reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Muzyczne Box Hits, Kerrang! i Magic nie wrócą szybko?

dodano: 2021-10-01 19:21
autor: RO | źródło: helpforum.sky.com

Wielka Brytania Z powodu awarii u dostawcy usług playout Red Bee Media, do jakiej doszło 25 września br., wiele kanałów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii nadal ma problemy techniczne z emisją i prawidłowym wyświetlaniem elementów graficznych na ekranie. Duże kłopoty mają niekodowane kanały muzyczne The Box Plus Network.

https://up.metropol247.co.uk/PATV%20Scunthorpe/The%20Box%20V2.png
The Box


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w kompleksie nadawczym Red Bee Media po aktywacji systemów przeciwpożarowych doszło do powstania "fali dźwiękowej", która spowodowała zakłócenie systemów nadawczych i ich uszkodzenie. Firma nadal pracuje nad przywróceniem wszystkich usług i naprawą wszelkich szkód spowodowanych tych incydentem.

Podobno aktywacja systemu przeciwpożarowego w Red Bee Media doprowadziła do szybkiego uwolnienia dioksyny gazowej/węglowej, co wywołało falę dźwiękową, która uszkodziła systemy nadawcze. To skutek uboczny szybkiego gaszenia pożarów związanych z elektrycznością. Oficjalnie oświadczenie w tej sprawie nadal nie zostało wydane.

Problemy techniczne z emisją ma wielu nadawców, w tym ci najwięksi BBC, ITV, Channel 4, Channel 5, S4C czy BT Sport. Nadawcy nadają swoje programy, korzystając z systemów kopii zapasowych (odzyskiwanie po awarii). Sugerują o tym odpowiednie oznaczenia, np. na Channel 5 jest pokazywany czarno-biały kwadrat w rogu ekranu.

Sieć The Box Plus Network nie ma bezpośrednich kopii zapasowych, co spowodowało, że część kanałów muzycznych jest ciągle niedostępna. Na satelicie tylko Kiss i The Box są aktywne. Na pozostałych Box Hits, Kerrang! i Magic można odbierać tymczasową transmisję Kiss lub The Box.

Najnowsze plotki sugerują, że do pełnego przywrócenia emisji może minąć jeszcze kilka dni, a w najgorszym przypadku nawet kilka tygodni.

Na powrót Box Hits, Kerrang! i Magic na razie nie ma co liczyć, ponieważ nie są to kanały priorytetowe. Ważniejsze jest usunięcie wszystkich usterek, z jakimi zmagają się czołowe stacje telewizyjne BBC One, BBC Two, Channel 4 czy Channel 5.

Kanały muzyczne z portfolio The Box Plus Network można odbierać w całej Europie z satelity Astra 2G (28,2°E) na częstotliwości 11,264 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK). Box Hits, The Box, Kerrang!, Kiss i Magic są nieszyfrowane (FTA).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...