reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA: Zakarpattja będzie kodowany od 4.10

dodano: 2021-09-29 19:51
autor: RO | źródło: detector.media

UA:Zakarpatje Ukraiński kanał regionalny UA: Zakarpattja od 4 października br. zmienia sposób dystrybucji programu za pośrednictwem satelity Amos 3 (4°W). Publiczna stacja telewizyjna dla regionu Zakarpacie, dostępna dotąd w FTA, rozpocznie szyfrowanie transmisji w BISS.

uz.suspilne.media
UA: Zakarpattja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nacionalna Suspilna Teleradiokompanija Ukrajiny (NSTU) informuje o zmianie swoich odbiorców, proponując bezpłatnie klucz dostępu w systemie BISS. Jej odbiorcami są ukraińscy widzowie i dostawcy usług telekomunikacyjnych.

Jak argumentuje państwowy nadawca na Ukrainie, wprowadzenie dostępu warunkowego umożliwi nadawanie większej liczby ciekawych projektów telewizyjnych, które wcześniej były niedostępne dla ukraińskich widzów UA: Zakarpattja z powodu ograniczeń licencyjnych (tylko do terytorium Ukrainy).

Zarząd NSTU podjął decyzję o zaszyfrowaniu przekazu satelitarnego, a 2 września 2021 r. Narodowa Rada ds. telewizji i radia ujęła zmianę dystrybucyjną w licencji.

UA: Zakarpattja będzie już kolejnym kanałem publicznym, który na satelicie będzie szyfrowany w BISS. Dwie ogólnokrajowe stacja UA: Perszyj i UA: Kultura od dawna korzystają w BISS, a regionalne UA:Krym i UA:Donbas nadal działają w FTA. W ramach ciekawostki, klucz dostępu do satelitarnego odbioru UA: Kultura jest wysyłany przez nadawcę na osobiste życzenie. Prywatne stacje należące do grup medialnych używają nowszego systemu dostępu Verimatrix. Tu potrzebny jest dedykowany odbiornik satelitarny.

W ramówce UA: Zakarpattja znajdziemy szeroki wybór treści o regionie. Są to informacje, relacje z imprez, reportaże, a także programy artystyczne, kulturalne, muzyczne i filmy. Zakarpacie położone jest w zachodniej części Ukrainy. Graniczy z Polską, Słowacją, Węgrami i Rumunią.

Parametry techniczne UA: Zakarpattja:
Amos 3 (4°W)
tp. 7 (11,140 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S / QPSK)

ID: UA ZAKARPATTIA
PID V: 769 (MPEG-2/SD)
PID A: 770 (ukr)
PID PCR: 769
SID: 3
PID PMT: 768
Provider: SLM
Kodowanie: brak (FTA) - BISS od 4.10.2021

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...