reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Avios: nowy system VOD i kanał Avios 0

dodano: 2021-09-24 10:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Avios/satkurier.pl

Avios Wkrótce platforma IPTV Avios ma zostać wzbogacona o autorski system VOD rozszerzający ofertę liniowego kanału Avios 0, promującego polskich twórców wideo w sieci. To część działań spółki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, informuje operator. Nowości w ofercie Avios zapowiedziano w czasie 7. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Telekomunikacyjnej OKTEL we Wrocławiu (13-14 września br.).

Avios
Avios OKTEL 2021


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konferencja OKTEL zgromadziła operatorów internetowych z całego kraju. W jej trakcie zaprezentowano detale dotyczące nowego Data Center we Wrocławiu oraz nowości w ofercie otwartej platformy WRIX, łączącej operatorów telekomunikacyjnych wokół fizycznej infrastruktury telekomunikacyjnej rozproszonej w centrach kolokacyjnych położonych na terenie całego kraju.
 

– Korbank Data Center to jedna z największych inwestycji w jednej z kluczowych dla polskiej gospodarki gałęzi przemysłu – mówi Paweł Paluchowski, wiceprezes Korbank S.A. – Skala przedsięwzięcia, ale również jego innowacyjność i nowoczesność powodują, że budowany przez nas obiekt może stać się nie tylko ogólnopolskim, ale i środkowoeuropejskim sercem Internetu.

W tym roku istotną część konferencji stanowił również blok prelekcji na temat cyberbezpieczeństwa. Kamil Folga i Filip Bielicki zaprezentowali inicjatywę Protecti, Paweł Gacka z Enter T&T opowiedział o fraudach telekomunikacyjnych, Marek Makowski z EXATEL przedstawił autorskie rozwiązania anty-DDoS, a Dariusz Jędryczek ze Smartech-IT wskazał na obowiązki prawne w kontekście ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

Trzy kluczowe wystąpienia dotyczyły z kolei historii i planów rozwoju platformy IPTV Avios, która działa obecnie u przeszło dwustu operatorów w całym kraju. Andrzej Andruszków, menedżer projektu, omówił plany rozwoju dekoderów i firmware'u z naciskiem na stopniowe wprowadzanie interaktywnych usług opartych na AI. Marcin M. Drews, specjalista ds. komunikacji Avios i jednocześnie twórca internetowy, zaprezentował swój niekomercyjny vlog Łowcy Przygód TV i ogłosił uruchomienie kanału liniowego i usługi VOD, które skupiać będą młodych, niezależnych twórców wideo.
 

– W serwisie YouTube funkcjonuje przeszło pięć miliardów filmów. Nic dziwnego, że małym twórcom trudno przebić się przez ten gąszcz i trafić do widza. Tymczasem testy przeprowadzone na platformie Avios, która zaprezentowała filmy Łowców Przygód, pokazały, że autorzy z sieci mogą znaleźć na platformie IPTV zupełnie nową widownię – taką, która nigdy nie sięgała po treści z YouTube – mówi Marcin M. Drews, specjalista ds. komunikacji Avios. – Kilku twórców dostępnych tylko i wyłącznie w sieci już zdecydowało się na współpracę z platformą Avios. Wśród nich jest Sietra Urbex, kanał skupiający przeszło 90 tysięcy subskrybentów YouTube.

Nowa inicjatywa Avios ma być niekomercyjna i prowadzona w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Autorzy nie wykluczają, że w przypadku większego zainteresowania uruchomią wersję komercyjną, jednak na dziś projekt ma status pro publico bono, a jego podstawowym celem jest promocja niezależnych reportażystów i polskiej kultury offowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...