reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play z zieloną energią elektryczną

dodano: 2021-10-06 02:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Play

Play Barbara Kurdej-Szatan Spółka P4 (Groupe Iliad), operator sieci Play, w lipcu 2021 roku nawiązała współpracę z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł - Respect Energy. Dostarczana energia ma tak zwaną gwarancję pochodzenia, czyli certyfikat potwierdzający jej pozyskanie z elektrowni wodnych, farm wiatrowych czy słońca.

Play


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 4 października 2021 roku Grupa Iliad podsumowała dotychczasową realizację zobowiązań klimatycznych ogłoszonych w styczniu br. Działania zostały podzielone na trzy etapy, z których pierwszy - korzystanie wyłącznie z zielonej energii - został już zrealizowany na rynkach francuskim i włoskim. Do końca tego roku 100 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej przez grupę do jej działalności będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Oznacza to zmniejszenie emisji CO2 o prawie 138 000 ton od 2021 roku, co jest równowartością rocznej emisji dwutlenku węgla przez 50 tysięcy samochodów. Play, który jest częścią Grupy Iliad zobowiązuje się także do realizacji tego celu.

Plan dojścia do korzystania wyłącznie z odnawialnych źródeł energii w Polsce zakłada weryfikacje dostawców, wdrażanie technologii, które pozwalają na ograniczenie zużycia energii oraz gwarancje pochodzenia energii. W tym zakresie Play współpracuje z firmą Respect Energy. Zakontraktowane poświadczenia energii wyprodukowanej przez instalacje farm wiatrowych i fotowoltaicznych obejmują okres od lipca br. Zakupiony wolumen pokryje w 100 procentach zapotrzebowanie sieci Play, które w drugiej połowie tego roku wyniesie blisko 120 mln kWh, a w kolejnym ponad 250 mln kWh.

- Przyszłość naszej planety stała się globalnym wyzwaniem nie tylko dla obywateli i organizacji międzynarodowych, ale także dla firm. My w Play, będąc częścią Grupy Iliad, zdecydowaliśmy się podjąć konkretne działania, aby zmniejszyć naszą emisję dwutlenku węgla i sprawić, że Polska będzie lepszym i bezpieczniejszym krajem do życia

- mówi Jean Marc Harion, prezes zarządu sieci Play.


Od blisko 10 lat Grupa Illiad podejmuje działania ograniczające wpływ własnej działalności na środowisko naturalne. Grupa zainwestuje 1 miliard euro w ciągu 15 lat, aby osiągnąć zakładane cele klimatyczne. Po realizacji pierwszego z nich - wykorzystania wyłączenie energii ze źródeł odnawialnych, Illiad i jego spółki skupią się na osiągnięciu kolejnych dwóch celów: do 2035 roku, 15 lat przed celem wyznaczonym przez „Porozumienie paryskie”, 0 emisji netto w przypadku emisji bezpośrednich (zakresy emisji 1 i 2); w 2050 roku, 0 emisji netto najbardziej znaczących emisji pośrednich, czyli pochodzących z łańcuchów dostaw, które nie są kontrolowane przez organizację (zakres 3, dane za Groupe Iliad).
 
Play z zieloną energią elektryczną. Na zdjęciu Barbara Kurdej-Szatan w kampanii reklamowej sieci Play, foto: Groupe Iliad
Play z zieloną energią elektryczną. Na zdjęciu Barbara Kurdej-Szatan w kampanii reklamowej sieci Play, foto: Groupe Iliad


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...