reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rozmowy o końcu świata" - nowy program w TVN24

dodano: 2021-09-29 15:53
autor: Janina Klepacka | źródło: TVN

Magda Lucyan TVN24 Rozmowy o koncu świata 360px Czy kończy nam się świat? Czy czeka nas klimatyczna katastrofa? Jak jej przeciwdziałać? Ile mamy czasu? "Rozmowy o końcu świata” to program, który odpowiada na kluczowe pytania dotyczące realnego zagrożenia. Premiera w sobotę, 2 października o godz. 18:00 na antenie TVN24. Kolejne odcinki w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Autorką programu jest Magda Łucyan.  

TVN24
Magda Łucyan TVN24 Rozmowy o koncu świata 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W studiu dziennikarka Faktów TVN będzie rozmawiać z ludźmi, którzy decydują o tym gdzie i jak żyjemy czyli z politykami.
W każdym odcinku będzie przedstawiciel innej opcji politycznej. Pierwszym gościem będzie minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka. Nie będzie to jednak rozmowa wyłącznie jeden na jeden. W rozmowie będą także uczestniczyć młodzi ludzie niezwiązani z polityką, których łączy wspólna sprawa troski o klimat i o swoją przyszłość. Słowa i deklaracje polityków, chwile po rozmowie zostaną poddane weryfikacji ekspertów i naukowców. Tym razem słowa ministra Klimatu skomentują Marcin Popkiewicz, fizyk i dziennikarz naukowy oraz prof. Zbigniew Karaczun, wykładowca SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej. 

- „Rozmowy o końcu świata” to nie jest kolejny program o ekologii, to zupełnie nowa formuła, której jeszcze nie było. Tu świat dorosłej polityki, zmierzy się z ambicjami i obawami o swoją przyszłość – młodych ludzi.

- mówi autorka „Rozmów o końcu świata”, Magda Łucyan.

- Mam nadzieję, że ten program zwiększy naszą klimatyczną świadomość, wreszcie zaczniemy słuchać naukowców i wreszcie zaczniemy działać.  


Poza gośćmi w studiu, w każdym programie zostanie wyemitowany reportaż śledczy, który dotyka najważniejszych dla zmian klimatu kwestii.

Reporter Filip Folczak na początek sprawdził jak wygląda masowa wycinka drzew w Polsce - także w miejscach kluczowych dla polskiej przyrody. Zjechał cały kraj, by sprawdzić kto i gdzie tnie lasy, oraz dlaczego tam gdzie powinna rządzić natura, rządzą interesy. Reportaż będzie miał swoją premierę w TVN24GO kilka dni przed emisją programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...