reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Saksońska telewizja lokalna może nadawać z Astry

dodano: 2021-10-06 19:53 | aktualizacja: 2021-10-06 20:22
autor: RO | źródło: infosat.de

SES astra betzdorf antena 360px.jpg Lokalne kanały telewizyjne z niemieckiego kraju związkowego Saksonia będą dostępne dla gospodarstw domowych odbierających telewizję satelitarną z satelitów Astra na pozycji 19,2°E. Start transmisji został zaplanowany na początek 2022 roku.

SLM
SLM Saksonia Lokal TV 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sächsische Landesanstalt für privaten Rundfunk und neue Medien (SLM), regulator medialny dla landu Saksonia w Niemczech, chce, aby ponad 40% gospodarstw domowych w regionie, które korzystają z odbioru satelitarnego, miało dostęp do programów lokalnych.

Stacje, które do tej pory nadawane były głównie drogą kablową, mają zostać przełączone na wspólny kanał telewizyjny na Astrze na początku 2022 roku. Są to Sachsen Fernsehen Dresden, Sachsen Fernsehen Chemnitz, tvM Meissen Fernsehen, KabelJournal Erzgebirge, Sachsen Fernsehen Leipzig, MEF – Mittel Erzgebirgs Fernsehen, Lausitzwelle Fernsehen i TV Westsachsen.

Programy lokalne na kanale satelitarnym mają być nadawane codziennie w godzinach od 16:00 do 20:00. Każda z powyższych stacji ma mieć 30 minut transmisji. Rada medialna SLM wydała stosowne zgody na swoim ostatnim posiedzeniu.
 

Cieszę się, że to rozwiązanie pozwoli w przyszłości na odbiór telewizji lokalnej w prawie wszystkich gospodarstwach domowych w Saksonii. Znaczenie przekazów lokalnych dla współżycia społecznego stało się szczególnie potrzebne w czasach pandemii. Dlatego ważne jest, aby SLM stale powiększało zasięg telewizji lokalnej i zapewniało wsparcie w zakresie swoich ustawowych zadań

- powiedział przewodniczący saksońskiej rady medialnej SLM, prof. dr Markus Heinker.


W początkowym okresie trzech lat do 31 grudnia 2024 r. SLM zapewni finansowanie wspólnego projektu na pokrycie kosztów rozpowszechniania do 790 tys. euro rocznie. Ponadto koszty rozbudowy urządzeń technicznych w celu wykorzystania przekazu satelitarnego jako źródła sygnału do kablowych stacji czołowych zostaną sfinansowane do 110 tys. euro.

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

150 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...