reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat odrzucił ofertę przejęcia przez miliardera

dodano: 2021-09-30 22:50 | aktualizacja: 2021-10-01 11:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat logo 1.07.2020 Zarząd Eutelsat Communications potwierdził, że otrzymał propozycję przejęcia przez miliardera Patricka Drahi - założyciela i szefa francuskiej grupy telekomunikacyjnej Altice, ale jednogłośnie ją odrzucił. Zgodnie z tą ofertą, Eutelsat został wyceniony na 12,10 euro za akcję, z uwzględnieniem dywidendy.

Eutelsat
Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oferta została złożona zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Pactrick Drahi, który posiada aktywa telekomunikacyjne i kablowe we Francji i Stanach Zjednoczonych oraz dom aukcyjny Sotheby’s, przejął 12,1 proc. udziałów w BT, stając się największym akcjonariuszem brytyjskiej firmy.

Dzień przed informacją o odrzuceniu oferty, Eutelsat wydał następujące oświadczenie:

Zgodnie z pogłoskami rynkowymi, Eutelsat Communications potwierdza, że otrzymał niespodziewaną, wstępną i niewiążącą propozycję od Patricka Drahi w związku z potencjalną transakcją dotyczącą całego kapitału zakładowego spółki. Odpowiednie organy zarządzające Eutelsat Communications jednogłośnie postanowiły nie angażować się w dyskusje w oparciu o warunki niniejszej oferty.

Założony w 1977 roku Eutelsat Communications jest jednym z wiodących operatorów satelitarnych na świecie. Dzięki globalnej flocie satelitów i powiązanej infrastruktury naziemnej Eutelsat umożliwia firmom świadczącym usługi wideo i transmisji danych skuteczną komunikację z ich klientami, niezależnie od lokalizacji. Przez satelity Eutelsat transmitowanych jest około 7000 kanałów telewizyjnych obsługiwanych przez wiodące grupy medialne. Docierają one do miliarda widzów na całym świecie. Siedziba główna Eutelsat znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty rozmieszczone są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1200 osób w 50 krajach. Firma jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (symbol: ETL).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...