reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

beIN Sports dogadany z Arabią Saudyjską?

dodano: 2021-10-07 10:59 | aktualizacja: 2021-10-09 13:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Doha News/Al Jazeera

beIN Sports Media z Kataru sugerują, że długotrwały i niezwykle zaciekły spór między beIN Sports a piratami z beoutQ rzekomo pracującymi w Arabii Saudyjskiej wkrótce zostanie rozwiązany. Arabia Saudyjska podobno ma wpłacić beIN Sports ponad 1 mld dolarów odszkodowania w celu rozwiązania sporu. W środę 6 października br. podobno osiągnięto porozumienie w sprawie zniesienia saudyjskiego zakazu korzystania z katarskiej beIn Sports. beIN Sports na razie twierdzi, że zakaz nadal nie został zniesiony. Spór beIN z Arabią Saudyjską był powodem sprzeciwu wobec zakupu angielskiego klubu Newcastle Utd przez Saudyjczyków. Aktualizacja: Newcastle Utd został przejęty, ale 19 klubów Premier League wyraziło sprzeciw.

BeoutQ_pasek_info_760px-info.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2017 r. Arabia Saudyjska, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt nałożyły na Katar nielegalną blokadę powietrzną, lądową i morską. Od blokady w 2017 r. katarski beIN aktywnie prowadzi spór prawny z Arabią Saudyjską, formalnie oskarżając królestwo o piractwo.

Spór dotyczący piractwa kanałów beIN Sports przez beoutQ
Pisaliśmy o tym wiele razy, że krótko po blokadzie w 2017 roku katarski nadawca beIN Sports został zablokowany dla setek tysięcy abonentów w Arabii Saudyjskiej. Dwa miesiące później, saudyjska firma beoutQ, zaczęła nadawać treści skradzione z beIN jako swoje stacje. Sygnał nadawany był za pośrednictwem telekomunikacyjnego operatora satelitarnego Arabsat z Arabii Saudyjskiej.

Zaawansowana kradzież własności intelektualnej firmy beoutQ rozwinęła się, gdy beoutQ wprowadziła na rynek własne dekodery i zaczęła sprzedawać pakiety subskrypcji na transmisje najlepszych meczów piłkarskich lig angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej i niemieckiej.

Kanał beoutQ bez posiadania jakikolwiek praw nadawał wiele międzynarodowych wydarzeń sportowych, w tym Super Bowl LII, finał Ligi Mistrzów UEFA, finały NBA, wiele wyścigów Formuły 1 i wszystkie 64 mecze Mistrzostw Świata FIFA 2018.

Ostatecznie we wspólnym oświadczeniu FIFA, AFC, UEFA, Bundesligi, LaLigi, Lega Serie A, LFP i Premier League w sprawie publikacji przez MarkMonitor raportu śledczego dotyczącego działalności beoutQ, powiedzieli:

- Raport potwierdza bez wątpienia, że ​​pirackie transmisje beoutQ były transmitowane przy użyciu infrastruktury satelitarnej, której właścicielem i operatorem jest Arabsat. Odcięcie jej dostępu do usług transmisyjnych byłoby ważnym krokiem w walce o zatrzymanie beoutQ. Wszyscy, indywidualnie i zbiorowo, pozostajemy zaangażowani w położenie kresu międzynarodowemu piractwu sportowemu.


W czerwcu Światowa Organizacja Handlu w sporze dotyczącym zarzutów piractwa orzekła na korzyść beIN Sports.

Orzeczenie, oskarżenia o piractwo i obawy dotyczące praw człowieka w królestwie Arabii Saudyjskiej doprowadziły do ​​rezygnacji z wartej 300 mln funtów saudyjskiej oferty zakupu 80 % udziałów w drużynie Premier League, Newcastle United. Zakup Newcastle United dodałby ten znany angielski klub do listy potężnych drużyn w Europie, takich jak należące do inwestorów z Kataru - Paris Saint-Germain FC czy Manchester City

Jednak beIN Media musi jeszcze potwierdzić, że osiągnięto porozumienie.
Arabia Saudyjska podobno wypłaci ponad 1 mld dol. odszkodowania w celu rozwiązania sporu.

Źródło: aljazeera.com  dohanews.co  broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...