reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat odrzucił ofertę przejęcia przez miliardera

dodano: 2021-09-30 22:50 | aktualizacja: 2021-10-01 11:10
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat logo 1.07.2020 Zarząd Eutelsat Communications potwierdził, że otrzymał propozycję przejęcia przez miliardera Patricka Drahi - założyciela i szefa francuskiej grupy telekomunikacyjnej Altice, ale jednogłośnie ją odrzucił. Zgodnie z tą ofertą, Eutelsat został wyceniony na 12,10 euro za akcję, z uwzględnieniem dywidendy.

Eutelsat
Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oferta została złożona zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Pactrick Drahi, który posiada aktywa telekomunikacyjne i kablowe we Francji i Stanach Zjednoczonych oraz dom aukcyjny Sotheby’s, przejął 12,1 proc. udziałów w BT, stając się największym akcjonariuszem brytyjskiej firmy.

Dzień przed informacją o odrzuceniu oferty, Eutelsat wydał następujące oświadczenie:

Zgodnie z pogłoskami rynkowymi, Eutelsat Communications potwierdza, że otrzymał niespodziewaną, wstępną i niewiążącą propozycję od Patricka Drahi w związku z potencjalną transakcją dotyczącą całego kapitału zakładowego spółki. Odpowiednie organy zarządzające Eutelsat Communications jednogłośnie postanowiły nie angażować się w dyskusje w oparciu o warunki niniejszej oferty.

Założony w 1977 roku Eutelsat Communications jest jednym z wiodących operatorów satelitarnych na świecie. Dzięki globalnej flocie satelitów i powiązanej infrastruktury naziemnej Eutelsat umożliwia firmom świadczącym usługi wideo i transmisji danych skuteczną komunikację z ich klientami, niezależnie od lokalizacji. Przez satelity Eutelsat transmitowanych jest około 7000 kanałów telewizyjnych obsługiwanych przez wiodące grupy medialne. Docierają one do miliarda widzów na całym świecie. Siedziba główna Eutelsat znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty rozmieszczone są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1200 osób w 50 krajach. Firma jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (symbol: ETL).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...