reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiery filmów Studia Munka SFP w TVN Fabuła

dodano: 2021-10-07 18:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Fabuła/satkurier.pl

Studio Munka TVN Fabuła 360px.jpg Od 8 października br., w kolejne piątki, kanał TVN Fabuła pokaże filmy krótkometrażowe wyprodukowane przez Studio Munka SFP. Widzowie będą mogli zobaczyć produkcje zrealizowane przez młodych twórców w ramach programu „30 minut”. TVN jest partnerem programu „30 minut” realizowanego w Studiu Munka SFP. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). TVN Fabuła pokaże takie produkcje jak „Chodźmy w noc”, „Kamień”, „Marcel”, „Maria nie żyje”, „Na jedną noc” i „Noamia”.

TVN Fabuła
Studio Munka TVN Fabuła 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).

„30 minut” w kanale TVN Fabuła:

„Chodźmy w noc”
reżyseria: Kamila Tarabura
emisja: w piątek, 8 października br. o 22:30

Opowieść o wycofanej, nastoletniej Krystynie, która za namową mamy decyduje się pójść na urodziny koleżanki z klasy. Tam poznaje ekscentryczną Majkę. Zafascynowane sobą dziewczyny postanowią przekroczyć granice konwenansów narzucanych przez rodzinę i społeczeństwo. Co przyniesie ta nagła erupcja nastoletniego buntu? Wybrane nagrody: nagroda dla „Najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego” na „Warszawskim Festiwalu Filmowym” (rok 2020), nagroda jury ekumenicznego dla „Najlepszego filmu krótkometrażowego” i wyróżnienie w kategorii „Filmów krótkometrażowych” na „Międzynarodowym Festiwalu Filmowy Mołodist” w Kijowie (rok 2021) oraz wyróżnienie dla Agnieszki Rajdy na „Lubuskim Lecie Filmowym” w Łagowie (rok 2021) (więcej tutaj).  

„Kamień”
reżyseria: Bartosz Kozera
emisja: w piątek, 15 października br. o 23.05

To opowieść o wierze i próbie zawłaszczenia cudu. W filmie pierwsze skrzypce po grają: młodziutka Irena Melcer i doświadczona Katarzyna Herman. W roli papieża partneruje im Krzysztof Materna. Wybrane nagrody: Grand Prix na „Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych” w Korei Południowej (rok 2021), nagrody dla najlepszego filmu i reżysera, za najlepszy scenariusz oraz wyróżnienie specjalne na „Gosh! Film Festival” w Paryżu (rok 2021), I nagroda w „Konkursie filmów krótkometrażowych” na „Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi” (rok 2021), „Złote Grono” w kategorii „Krótkich filmów fabularnych” na „Lubuskim Lecie Filmowym” w Łagowie (rok 2021).  

„Marcel”
reżyseria Marcin Mikulski
emisja: w piątek, 22 października br. o 22:20

Tytułowy Marcel to człowiek bez właściwości, postać, której nikt nie zauważa. W windzie ludzie się przy nim całują, w autobusie nikt nie sprawdza jego biletu, w pracy dokumenty omijają biurko Marcela. Wszystko się zmienia, gdy na drodze mężczyzny staje Karolina - niedoszła samobójczyni, której Marcel przypadkowo ratuje życie. Wybrane nagrody: „Décalé Prize” na „Festiwalu Kina Europejskiego” w Lille (rok 2021), „Nagroda Studencka” na „Festiwalu Krótkiego Metrażu” w Nicei (rok 2020), „Srebrne Grono” na „Lubuskim Lecie Filmowym” (rok 2020), nagroda dla „Najlepszego filmu krótkometrażowego” na „Sopot Film Festival” (rok 2020), „Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich” na „WAMA Film Festival” (rok 2019), nagroda specjalna jury i nagroda „Filmowej Małopolski” w „Konkursie filmów krótkometrażowych na „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni (rok 2019), Grand Prix festiwalu „Lato z Muzami” (rok 2019).  

„Maria nie żyje”
reżyseria Martyna Majewska
emisja: w piątek, 29 października br. o 22.20

Produkcja inspirowana opowiadaniem Weroniki Murek, finalistki „Nagrody literackiej Nike”. Film sytuuje się gdzieś między dramatem a groteską w artystycznie formie, z czarno-białymi zdjęciami i niezwykłą muzyką. W zawieszeniu jest także tytułowa bohaterka. Maria nie żyje, ale żyje. Popełniła samobójstwo, ale przez kilka dni pozostaje w swoim żywym ciele. Nie wiadomo, jak się zabiła, nie pamięta przyczyn własnej śmierci. Obserwuje, jak wygląda świat bez niej. Zagląda do matki, dzwoni do chłopaka, sprawdza jak na jej nieobecność reagują sąsiedzi, nieznajomi, cudotwórcy. Błąka się niczym dusza oderwana od swojego ciała i podążająca w nieznanym kierunku. Wybrane nagrody: nagroda za „Krótkometrażowy film fabularny” i nagroda dziennikarzy na koszalińskim festiwalu „Młodzi i Film” (rok 2020), „Srebrne Grono” w kategorii „Krótkich filmów fabularnych” na „Lubuskim Lecie Filmowym” (rok 2021).  

„Na jedną noc”
reżyseria: Mally Yina
emisja: w piątek, 5 listopada br. około 22:00

Film opowiadający o perypetiach 30-letniego Piotra, który jak ognia unika dorosłości i wszystkiego, co z nią związane. Życie wypełnia imprezami i jednonocnymi romansami. Na dziewczyny ma sprawdzoną metodę: żadna nie zostaje do rana. Aż do czasu, kiedy poznaje Wandę. Tej nocy Piotrowi wszystko wymknie się spod kontroli. I Wanda. I czas. 

„Noamia”
reżyseria: Antonio Galdamez
emisja: w piątek, 12 listopada br. około 22:00

To oniryczny kryminał, w którym Warszawa leży nad morzem, a Bartłomiej Topa wciela się w komisarza policji próbującego rozwikłać tajemnicę zabójstwa młodego mężczyzny. Wkrótce okazuje się, że komisarza i ofiarę łączy coś więcej niż tyko śledztwo. Wybrane nagrody: Grand Prix na „Solanin Film Festiwal” (rok 2021), nagroda specjalna w „Konkursie filmów krótkich” na „WAMA Film Festival” (rok 2020), nagroda za „Zdjęcia do filmu krótkometrażowego” oraz nagroda za „Dźwięk” na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie (rok 2020), nagroda jury akademickiego na „Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych Kameralne Lato” (rok 2020), wyróżnienie na „Krakowskim Festiwalu Filmowym” (rok 2020) (więcej tutaj).
 
Małgorzata Gorol w filmie „Maria nie żyje”, foto: Studio Munka SFP
Małgorzata Gorol w filmie „Maria nie żyje”, foto: Studio Munka SFP


„30 minut” - emisja w piątki (od 8 października 2021 roku) około godz. 22:00 w TVN Fabuła.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...