reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DAZN przejmie BT Sport i prawa do Premier League?

dodano: 2021-09-21 22:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Reuters/Financial Times/satkurier.pl

BT Sport Operator usługi streamingowej DAZN prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące zakupu brytyjskiej telewizji BT Sport. Celem jest przejęcie praw do transmisji m.in. Premier League, poinformował „Financial Times”. Prezes DAZN, Kevin Mayer, powiedział, że „prawdopodobnie” jest zainteresowany BT Sport i że „chciałby ostatecznie posiadać Premier League”, a BT Sport to „świetny biznes”.

DAZN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rzecznik BT poinformował, że firma nadal bada opcje dotyczące BT Sport, a wszystkie możliwości są brane pod uwagę, w tym całkowita lub częściowa sprzedaż lub utrzymanie biznesu. Rzecznik DAZN odmówił komentarza.

Osoba bliska negocjacjom stwierdziła, że umowa „jeszcze nie została osiągnięta”, biorąc pod uwagę złożoność praw i związanych z nimi kontraktów, takich jak wzajemne partnerstwo z rywalem BT, Sky.

W marcu br. DAZN zapewnił sobie prawa do transmisji wszystkich meczów Serie A we Włoszech na kolejne trzy sezony za 2,5 mld euro, co uderzyło w Sky Italia. DAZN jest jednak pod ostrzałem. Niektórzy użytkownicy skarżyli się na przerwy w transmisji, a krajowy urząd ds. komunikacji monitoruje zobowiązanie DAZN do rozbudowy infrastruktury.

BT wydał miliardy funtów na prawa do Premier League i Ligi Mistrzów UEFA, aby zdominować Sky Sports. Teraz sytuacja może ulec diametralnej zmianie i to usługa streamingowa stanie się domem dla najważniejszych rozgrywek piłkarskich.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...