WTA 500 w Ostrawie: Świątek - Rybakina

dodano: 2021-09-23 17:14
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Ostrava Open WTA 500 w Ostrawie Tuż po losowaniu drabinki głównej liczyliśmy na polski ćwierćfinał w Ostrawie. Niestety w środę, 22 września Magda Linette okazała się gorsza od Jeleny Rybakiny i to właśnie z reprezentantką Kazachastanu w piątek około godz. 16:00 zmierzy się Iga Świątek.

CANAL+
WTA 500 w Ostrawie Canal+

Iga Świątek rozstawiona w imprezie, z numerem 1, w poprzedniej rundzie również grała z Kazaszką, Juliją Putincewą. Nie był to dla naszej najlepszej tenisistki łatwy mecz, ale udało się wygrać go w dwóch setach. Teraz poprzeczka wędruje wyżej. Rybakina to 16. rakieta świata, która w tym sezonie była m.in. w półfinale Igrzysk Olimpijskich i ćwierćfinale Rolanda Garrosa. W 1. rundzie Kazaszka łatwo uporała się z Weroniką Kudermetową, w kolejnym spotkaniu przegrała jednego seta z Magdą Linette.

Rybakina wygrała w swojej karierze dwa turnieje WTA. W 2020 roku triumfowała w Hobart, w 2019 zwyciężyła w Bukareszcie. Pięciokrotnie przegrywała w finałach. Słynie z mocnych uderzeń z obu stron i bardzo dobrego pierwszego podania. Z Igą Świątek jeszcze nigdy nie grała. Początek meczu około godz. 16:00. Transmisja w CANAL+ Sport 2 i w serwisie CANAL+ online.