reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Glass, czyli płatna telewizja bez dekodera i satelity [wideo]

dodano: 2021-10-07 14:23 | aktualizacja: 2021-10-07 16:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sky/satkurier.pl

Sky Glass „Pierwszy telewizor ze Sky na pokładzie. Bez anteny satelitarnej, bez dekodera, bez plątaniny kabli” - takim hasłem operator brytyjskiej platformy Sky reklamuje swój nowy produkt - Sky Glass. Urządzenie streamingowe jest dostępne w trzech rozmiarach (Small 43”, Medium 55” i Large 65”) oraz pięciu kolorach, w cenach od 649 funtów (3500 złotych).

Sky
Sky Glass


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
7 października br. Sky ogłosił wprowadzenie na rynek Sky Glass, który radykalnie uprości sposób oglądania telewizji przez klientów, poprzez integrację sprzętu, oprogramowania i treści. Sky Glass będzie jedynym telewizorem ze Sky na pokładzie.

Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii będzie można oglądać Sky przez Wi-Fi, bez anteny satelitarnej i bez dekodera. Nowy telewizor Sky będzie dostępny do kupienia w Wielkiej Brytanii od 18 października br. i zostanie wprowadzony na inne europejskie rynki Sky od 2022 roku.Sky Glass - najważniejsze cechy:
  • Jedyny telewizor ze Sky i dodatkowymi aplikacjami na pokładzie
  • Możliwość zakupu telewizora niczym smartfona, z elastycznymi płatnościami
  • Nowoczesny design dostępny w pięciu kolorach i trzech rozmiarach
  • Technologie Ultra HD i Quantum Dot z ponad 1 mld kolorów
  • Dźwięk Dolby Atmos® 360° z potężnymi wbudowanymi głośnikami i subwooferem
  • Komendy głosowe: po prostu powiedz „Hello Sky”, aby dowiedzieć się, co obejrzeć
  • Pierwszy na świecie telewizor, który otrzymał certyfikat CarbonNeutral®
 

- Sky Glass to telewizor streamingowy ze Sky na pokładzie, zapewniający całkowitą integrację sprzętu, oprogramowania i treści. Zbudowany w oparciu o ponad 30 lat zrozumienia, czego chcą nasi klienci, jest to telewizor, który może wyprodukować tylko Sky. Wierzymy, że jest to najinteligentniejszy dostępny na rynku telewizor i że klienci go pokochają - powiedziała Dana Strong, dyrektor generalna Sky.

Wygląd Sky Glass został opracowany we współpracy z Map Project Office. Sky Glass jest dostępny w trzech rozmiarach (Small 43”, Medium 55” i Large 65”) oraz pięciu kolorach: błękit oceanu, biel ceramiki, wyścigowa zieleń, ciemny róż lub antracytowa czerń, z dopasowanymi pilotami i konfigurowalnymi osłonami głośników dla dodatkowej personalizacji. Posiada wspornik montażowy zintegrowany z telewizorem lub podstawkę w dopasowanym kolorze. Z jednym przewodem i tylko jedną wtyczką Sky Glass sprawia, że ​​plątanina kabli to już przeszłość.
 

Z ponad miliardem kolorów, ekran 4K Ultra HD Quantum Dot wspiera 10-bitową głębią koloru oraz HDR w standardach HLG, HDR10 i Dolby Vision. Sześć zintegrowanych głośników ustawionych jest w optymalnych pozycjach, aby zapewnić dźwięk Dolby Atmos, a subwoofer został zaprojektowany z myślą o bogatym, głębokim basie. Wewnątrz wykorzystano 4-rdzeniowy procesor ARM Cortex-A55.

Dzięki Glance Motion Technology wystarczy powiedzieć „Hello Sky” lub przejść obok, aby wybudzić telewizor. Nowa strona główna ułatwia znajdywanie, oglądanie i odtwarzanie ulubionych treści. Zawiera materiały ze Sky, BBC iPlayer, Netflix, YouTube, Disney+, ITV Hub, All4, Spotify, Peloton, Amazon Prime Video, PlayWorks i innych.

Za naciśnięciem jednego przycisku na pilocie można teraz tworzyć osobistą listę odtwarzania swoich ulubionych programów, filmów i innych treści w aplikacjach i kanałach, na żywo i na życzenie. Dostępna jest też funkcja Restart, umożliwiająca obejrzenie danego programu od początku, oraz Timeshift.

Sky Glass to pierwszy na świecie telewizor, który otrzymał certyfikat CarbonNeutral®. Zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, ma wbudowane funkcje niskiego zużycia energii, takie jak automatyczne wyłączanie i automatyczna regulacja jasności ekranu, które pomagają mu być bardziej energooszczędnym. Jest to jedyny telewizor w opakowaniu nadającym się do recyklingu, bez plastiku jednorazowego użytku, a korzystając z telewizora z wbudowanym sprzętem, zmniejsza się zużycie energii elektrycznej nawet o połowę.

Za Sky Glass można zapłacić jednorazowo z góry (649 GBP, 849 GBP lub 1049 GBP, w zależności o wielkości ekranu) lub rozłożyć koszt na nieoprocentowane płatności miesięczne. Jest dostępny już od 13 GBP miesięcznie (przy zobowiązaniu na 48 miesięcy), wyłącznie ze Sky TV, od 26 GBP za Sky Ultimate TV i po raz pierwszy HD jest w standardzie. To 39 GBP miesięcznie, aby otrzymać 43-calowy telewizor Sky Glass oraz ulubione treści i kanały. Za dodatkowe 4 GBP miesięcznie można zwiększyć rozmiar swojego telewizora do 55” lub za 8 GBP do 65”. Pakiet Sky Ultra HDR i Dolby Atmos kosztuje dodatkowo 5 GBP miesięcznie.
 

Telewizor posiada 3x HDMI 2.1 eARC (HDMI 2), wsparcie CEC, USB C (zasilanie), Bluetooth 5.0 LE i Classic, Ethernet 10/100 Mb/s, WiFi 6 (802.11ax), gniazdo antenowe dla telewizji naziemnej, wsparcie DVB-T/T2. Głębokość telewizora wynosi 4,77 cm.

Sky Glass jest objęty pełną 2-letnią gwarancją i bezpłatną usługą dostawy, która obejmuje rozpakowanie i usunięcie opakowania.

Dla tych, którzy lubią oglądać Sky w wielu pokojach w domu, przygotowano pakiet Whole Home, który klonuje Sky Glass na dowolnym telewizorze za pomocą Sky Stream Puck za 10 GBP miesięcznie.

Sky Glass został zbudowany jako platforma, którą mogą wdrożyć inni operatorzy. Pierwszym partnerem Sky w tym zakresie będzie Foxtel Group z Australii.

W 2022 roku do oferty Sky wprowadzona zostanie inteligentna kamera 4K współpracująca ze Sky Glass.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...