reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Morderstwa i seriale w październiku w Epic Drama

dodano: 2021-09-27 03:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W październiku br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie seriale jak „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” (sezon 2.), „W cieniu” (sezon 2.), „Projekt Manhattan” (sezon 2.), „Hiszpańska księżniczka” i „Detektyw Murdoch” (sezon 12.), a w ramach pasma „Weekendowy maraton morderstw” takie produkcje jak „Sprawy Frankie Drake”, „Zagadki kryminalne panny Fisher”, „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, „Panna Marple” i „Detektyw Murdoch”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Październik 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Weekendowy maraton morderstw”:
emisja: w soboty i niedziele
Kanał Epic Drama zaprasza na październikową edycję „Weekendowego maratonu morderstw” w towarzystwie licznej grupy pogromców zbrodni (więcej tutaj). Wśród bohaterów znajdą się panna Marple („Panna Marple”), detektywi Murdoch („Detektyw Murdoch”) i Endeavour Morse („Endeavour: Sprawy młodego Morsa”), Frankie Drake („Sprawy Frankie Drake” - więcej tutaj), a także dwa pokolenia rodziny Fischerów: panna Phryne Fischer („Zagadki kryminalne panny Fisher” - więcej tutaj) i jej młodsza krewna, Perergine („Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”).

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher” 2
twórcy: Deb Cox i Fiona Eagger, obsada: Geraldine Hakewill, Joel Jackson, Catherine McClements, Louisa Mignone, Toby Truslove i Greg Stone
emisja: od wtorku, 5 października br. o 21:30

W 1964 roku na ulicach Melbourne wciąż dochodzi do morderstw. Rezolutna i pewna siebie detektyw Peregrine Fisher podejmuje się najtrudniejszego zadania: pogodzenia kariery z życiem poszukiwaczki przygód i romansem z detektywem Jamesem Steedem. Podczas gdy Peregrine bada sprawy zabójstw popełnionych w szkole dla hostess, na wystawie psów i w kręgielni, Violetta i Samuel starają się pohamowywać swoje uczucia, a Birdie wznawia swoją karierę szpiegowską wspólnie z dawnym ukochanym. Pomimo mnóstwa zajęć cała grupa wspiera Peregrine. W drugiej serii „Zagadek kryminalnych nowej panny Fischer” pojawi się gościnnie wielu aktorów. Warto zwrócić uwagę na występy Jacoba Collinsa-Levy’ego („Biała księżniczka”), Christophera Kirby’ego („Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów”), Michali Banas („Córki McLeoda”), Jacka Komana („Moulin Rouge!”) i Emmy Hamilton („Dynastia Tudorów”, „Pan Selfridge”) (więcej tutaj).

„W cieniu” 2
twórcy: Kirsti Manninen i Katri Manninen, obsada: Emmi Parviainen, Hannu-Pekka Björkman, Katja Küttner, Sampo Sarkola, Jessica Grabowsky, Olavi Uusivirta, Janne Reinikainen, Pirjo Lonka, Tommi Korpela i Eero Ritala
emisja: w czwartki o 21:30

1956 to niespokojny rok zarówno w Finlandii, jak i na całym świecie. Fiński prezydent Urho Kekkonen rozpoczyna swoją pierwszą kadencję w dniu, w którym kraj ogarnia strajk generalny. Przywódca Pięści, Yrjö Ylitalo, musi zapewnić prezydenta, że on i jego grupa są gotowi do działania i niezbędni do utrzymania Kekkonena u władzy. Powoli jednak agenci zaczynają sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim wkrótce znajdą się oni sami i cała Finlandia. Po protestach w Polsce i na Węgrzech do powstania przygotowują się mieszkańcy wschodniej Karelii w Rosji. Tajna organizacja pod nazwą Bracia Gniewu szkoli swoje oddziały i z finansową pomocą CIA (Central Intelligence Agency) kupuje znaczącą ilość broni na międzynarodowym rynku. Helena w końcu dowiaduje się, jaki los spotkał jej matkę, ale czy będzie w stanie zapobiec wybuchowi krwawej bitwy na wschodniej granicy Finlandii? W drugiej serii widzowie zobaczą dwie nowe twarze: Eero Ritala, laureata nagrody „Fińskiej Fundacji Filmowej Jussi” w kategorii „Najlepszego aktora” za rolę w serialu telewizyjnym „Onnela”, oraz Tommiego Korpelę - uhonorowanego kilkoma nagrodami w kategorii „Najlepszego aktora” na międzynarodowych festiwalach filmowych w Marrakeszu i Moskwie, zdobywcę nagród „Fińskiej Fundacji Filmowej Jussi” (więcej tutaj).

„Projekt Manhattan” 2
twórca: Sam Shaw, obsada: Rachel Brosnahan, Christopher Denham, Olivia Williams, Michael Chernus, John Benjamin Hickey, Katja Herbers, Harry Lloyd, Daniel Stern i Neve Campbell
emisja: w czwartek, 7 października br. o 22:20

W czwartek, 7 października br. o godzinie 22:20 kanał Epic Drama pokaże finałowy odcinek drugiego sezonu serialu „Projekt Manhattan”. Serial ukazuje fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie poznają genialnych, ale niedoskonałych naukowców i ich rodziny, które próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. W drugim sezonie widzowie śledzą dalsze losy bohaterów pracujących nad stworzeniem bomby. Zamknięci w najbardziej tajnym ośrodku na świecie naukowcy rezygnują z wolności i narażają zdrowie, by zakończyć jedną wojnę - i rozpocząć kolejną. Szpiedzy i klimat powszechnej paranoi zagrażają projektowi, a na horyzoncie czai się już zimna wojna (więcej tutaj).

„Hiszpańska księżniczka”
twórcy: Emma Frost i Philippa Gregory, obsada: Charlotte Hope, Stephanie Levi-John, Aaron Cobham, Harriet Walter, Laura Carmichael, Ruairi O’Connor, Philip Cumbus i Richard Pepper
emisja: od środy, 27 października br. o 21:30

Widzowie znów zajrzą do świata intryg na królewskim dworze Tudorów. Jak zapowiada nadawca, żywa i porywająca historia opowiedziana jest w wyjątkowy sposób - z punktu widzenia biorących w niej udział kobiet. Serial rzuca światło na nieznane wcześniej wątki historii, między innymi na sytuację ludzi o innym kolorze skóry żyjących i pracujących w XVI-wiecznym Londynie. Katarzyna Aragońska to młoda i zdecydowana hiszpańska księżniczka, której od dziecka obiecywano angielski tron. Teraz przybywa do szarej, zalanej deszczem Anglii wraz ze swoim wspaniałym, barwnym dworem. Razem z nią przybywają jej damy dworu, między innymi Lina - hiszpańska szlachcianka o afrykańsko-iberyjskim pochodzeniu - oraz urocza i niezależna Rosa. Kiedy nagle umiera mąż Katarzyny, książę Artur, wydaje się, że angielski tron jest dla niej stracony - do chwili, gdy księżniczka obmyśla śmiały plan i kieruje swój wzrok na nowego dziedzica, charyzmatycznego i upartego księcia Harry’ego, który pewnego dnia będzie rządził Anglią jako król Henryk VIII. Scenarzystka Emma Frost znana jest również z pracy przy serialach „Biała księżniczka”, „Biała królowa”, „Człowiek z Wysokiego Zamku”, „Shameless” i „Na sygnale”; spostrzegawczy widzowie mogą także zauważyć na ekranie Laurę Carmichael, która przez wiele lat grała w serialu „Downton Abbey” jako Lady Edith (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch” 12
twórcy: Alexandra Zarowny, Maureen Jennings i Cal Coons, obsada: Hélène Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch, Shanice Banton i Daniel Maslany
emisja: w niedzielę, 31 października br. o 20:30

Halloweenowy odcinek specjalny. Po tym, jak meteor przecina nocne niebo, Higgins odkrywa dziwny obiekt przypominający kokon; kiedy pochyla się, by przyjrzeć się mu bliżej, ten otwiera się gwałtownie. Następnego ranka, kiedy Murdoch, Ogden i Brackenreid rozmawiają o reakcjach ludzi na to astronomiczne wydarzenie, zjawia się Higgins i zachowując się w sposób dziwnie przyjazny. Później Crabtree i Watts, którzy wierzą w istoty pozaziemskie, badają głęboką dziurę, która pozostała po upadku kosmicznego obiektu. Wkrótce Watts i Violet Hart także zaczynają dziwnie się zachowywać. W halloween widzowie kanału Epic Drama będą mieli okazję obejrzeć specjalny, upiorny odcinek z dwunastej serii ich serialu kryminalnego „Detektyw Murdoch” (odcinek ten nigdy wcześniej nie był emitowany w kanale Epic Drama) (więcej tutaj).
 
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Viasat Wolrd
Helene Joy w serialu „Detektyw Murdoch”, foto: Viasat Wolrd
Geraldine Hakewill w serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, foto: Viasat World
Geraldine Hakewill w serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Jessica Grabowsky w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World
Jessica Grabowsky w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World
Emmi Parviainen w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World
Emmi Parviainen w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World
Katja Herbers w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World
Katja Herbers w serialu „Projekt Manhattan”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...