reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa umowa „Czystego nieba” o zwalczaniu piractwa

dodano: 2021-09-30 17:46
autor: HP | źródło: detector.media

haker piractwo cyberbezpieczeństwo 28 września br. ukraińska inicjatywa antypiracka „Czyste niebo” i Departament Cyberpolicji Narodowej Policji Ukrainy podpisały memorandum o współpracy w sprawie zwalczania piractwa w zakresie treści medialnych.

detector.media
Cyberpolicja Ukrainya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa to nowy etap działań „Czystego nieba” z cyberpolicją, które rozpoczęły się w 2016 r. podpisaniem podobnego dokumentu między grupami medialnymi a Narodową Policją.

Według agencji prasowej „Czystego nieba”, memorandum pomoże organizacjom we wzajemnym wspieraniu się w walce z piractwem oraz w efektywniejszym rozwoju tego obszaru.
 

W ciągu ostatnich 5 lat wydano już wszystkie mechanizmy interakcji pomiędzy uczestnikami „Czystego nieba”, Cyberpolicji i organami śledczymi, które są niezbędne do skutecznego ścigania przestępstw związanych z piractwem. Doprowadziło to do zablokowania i ścigania ponad 100 nielegalnych portali internetowych i dostawców, którzy nielegalnie rozpowszechniali treści. Naszym wspólnym przedsięwzięciem jest również to, że przestrzeń ukraińskiego Internetu jest obecnie wolna od witryn, które systematycznie naruszałyby prawa krajowych posiadaczy praw

- powiedział szef inicjatywy „Czyste niebo”, Wiaczesław Mienko.

W przyszłym roku „Czyste niebo” spodziewa się zmian w prawie. W szczególności liczy na zwiększenie odpowiedzialności za prawa autorskie i prawa pokrewne, stworzenia odrębnego artykułu kodeksu karnego o finansowaniu piractwa (obecnie jest to odrębna część przestępstwa).

Walka z piractwem internetowym jest jednym z głównych priorytetów Ukrainy, zarówno dla przemysłu kreatywnego w kraju, jak i dla poprawy jego statusu międzynarodowego.
 

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...