reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP3 zmienia swoje oblicze

dodano: 2021-10-05 00:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP3 TVP 3 Trójka Jesienią br. kanał TVP3 poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Głos regionów. Interwencje”, „Układ”, „Poranek TVP3”, „Dziennik regionów”, „Echa dnia”, „Tygodnik polityczny”, „Polityka samorządowa”, „Rączka gotuje”, „Słodka kuchnia Pszczółek”, „Na tropie przypraw. Pikantnie i słodko”, „Kuchenne recepty”, „Rok w ogrodzie”, „W starym ogrodzie”, „Raj Adama”, „Nas(troje) w ogrodzie”, „Agrobiznes extra”, „Wyprodukowane w Polsce”, „Telezwierz”, „Moto Lady”, „Szlak przydrożnych kapliczek”, „Historie motocyklowe”, „Ona” i „Gwiazdy od szafy”.

TVP3 TVP 3 Trójka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 4 października br. wystartowała jesienna ramówka TVP3. Jak zapowiada nadawca, widzowie obejrzą wiele nowych programów jak: „Głos regionów. Interwencje”, „Układ” czy „Poranek TVP3”. Najważniejsze zmiany w ramówce TVP3 widoczne są w paśmie informacyjno-publicystycznym, a „Dziennik regionów” będzie emitowany z nowego studia codziennie o nowej porze - o godzinie 21:00 (dotąd o godzinie 22:00) (więcej tutaj).

Widzowie serwisy informacyjne mogą oglądać o godz. 6:05, 7:45, 14:45 oraz 16:45. Uzupełnieniem ogólnopolskich informacji są lokalne serwisy informacyjne, które pozostaną na antenie o tej samej porze - w godzinach 18:30 i 21:30. Wybrane ośrodki regionalne zaprezentują widzom, poprzedzające serwis ogólnopolski, dodatkowe wydania programów informacyjnych: w godzinach 14:30 i 16:30. Uzupełnieniem codziennych wiadomości są zarówno lokalne pozycje, jak i nadawany codziennie, od poniedziałku do piątku, program „Echa dnia” (zmiana pory nadawania - z godziny 22:20 na godzinę 21:15) (więcej tutaj i tutaj). Natomiast w sobotę widzowie obejrzą „Tygodnik polityczny”, a w niedzielny poranek nowy program „na żywo” o tematyce samorządowej z udziałem lokalnych polityków („Polityka samorządowa”). Ofertę programową uzupełniają od poniedziałku do piątku wydania „Głosu regionów. Interwencje” o godzinie 17:30 (więcej tutaj i tutaj), a w niedzielę program Miłosza Kłeczka obnażający patologię w samorządzie „Układ” o godzinie 17:30 (więcej tutaj).

- Chcemy być blisko widza. Chcemy dostarczyć mu pełnię ważnych dla niego informacji z regionów, bo ośrodki regionalne są siłą Telewizji Polskiej

- mówi Paweł Gajewski, dyrektor i redaktor naczelny TVP3.


W ramówce TVP3 pojawią się nowe pasma. Wśród propozycji znajdzie się pasmo kulinarne ze znanymi wcześniej programami „Rączka gotuje” (więcej tutaj i tutaj) czy „Słodką kuchnią Pszczółek” oraz nowościami, takimi jak „Na tropie przypraw. Pikantnie i słodko” czy „Kuchenne recepty”, gdzie w nowej roli będzie można zobaczyć  kardiologa profesora Michała Mularczyka.

Pasmo kulinarne poprzedzać będzie pasmo ogrodnicze. Od poniedziałku, 4 października br. program „Rok w ogrodzie” będzie miał swój debiut na antenie TVP3, a nie, jak do tej pory w TVP1. W tym paśmie także nowości: „W starym ogrodzie”, „Raj Adama” czy „Nas(troje) w ogrodzie”. Około godziny 20:30 widzowie obejrzą „Agrobiznes extra” (więcej tutaj).

Jak zapewnia nadawca, interesującą propozycją dla widzów będą programy emitowane w paśmie seriali dokumentalnych. Reporterzy TVP towarzyszyli z kamerą w pracy i prywatnym życiu strażakom ochotnikom, policjantom, ratownikom górniczym i detektywom. Zajrzeli za mury więzienia. Byli w charakterystycznych dla każdego miasta dzielnicach, spędzili długie godziny z działkowiczami. Efekty ich pracy zobaczyć będzie można na antenie TVP3, codziennie wieczorem po godzinie 22.00.

- To nowa forma realizacji, która, pierwszy raz w takim wymiarze zagości na antenie TVP3. Będziemy opowiadali dziejące się historie przez pryzmat konkretnych bohaterów. To oni będą zapraszali naszych widzów do swojego świata i będą przewodnikami przez ten świat

- tłumaczy Paweł Gajewski.


Od poniedziałku do piątku od godziny 6:00 w ramach „Poranka TVP3” realizowane będą m.in. łączenia z reporterami w całej Polsce, przeglądy prasy i portali internetowych, rozmowy z gośćmi, - w tym publicystyczne, poświęcone polityce samorządowej. Poranek poprowadzą: Urszula Rogala, Jagoda Rogatty i Mateusz Gadomski. Z politykami porozmawia m.in. Maciej Chudkiewicz. W południe na antenie pojawią się premierowe odcinki programów poradnikowych, poświęconych tematyce zdrowotnej, prawnej, ekologicznej i konsumenckiej. Rozmowy poprowadzą m.in. Danuta Holecka i Anna Grabowska. Wśród jesiennych propozycji TVP3 znajdą się m.in. programy „Wyprodukowane w Polsce”, „Telezwierz”, „Moto Lady”, „Szlak przydrożnych kapliczek”, „Historie motocyklowe”, „Ona” i „Gwiazdy od szafy”. Każdy z nich o innym charakterze, z nieco inną formą realizacyjno-narracyjną i o różnej tematyce.

- Otwiera się zupełnie nowy rozdział w historii TVP3. Mamy ambicje, by już niedługo stać się trzecią anteną w grupie Telewizji Polskiej

- dodaje Paweł Gajewski.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...