reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zwiększa udziały w MultiChoice

dodano: 2021-09-26 14:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MultiChoice/CANAL+ Groupe

Multichoice logo canal plus udzialy RPA 360px.jpg CANAL+ Groupe ma więcej udziałów w MultiChoice. Francuski gigant płatnej telewizji CANAL+ zwiększył swój udział w południowoafrykańskim operatorze płatnej telewizji MultiChoice, zwiększając swój łączny udział w spółce do 15,37%.

Multichoice
Multichoice-africa-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MultiChoice poinformował akcjonariuszy, że spółka CANAL+ Group należąca do koncernu Vivendi nabyła dodatkowy udział w akcjach zwykłych spółki:  „tak, że łączny udział w akcjach zwykłych spółki posiadanych przez CANAL+ Groupe wynosi obecnie 15,37% łącznych udziałów zwykłych spółki”.

Statut MultiChoice pozwala na zmniejszenie praw głosu z akcji tak, aby łączna liczba głosów posiadanych lub posiadanych przez cudzoziemców nie przekraczała 20% ogólnej liczby głosów. To umożliwia zapewnienie zgodności z prawem RPA.

CANAL+ początkowo nabył podlegający obowiązkowi zgłoszenia udział w notowanym na giełdzie w Johannesburgu operatorze giełdowym w październiku ubiegłego roku, kiedy poinformował, że przejął 6,5% udziałów, powyżej progu 5%, który wymagał upublicznienia udziału.

CANAL+ powiedział wówczas, że to była długoterminowa inwestycja finansowa, która miała być świadectwem zaufania, jakie jego firma macierzysta Vivendi mieli do MultiChoice i inwestycji w Afryce. 

Francuski CANAL+ jest bardzo aktywny w Afryce francuskojęzycznej, którą postrzega jako jeden z głównych obszarów wzrostu, podczas gdy MultiChoice ma około 19,5 mln abonentów w 50 krajach, głównie w Afryce anglojęzycznej. MultiChoice jest wiodącą afrykańską firmą rozrywkową i obsługuje 4 platformy – DStv, GOtv, Showmax i DStv Now.

O ostatnim nabyciu udziałów MultiChoice poinformował:

- Jako spółka publiczna MultiChoice regularnie współpracuje ze swoimi strategicznymi partnerami i prowadzi otwarty dialog ze społecznością inwestorów. Zasadą Grupy jest niekomentowanie swoich indywidualnych akcjonariuszy ani jej interakcji z nimi. Firma pozostaje zaangażowana w działanie w najlepszym interesie wszystkich akcjonariuszy i tworzenie trwałej długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.


Źródło: broadbandtvnews.com  techfinancials.co.za  businesstech.co.za

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...