reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-11-30 - 2021-12-01

Polsat Games: Start sezonu Polskiej Ligi Esportowej

dodano: 2021-09-22 09:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polska Liga Esportowa grafika animacja rysunek bajka Jesień 2021 roku będzie czasem wzmożonego wysiłku dla czołówki polskiej sceny „Counter Strike: Global Offensive”. Przeszło setka zgłoszonych graczy z dwudziestu drużyn obu dywizji Polskiej Ligi Esportowej stanie do wzajemnej rywalizacji o miano najmocniejszej drużyny na własnym podwórku. Transmisje w kanale Polsat Games oraz w serwisach Twitch i YouTube.

Polska Liga Esportowa grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okiem cyklonu, tworzonego w świecie esportu przez Polską Ligę Esportową, będzie po raz kolejny PGE Dywizja Mistrzowska (partnerem tytularnym jest PGE Polskiej Grupy Energetycznej). Oczy fanów „Counter Strike: Global Offensive” w kraju zwrócą się w stronę mistrzowskiej stawki w środę, 22 września br. Tego dnia, na antenie kanału Polsat Games w telewizji, na Twitchu i w serwisie YouTube, mecze pierwszej kolejki zainauguruje studio meczowe, w skład którego wchodzą: komentatorzy Aleksander Kłos „Vuzzey” i Łukasz Pożyczek „Hermes”, eksperci Krystian Terpiński „Terp” i Albert Dulla „Mes”, oraz prowadzący Radosław Florkowski „Mad1”.

Zmianą w stosunku do poprzednich sezonów jest liczba ekip zmagających się w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Do ośmiu drużyn dołączają dwa kolejne zespoły, a pełny skład na sezon jesień 2021 roku wygląda w ten sposób: Anonymo Esports, Honoris, Illuminar Gaming, Izako Boars, Mad Dog’s Pact, M1 Eden, PGE Turów Zgorzelec, Tarczyński Protein Team, Team ESCA Gaming i X-kom AGO.

Pula finansowa na sezon jesień 2021 roku w Polskiej Lidze Esportowej wyniesie 250 tysięcy złotych. Będzie ona dzielona pomiędzy organizacje na podstawie kryteriów, które zostały wyszczególnione w umowie „Centralizacji praw sponsoringowych”, zawartej pomiędzy ligą, a wszystkimi organizacjami walczącymi w PGE Dywizji Mistrzowskiej.

W jesiennym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligii Esportowej rozegranych zostanie 9 kolejek meczowych, transmitowanych w środy (w godzinach 13:00, 16:00 i 19:00) oraz czwartki (w godzinach 16:00 i 19:00). Rywalizację zakończą finały Polskiej Ligi Esportowej, zaplanowane na pierwsze dni grudnia br.

Jak czytamy w komunikacie, Polska Liga Esportowa wkracza w nowy sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej z wielkimi ambicjami, które ponownie, w wyniku przedłużonej współpracy, zrealizowane zostaną przy pomocy partnera tytularnego, PGE Polskiej Grupy Energetycznej, i udziale partnerów, takich jak eWinner, Lech Free, LG, Red Bull, Media Expert i Pracuj.pl, którzy przygotowali niespodzianki dla widzów (więcej tutaj).
 
Paweł Kowalczyk i Marcin Gortat odpowiadają za Polską Ligę Esportową, foto: Cyfrowy Polsat
Paweł Kowalczyk i Marcin Gortat odpowiadają za Polską Ligę Esportową, foto: Cyfrowy Polsat

Plan transmisji:

Od 22 września (środy)
13:00 e-sport: Polska Liga Esportowa, Polsat Games

Od 23 września (czwartki)
16:00 e-sport: Polska Liga Esportowa, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...