reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Madame X” w MTV Polska

dodano: 2021-09-28 14:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: MTV

MTV Polska W piątek, 8 października br. odbędzie się globalna premiera filmu dokumentalnego pod tytułem „Madame X”, przedstawiającego trasę promującą 14. album studyjny Madonny Louise Ciccone. Polscy fani artystki będą mogli zobaczyć produkcję na antenie kanału MTV Polska. Stacja ta pokaże ten dokument premierowo w piątek, 8 października br. o godz. 21:00. Produkcja trafi też do biblioteki serwisu VOD Paramount+.

MTV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trasa koncertowa Madonny „Madame X Tour” rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i trwała do marca 2020 roku. Była to seria występów, które odbywały się wyłącznie w teatrach, dając fanom wokalistki okazję podziwiania jej w zupełnie nowej scenerii. Światowa premiera filmu dokumentującego koncerty odbędzie się w piątek, 8 października br.. Produkcja trafi do biblioteki platformy streamingowej Paramount+. Tego samego dnia w Polsce „Madame X” obejrzeć będzie można o godzinie 21:00 na antenie kanału MTV Polska.

Trasa „Madame X Tour” promowała ostatni album Madonny o tym samym tytule, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy „Billboard 200” w 2019 roku. Na koncertach można było usłyszeć utwory z najnowszej płyty, nie zabrakło również znanych hitów i utworów cieszących się największą popularnością wśród słuchaczy. Królowa popu na scenie wcielała się w rolę Madame X - „podróżującej  po całym świecie, zmieniającej tożsamości, walczącej o wolność i niosącej światło w mroczne miejsca” tajnej agentki. Jak czytamy w komunikacie, zróżnicowany językowo album, zainspirowany życiem artystki zanurzonej w bogatych wpływach kulturowych Lizbony, jest jak list miłosny do różnorodności i świadectwo zmieniającego się wpływu Madonny na globalną kulturę i wyrazem szacunku dla niej.

Sceny zaprezentowane w filmie nakręcone zostały w Lizbonie. U boku Madonny wystąpiło 48 wykonawców, w tym dzieci wokalistki, muzycy i tancerze z całego świata oraz żeńska formacja Orquestra Batukadeiras. Ich wykonanie utworu „Batuka” przywołuje na myśl Batuque - styl muzyczny stworzony przez kobiety pochodzące z Wysp Zielonego Przylądka. Za reżyserię filmu „Madame X” odpowiada Ricardo Gomes, współreżyserem jest SKNX, a kierownictwo muzyczne sprawuje Kevin Antunes. Trasę „Madame X Tour” stworzył i wyreżyserował zespół pod kierownictwem Madonny. Należeli do niego Jamie King jako producent kreatywny i Megan Lawson jako współreżyserka i główna choreografka. Dodatkowy wkład twórczy i choreografię przygotował Damien Jalet, a o kostiumy zadbał Eyob Yohannes. Scenografię natomiast stworzył Ric Lipson ze Stufish Entertainment Architects.

Jak czytamy w komunikacie, Madonna to niekwestionowana ikona muzyki pop. W trasę „Madame X Tour” siedmiokrotna zdobywczyni nagrody „Grammy” wyruszyła po sukcesie najnowszego albumu o tym samym tytule. Aktualnie wokalistka pracuje nad swoim filmem biograficznym, który również sama wyreżyseruje. Obraz ma przedstawiać drogę, jaką musiała pokonać artystka by osiągnąć sławę w muzyce, aktorstwie, reżyserii, pisarstwie oraz by stać się przedsiębiorcą, którym jest obecnie. Madonna jest także współzałożycielką Raising Malawi, organizacji non-profit, której celem jest pomoc w walce ze skrajnym ubóstwem i trudnościami, z jakimi borykają się miliony sierot w Malawi.

„Madame X” - emisja w piątek, 8 października br. o godz. 21:00 w MTV Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...