reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RAI pierwszym nadawcą treści FTA ze znakiem wodnym w walce z piractwem

dodano: 2021-09-29 11:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: Nagra

RAI Nexguard Nagra znak wodny 360px.jpg Radiotelevisione Italiana (RAI) zostanie pierwszym nadawcą niekodowanych treści ( FTA ) ze znakiem wodnym, by w ten sposób walczyć z piractwem. RAI - włoska telewizja publiczna, wykorzysta znak wodny NexGuard od firmy NAGRA oraz platformę usług antypirackich w celu ochrony własnych programów przesyłanych strumieniowo i powiązanych z nimi przychodów z reklam.

anti-piracy.nagra.com
RAI Nexguard Nagra znak wodny 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jako włoski dostawca niekodowanych treści (FTA), RAI jest jednym z głównych producentów programów telewizyjnych oraz nadawców we Włoszech, obsługującym liczne naziemne kanały telewizyjne i stacje radiowe. Przy rosnących budżetach produkcyjnych na całym świecie i rosnącym popycie konsumentów, oryginalne treści rozrywkowe muszą być chronione przed nielegalnym udostępnianiem treści i ponownym przesyłaniem strumieniowym, aby zapobiec utracie przychodów.

Zgodnie ze zmieniającym się krajobrazem branży, rozwiązania NAGRA w zakresie znaków wodnych (antypirackich) zapewniają innowacyjne sposoby zabezpieczania treści i przychodów z reklam dla właścicieli treści, nadawców i dostawców usług. W przypadku RAI rozwiązanie NAGRA wstawia znaki wodne NexGuard do treści nadawcy dostępnych dla konsumentów za pośrednictwem usługi internetowej i aplikacji RAI OTT.

Wykorzystywana jest również platforma NAGRA Anti-Piracy Services, zapewniająca tzw. silnik indeksujący do monitorowania sieci i pirackich usług IPTV w poszukiwaniu nielegalnych publikacji oryginalnych treści. Zindeksowana treść jest następnie sprawdzana w celu wykrycia znaków wodnych i sprawdzenia, gdy treść jest nielegalnie redystrybuowana. Rozwiązanie zapewnia również cenny wgląd w dane dotyczące nielegalnej działalności, który umożliwia podejmowanie praktycznych decyzji biznesowych.

Rezultatem jest kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia pełną ochronę przed nielegalnymi atakami na wartościowe treści.

- Nasze rozwiązania antypirackie oparte na znakach wodnych są niezbędne dla RAI do skutecznego monitorowania naruszeń praw autorskich i zabezpieczania wartości treści rozpowszechnianych za pośrednictwem OTT/AVOD

– powiedział Thierry Legrand, SVP Sales EMEA w firmie NAGRA.

- Podobnie jak wielu innych klientów, RAI opiera się na silnej reputacji firmy NAGRA w zakresie bezpieczeństwa treści medialnych i wiedzy o zwalczaniu piractwa, aby nie tylko zrozumieć obecne wyzwania stojące przed branżą, ale co ważniejsze, zapewnić niezbędne narzędzia i rozwiązania potrzebne do powstrzymania piratów.


Znak wodny NexGuard firmy NAGRA chroni inwestycję właściciela treści i operatora płatnej telewizji przed nielegalnymi atakami, szybko i skutecznie identyfikując źródło wycieku treści, aby można było podjąć zdecydowane działania antypirackie. Wiodące na świecie usługi antypirackie NAGRA można połączyć z technologią znakowania wodnego NexGuard i usługą NexGuard Detection, aby zapewnić skuteczną siłę przeciwko najbardziej zaawansowanym piratom treści.

Źródło: nagra.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...