdzieleni przez Virginię (Colby Minifie) i jej Pionierów, grupa jest rozproszona między oddalone od siebie osady. Ostatnia wiadomość Morgana (Lennie James) na końcu piątego sezonu wzywała bohaterów do tego, by „po prostu żyli” - szósty sezon pokazuje, co to przesłanie oznacza dla każdej z osób. Niektórzy uznają stabilizację i możliwości czekające wewnątrz społeczności Virginii  za intrygujące, inni pogrążą się  w mroku, a pozostali zdecydują się walczyć przeciwko okolicznościom, które zostały im narzucone. Życie za murami utworzonymi przez Virginię wystawi każdego z nich na inną próbę oraz zmusi do zdefiniowania kim są w tym nowym świecie (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Resident Evil” („Resident Evil”)
reżyseria: Paul W. S. Anderson, występują: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius i James Purefoy
emisja: w sobotę, 9 października br. o 22:00

Thriller oparty na serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnym podziemnym ośrodku badawczym. Wybucha epidemia śmiertelnego wirusa, a Czerwona Królowa, komputer kontrolujący ośrodek, zamyka cały obiekt i zabija wszystkich uwięzionych pracowników. Grupa komandosów pod dowództwem Alice i Rain chce odizolować wirusa od świata. Odkrywają, że pracownicy ośrodka tak naprawdę nie zginęli, tylko stali się żarłocznymi nieumarłymi – jedno ugryzienie lub zadrapanie przemienia ich ofiarę w żywego trupa. Alice i jej oddział mają trzy godziny na to, by pokonać szereg przerażających przeszkód i zakończyć misję, zanim wirus opanuje Ziemię (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Resident Evil 2: Apokalipsa” („Resident Evil: Apocalypse”)
reżyseria: Alexander Witt, występują: Milla Jovovich, Sienna Guillory i Oded Fehr
emisja: w sobotę, 9 października br. o 23:55

W sequelu filmu „Resident Evil” spełnia się największy koszmar Alice (Milla Jovovich). Śmiercionośny wirus, który bohaterka i jej elitarny oddział próbowali zniszczyć, wydostał się z Racoon City. Po tym jak Umbrella Corporation schwytała Alice w celu przeprowadzenia eksperymentu, kobieta została genetycznie wzmocniona nowymi mocami, zmysłami oraz zręcznością (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Koszmar minionego lata” („I Know What You Did Last Summer”) 
reżyseria: Jim Gillespie, występują: Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Freddy Prinze Jr. i Bridgette Wilson
emisja: w sobotę, 16 października br. o 22:00

4 lipca Helen wygrywa konkurs piękności, ku uciesze przystojnego chłopaka Barry'ego, swej najlepszej przyjaciółki - bystrej i ambitnej Julie oraz jej chłopaka Raya. Po świętowaniu na odludnej plaży, przyjaciele udają się do domu, ale ich beztroska zabawa doprowadza do wypadku, w wyniku którego ginie przechodzień. Przerażeni i zdezorientowani nastolatkowie podejmują trudną decyzję i spychają ciało z mola. Czworo przyjaciół przysięga, że zabierze swój sekret do grobu. Jednak ten czas może nadejść dużo wcześniej niż im się wydaje. Sprytny i podstępny dręczyciel zna prawdę i chce, by ponieśli karę za swój czyn (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Koszmar kolejnego lata” („I’ll Always Know What You Did Last Summer”)
reżyseria: Sylvain White, występują: Brooke Nevin, David Paetkau, Torrey DeVitto i Ben Easter
emisja: w sobotę, 16 października br. o 23:55

Ostatnia odsłona serii horrorów „Koszmar minionego lata” opowiada o pozornie niewinnym żarcie z okazji 4 lipca, który kończy się niespodziewaną śmiercią przyjaciela czwórki nastolatków z Broken Ridge w Kolorado. Znajomi zawierają pakt, aby utrzymać śmierć w tajemnicy przed władzami, pomimo desperackiego protestu jednego z nich. W ciągu następnego roku ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Gdy zbliża się kolejny 4 lipca, wszyscy muszą stawić czoła tajemniczemu zagrożeniu (więcej tutaj).

„Fear the Walking Dead” 7
emisja: od nocy z niedzieli na poniedziałek, z 17 na 18 października br. o 3:00

Teddy (John Glover) urzeczywistnił swoją wizję „Końca”, kiedy zdetonował głowice nuklearne w Teksasie. Jednak to ci, którzy przeżyli, muszą zdecydować jak będzie wyglądał „Początek”. I będą musieli to zrobić w świecie pozbawionym światła i nadziei, w którym powietrze na zewnątrz jest tak samo zabójcze jak szwendacze, z którymi muszą się mierzyć. Ocaleni dowiedzą się, kim naprawdę są i do czego są zdolni. Część z nich stanie na wysokości zadania, inni znajdą nowy cel, a niektórzy zdefiniują się na nowo - nawet jeśli będzie to oznaczało straszliwą cenę dla tych, których kiedyś uważali za rodzinę (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Motel” („Vacancy”)
reżyseria: Nimród Antal, występują: Kate Beckinsale i Luke Wilson
emisja: w sobotę, 23 października br. o 22:00

Samochód Davida i Amy Foxów ulega awarii na odludziu. Para musi zatem spędzić noc w jedynym motelu w okolicy, w którym jako rozrywkę mają do dyspozycji jedynie telewizor. Nagle odkrywają, że niskobudżetowe slashery, które oglądają, zostały nakręcone w zajmowanym przez nich pokoju. Uwięzieni w motelowych pokojach, korytarzach i podziemnych tunelach muszą walczyć o przeżycie, zanim ktokolwiek, kto obserwuje ich każdy ruch za pomocą ukrytych kamer, zdąży dokończyć swoje najnowsze arcydzieło (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Ratter” („Ratter”)
reżyseria: Branden Kramer, występują: Ashley Benson, Matt McGorry, Kaili Vernoff i Rebecca Naomi Jones
emisja: w sobotę, 23 października br. o 23:40

Emmę, studentkę z Nowego Jorku, obserwuje cyberstalker, który włamał się do jej wszystkich osobistych urządzeń podłączonych do sieci, aby rejestrować jej każdy krok. W końcu przekaz wideo przestaje wystarczać i prześladowca przenosi się z internetu do prawdziwego życia.

„Festiwal strachu”:
„Martwe zło” („The Evil Dead”)
reżyseria: Sam Raimi, występują: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Hal Delrich i Sarah York
emisja: w sobotę, 30 października br. o 22:00

Podczas wakacyjnego wyjazdu pięcioro studentów robi nieplanowany postój w opuszczonej górskiej chacie otoczonej gęstymi lasami. Wewnątrz domku znajdują starożytną okultystyczną księgę pełną hieroglifów i makabrycznych ilustracji, sztylet z ludzkich kości oraz magnetofon szpulowy. Nagrana wiadomość, czytana przez profesora archeologii, opisuje zawartość sumeryjskiej „Księgi Umarłych”, wypełnionej zaklęciami służącymi do ożywiania demonów z innego świata, które mogą opętać żywych. Odtwarzane później tego wieczoru tłumaczenia rytualnych pieśni wywołują wstrząs u niezwykle wrażliwej Shelly i jednocześnie wyzwalają złowrogi byt z głębi lasu (więcej tutaj).

„Festiwal strachu”:
„Noc żywych trupów” („Night of the Living Dead”)
reżyseria: Tom Savini, występują: Tony Todd, Patricia Tallman i Tom Towles
emisja: w sobotę, 30 października br. o 23:45

Oryginalny czarno-biały film „Noc żywych trupów” George’a Romero przekroczył granice horroru, a publiczność na całym świecie okrzyknęła go filmowym klasykiem. Ten remake w reżyserii Toma Saviniego, wieloletniego eksperta George’a Romero od efektów specjalnych, barwnie ożywia koszmarną i mrożącą krew w żyłach akcję. Siedem osób barykaduje się w gospodarstwie, kiedy armia mięsożernych zombie grasuje po okolicy (więcej tutaj).

„Halloween”:
emisja: w niedzielę, 31 października br. o 18:30
Pasmo filmowe w kanale AMC (więcej tutaj).

„Halloween”:
„Halloween - 20 lat później” („Halloween H20: 20 years later”)
reżyser: Steve Miner, występują: Jamie Lee Curtis, Adam Arkin, Michelle Williams i Josh Hartnett
emisja: w niedzielę, 31 października br. o 18:30

Laurie Strode, dyrektorka prywatnej szkoły, wciąż zmaga się z przerażającymi wspomnieniami o maniakalnym mordercy Michaelu Myersie sprzed dwudziestu lat. Po sfingowaniu swojej śmierci kobiecie wydaje się, że jest bezpieczna, jednak Myers nagle się pojawia, by dokonać zemsty. Laurie i jej uczniowie staną się nowymi ofiarami Michaela, jeśli ona nie zdoła pokonać swoich największych lęków i raz na zawsze pozbyć się zła.

„Halloween”:
„Halloween: powrót” („Halloween VIII: Resurection”)
reżyser: Rick Rosenthal, występują: Busta Rhymes, Bianca Kajlich, Sean Patrick Thomas, Tyra Banks i Jamie Lee Curtis
emisja: w niedzielę, 31 października br. o 20:15

Producenci reality show w DangerTainment wybrali Rudy'ego, Billa i grupę nastolatków szukających wrażeń, by spędzili jedną, wypełnioną zabawą noc w rodzinnym domu seryjnego mordercy - Michaela Myersa. Jednak planowana transmisja na żywo staje się śmiertelnie niebezpieczna, a wieczór pełen wrażeń zmienia się w horror, gdy sam Michael decyduje się dołączyć do imprezy.

„Halloween”:
„Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa” („Halloween VI: The Curse of Michael Myers”)
reżyser: Joe Chappelle, występują: Donald Pleasence, Paul Rudd, Marianne Hagan i Mitchell Ryan
emisja: w niedzielę, 31 października br. o 22:00

W jedną przerażającą noc, siejący terror zamaskowany Michael Myers zmienił halloween na zawsze. Sześć lat po tym, jak miał zginąć w pożarze, Myers powraca, by ponownie zabijać i tym razem nie ma przed nim ucieczki. W miarę jak zabójcza wściekłość maniakalnego mordercy dochodzi do mrożącego krew w żyłach punktu kulminacyjnego, jego długo ukrywane i szokujące sekrety zostają ujawnione.
 
Bianca Kajlich w filmie „Halloween: Powrót”, foto: AMC Networks International
Bianca Kajlich w filmie „Halloween: Powrót”, foto: AMC Networks International
Tyra Banks w filmie „Halloween: Powrót”, foto: AMC Networks International
Tyra Banks w filmie „Halloween: Powrót”, foto: AMC Networks International
Brittany Snow w filmie „Bal maturalny”, foto: AMC Networks International
Brittany Snow w filmie „Bal maturalny”, foto: AMC Networks International
Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: AMC Networks International
Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: AMC Networks International
Seth Packard i Brooke Nevin w filmie „Koszmar kolejnego lata”, foto: AMC Networks International
Seth Packard i Brooke Nevin w filmie „Koszmar kolejnego lata”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...