reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stolica Kazachstanu rezygnuje z telewizji analogowej

dodano: 2021-09-27 18:18 | aktualizacja: 2021-09-27 18:37
autor: RO | źródło: cableman.ru

naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 Kazachstan Od 1 grudnia 2021 r. stolica Kazachstanu (Nur-Sułtan, do 2019 Astana) w pełni zrezygnuje z telewizji analogowej i przejdzie na nadawanie cyfrowe, dołączając tym samym do regionów, które już przeszły ten proces. W kraju cały czas powstają nowe nadajniki radiowo-telewizyjne, a stare są modernizowane. Obecnie działa 546 stacji nadawczych, a planuje się, że ich łączna liczba osiągnie 827.

http://tsetv.kz/
naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 Kazachstan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Migracja kazachskiej telewizji z analogowej na cyfrową rozpoczęła się w 2011 roku. Od 2013 kanały nadawano równolegle w obu standardach.

Projekt stopniowego wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej z całkowitym wyłączeniem telewizji analogowej rozpoczął się w 2018 roku. Odnotowano, że obecnie 91% ludności kraju uzyskało dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej.

Cyfryzacja odbywa się etapami. W ramach pierwszej fazy pod koniec 2018 z telewizją analogową pożegnały się obwody: mangystauski, żambylski i południowo-kazachstański. Za nimi ten sam krok uczyniły obwody: turkiestański, ałmacki, pawłodarski, kustanajski, północno-kazachstański oraz miasta Ałmaty i Szymkent.

Początkowo planowano, że pełne przejście Kazachstanu na cyfrę nastąpi w połowie 2021 roku, ale termin ten został nieco przesunięty. Projekt rozwoju nadawania cyfrowego został wniesiony do planu działania na rzecz realizacji programu państwowego "Cyfrowy Kazachstan".

W Rosji wyłączanie telewizji analogowej przewidywał program federalny, przyjęty w 2009 roku. Władze utworzyły I i II multipleks telewizji cyfrowej, a prace nad III multipleksem są ciągle odkładane. W efekcie analogowo wciąż nadają kanały regionalne, co, jak zauważa branża, wynika z ich nieprzygotowania do przejścia na standard cyfrowy.

Więcej o ofercie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Kazachstanie.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...