reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-26 - 2022-05-27

6. runda SailGP w Sportklubie

dodano: 2021-10-06 22:29
autor: Jan Borejko | źródło: Sportklub

SailGP Sportklub Niecały miesiąc po zmaganiach w Saint-Tropez najlepsi żeglarze świata znów stają do walki o punkty w SailGP. Tym razem przenoszą się nieco dalej na południe, do Hiszpanii. Regaty u wybrzeży Kadyksu już 9 i 10 października wyłącznie w kanale Sportklub

Sportklub
SailGP Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
6. runda SailGP na żywo w Sportklubie! Kolejny przystanek – Kadyks  
Najbliższe starty w SailGP będą pierwszymi w historii tej serii zorganizowanymi na wodach Hiszpanii, a jednocześnie szóstą rundą bieżącego sezonu. Wydarzenie to połączone zostanie ze świętem narodowym kraju, Dniem Kolumba, które przypada 12 października, a będzie też częścią obchodów upamiętniających pierwsze opłynięcie kuli ziemskiej. Ekspedycja pod wodzą Ferdynanda Magellana w 1519 roku opuściła Andaluzję, a do Hiszpanii, do Sanlucar de Barrameda, powróciła w 1522 roku. 
  
W SailGP rywalizacja nie będzie trwała tak długo, w Kadyksie czekają nas bowiem tylko 2 dni zmagań, wszystko wskazuje jednak na to, że będą to zmagania na najwyższym światowym poziomie. W Hiszpanii szykują się niezwykle zacięte wyścigi, nikt nie będzie chciał odpuścić, bo ścisk w czubie klasyfikacji generalnej jest potężny i w końcowym rozrachunku może okazać się, że każdy punkt na zakończenie sezonu będzie punktem na wagę złota. 
  
Klasyfikacja na podium w SailGP jest dynamiczna niczym w kalejdoskopie i zmienia się praktycznie po każdej rundzie.
Obecnie otwierają ją Japończycy, którzy triumfowali w poprzednich zawodach w Saint-Tropez, a w poprzednich miesiącach zwyciężyli też we Włoszech i zajęli drugie miejsce w duńskim Aarhus. Azjaci zdecydowanie rozkręcają się z każdym kolejnym startem i w Kadyksie na pewno będą walczyli o udział w finałowym wyścigu, a w nim o zajęcie jak najwyższej pozycji. 
  
Miesiąc temu na francuskich wodach jako drudzy linię mety minęli Amerykanie i oni też zajmują póki co drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Do Japończyków tracą zaledwie dwa punkty, ale muszą bronić się przed całą koalicją rywali, czających się tuż za ich plecami. Trzeci w generalce Australijczycy mają bowiem dokładnie taki sam dorobek punktowy, a kolejni, Brytyjczycy, zgromadzili zaledwie jedno „oczko” mniej. 
  
Czwartą pozycję okupują na razie Hiszpanie, przed własną publicznością na pewno będą walczyli jednak o poprawienie tej pozycji, tym bardziej, że w Saint-Tropez spisywali się nadspodziewanie dobrze i zakończyli zmagania na trzecim miejscu. Żeglarze z Półwyspu Iberyjskiego nie mogą narzekać w tegorocznym SailGP na nadmiar szczęścia, jeśli jednak nie opuści ich ono podczas startów przed własną publicznością, wówczas mogą być groźni dla wszystkich rywali. 
  
Start w Kadyksie to już 6. runda bieżącego sezonu w SailGP.
Po niej przed siedmioma najlepszymi załogami na świecie ponad dwumiesięczna przerwa, kolejny start zaplanowano bowiem w przedświąteczny weekend, 17 i 18 grudnia w Sydney. Dwie kolejne rudny odbędą się już w 2022 roku – najpierw pod koniec stycznia w Christchurch w Nowej Zelandii i wreszcie wieńczący sezon finał w San Francisco 26-27 marca.

Wszystkie wyścigi całego cyklu wyłącznie w Sportklubie. 
  
Plan transmisji:

9 października (sobota)

16:30 SailGP w Kadyksie, Sportklub (na żywo), 

10 października (niedziela)

22.50 SailGP w Kadyksie, Sportklub (retransmisja)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...