reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Festiwal strachu” w październiku w AMC

dodano: 2021-10-02 07:34 | aktualizacja: 2021-10-02 15:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC „Noc z Drakulą” W październiku br. kanał AMC poleca swoim widzom w ramach pasma „Festiwal strachu” takie produkcje filmowe jak „Nie oddychaj”, „Bal maturalny”, „Resident Evil”, „Resident Evil 2: Apokalipsa”, „Koszmar minionego lata”, „Koszmar kolejnego lata”, „Motel”, „Ratter”, „Martwe zło” i „Noc żywych trupów”.

AMC „Noc z Drakulą”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w październiku br. w AMC dla każdego coś strasznego. „Festiwal strachu”, na którym pojawią się psychopaci i mordercy, gdzie na scenę wejdą hordy zombie, a wszystkiemu będzie towarzyszyła atmosfera kompletnego przerażenia, zagości na ekranach w każdą październikową sobotę (od 2 października br.) od godziny 22:00.

W cyklu pojawią się m.in. dwie pierwsze części filmowego hitu „Resident Evil”, opartego na grach wideo, z Millą Jovovich w roli głównej. Widzowie będą mogli przeżyć mroczne chwile z horrorami „Koszmar minionego lata” oraz „Koszmar kolejnego lata”, których nastoletni bohaterowie popełniają niewybaczalne błędy i są zmuszeni do ratowania własnej skóry. W thrillerze „Nie oddychaj” grupa złodziei włamuje się do domu niewidomego mężczyzny. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli, a zagrożenie coraz szybciej się do nich zbliża. Produkcja „Motel” ukazuje parę, która nieplanowanie zatrzymuje się w przydrożnym hotelu. Początkowo niewinny nocleg zamienia się w wyścig z czasem, który bohaterowie muszą wygrać, by ocalić życie (więcej tutaj).

„Festiwal strachu” w AMC:

„Nie oddychaj” („Don’t Breathe”)
reżyseria: Fede Álvarez, występują: Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto i Stephen Lang
emisja: w sobotę, 2 października br. o 22:00

Troje młodych złodziei (w tych rolach Jane Levy, Dylan Minnette i Daniel Zovatto) włamuje się do domu niewidomego mężczyzny (Stephen Lang). Jak się okazuje, ma on swoją mroczną stronę, a włamywacze muszą walczyć o swoje życie.

„Bal maturalny” („Prom Night”)
reżyser: Nelson McCormick, występują: Brittany Snow, Scott Porter, Jessica Stroup, Dana Davis, Collins Pennie i Idris Elba
emisja: w sobotę, 2 października br. o 23:45

Bal maturalny Donny miał być najlepszą nocą w jej życiu. Po doświadczeniu okropnej tragedii w końcu ruszyła dalej i cieszy się ostatnim rokiem szkoły średniej. Otoczona najlepszymi przyjaciółmi dziewczyna powinna być bezpieczna od koszmarów z przeszłości. Jednak kiedy zabawę przerywa śmiertelne niebezpieczeństwo, Donna wie kto jest za to odpowiedzialny. Mężczyzna, o którym myślała, że zniknął na zawsze. Teraz dziewczyna wraz z przyjaciółmi muszą znaleźć sposób, by uciec przed sadystycznym atakiem opętanego mordercy i przetrwać noc, za którą „można oddać życie”.

„Resident Evil” („Resident Evil”)
reżyseria: Paul W. S. Anderson, występują: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius i James Purefoy
emisja: w sobotę, 9 października br. o 22:00

Thriller oparty na serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnym podziemnym ośrodku badawczym. Wybucha epidemia śmiertelnego wirusa, a Czerwona Królowa, komputer kontrolujący ośrodek, zamyka cały obiekt i zabija wszystkich uwięzionych pracowników. Grupa komandosów pod dowództwem Alice i Rain chce odizolować wirusa od świata. Odkrywają, że pracownicy ośrodka tak naprawdę nie zginęli, tylko stali się żarłocznymi nieumarłymi – jedno ugryzienie lub zadrapanie przemienia ich ofiarę w żywego trupa. Alice i jej oddział mają trzy godziny na to, by pokonać szereg przerażających przeszkód i zakończyć misję, zanim wirus opanuje Ziemię.

„Resident Evil 2: Apokalipsa” („Resident Evil: Apocalypse”)
reżyseria: Alexander Witt, występują: Milla Jovovich, Sienna Guillory i Oded Fehr
emisja: w sobotę, 9 października br. o 23:55

W sequelu filmu „Resident Evil” spełnia się największy koszmar Alice (Milla Jovovich). Śmiercionośny wirus, który bohaterka i jej elitarny oddział próbowali zniszczyć, wydostał się z Racoon City. Po tym jak Umbrella Corporation schwytała Alice w celu przeprowadzenia eksperymentu, kobieta została genetycznie wzmocniona nowymi mocami, zmysłami oraz zręcznością.

„Koszmar minionego lata” („I Know What You Did Last Summer”) 
reżyseria: Jim Gillespie, występują: Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Freddy Prinze Jr. i Bridgette Wilson
emisja: w sobotę, 16 października br. o 22:00

4 lipca Helen wygrywa konkurs piękności, ku uciesze przystojnego chłopaka Barry'ego, swej najlepszej przyjaciółki - bystrej i ambitnej Julie oraz jej chłopaka Raya. Po świętowaniu na odludnej plaży, przyjaciele udają się do domu, ale ich beztroska zabawa doprowadza do wypadku, w wyniku którego ginie przechodzień. Przerażeni i zdezorientowani nastolatkowie podejmują trudną decyzję i spychają ciało z mola. Czworo przyjaciół przysięga, że zabierze swój sekret do grobu. Jednak ten czas może nadejść dużo wcześniej niż im się wydaje. Sprytny i podstępny dręczyciel zna prawdę i chce, by ponieśli karę za swój czyn.

„Koszmar kolejnego lata” („I’ll Always Know What You Did Last Summer”)
reżyseria: Sylvain White, występują: Brooke Nevin, David Paetkau, Torrey DeVitto i Ben Easter
emisja: w sobotę, 16 października br. o 23:55

Ostatnia odsłona serii horrorów „Koszmar minionego lata” opowiada o pozornie niewinnym żarcie z okazji 4 lipca, który kończy się niespodziewaną śmiercią przyjaciela czwórki nastolatków z Broken Ridge w Kolorado. Znajomi zawierają pakt, aby utrzymać śmierć w tajemnicy przed władzami, pomimo desperackiego protestu jednego z nich. W ciągu następnego roku ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Gdy zbliża się kolejny 4 lipca, wszyscy muszą stawić czoła tajemniczemu zagrożeniu.

„Motel” („Vacancy”)
reżyseria: Nimród Antal, występują: Kate Beckinsale i Luke Wilson
emisja: w sobotę, 23 października br. o 22:00

Samochód Davida i Amy Foxów ulega awarii na odludziu. Para musi zatem spędzić noc w jedynym motelu w okolicy, w którym jako rozrywkę mają do dyspozycji jedynie telewizor. Nagle odkrywają, że niskobudżetowe slashery, które oglądają, zostały nakręcone w zajmowanym przez nich pokoju. Uwięzieni w motelowych pokojach, korytarzach i podziemnych tunelach muszą walczyć o przeżycie, zanim ktokolwiek, kto obserwuje ich każdy ruch za pomocą ukrytych kamer, zdąży dokończyć swoje najnowsze arcydzieło.

„Ratter” („Ratter”)
reżyseria: Branden Kramer, występują: Ashley Benson, Matt McGorry, Kaili Vernoff i Rebecca Naomi Jones
emisja: w sobotę, 23 października br. o 23:40

Emmę, studentkę z Nowego Jorku, obserwuje cyberstalker, który włamał się do jej wszystkich osobistych urządzeń podłączonych do sieci, aby rejestrować jej każdy krok. W końcu przekaz wideo przestaje wystarczać i prześladowca przenosi się z internetu do prawdziwego życia.

„Martwe zło” („The Evil Dead”)
reżyseria: Sam Raimi, występują: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Hal Delrich i Sarah York
emisja: w sobotę, 30 października br. o 22:00

Podczas wakacyjnego wyjazdu pięcioro studentów robi nieplanowany postój w opuszczonej górskiej chacie otoczonej gęstymi lasami. Wewnątrz domku znajdują starożytną okultystyczną księgę pełną hieroglifów i makabrycznych ilustracji, sztylet z ludzkich kości oraz magnetofon szpulowy. Nagrana wiadomość, czytana przez profesora archeologii, opisuje zawartość sumeryjskiej „Księgi Umarłych”, wypełnionej zaklęciami służącymi do ożywiania demonów z innego świata, które mogą opętać żywych. Odtwarzane później tego wieczoru tłumaczenia rytualnych pieśni wywołują wstrząs u niezwykle wrażliwej Shelly i jednocześnie wyzwalają złowrogi byt z głębi lasu.

„Noc żywych trupów” („Night of the Living Dead”)
reżyseria: Tom Savini, występują: Tony Todd, Patricia Tallman i Tom Towles
emisja: w sobotę, 30 października br. o 23:45

Oryginalny czarno-biały film „Noc żywych trupów” George’a Romero przekroczył granice horroru, a publiczność na całym świecie okrzyknęła go filmowym klasykiem. Ten remake w reżyserii Toma Saviniego, wieloletniego eksperta George’a Romero od efektów specjalnych, barwnie ożywia koszmarną i mrożącą krew w żyłach akcję. Siedem osób barykaduje się w gospodarstwie, kiedy armia mięsożernych zombie grasuje po okolicy.
 
Brittany Snow w filmie „Bal maturalny”, foto: AMC Networks International
Brittany Snow w filmie „Bal maturalny”, foto: AMC Networks International
Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: AMC Networks International
Jennifer Love Hewitt w filmie „Koszmar minionego lata”, foto: AMC Networks International
Seth Packard i Brooke Nevin w filmie „Koszmar kolejnego lata”, foto: AMC Networks International
Seth Packard i Brooke Nevin w filmie „Koszmar kolejnego lata”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Milla Jovovich w filmie „Resident Evil”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International
Sienna Guillory w filmie „Resident Evil 2: Apokalipsa”, foto: AMC Networks International


„Festiwal strachu” - emisja w soboty (od 2 października 2021 roku) o godz. 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...