reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Weekend zdrowia psychicznego” w Discovery Life

dodano: 2021-10-08 04:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery

Discovery Life nowe logo 22.08.2019 W sobotę i niedzielę, 9 i 10 października br. w ramach pasma „Weekend zdrowia psychicznego” kanał Discovery Life poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Cegiełka zdrowia”, „Naturalnie na zdrowie”, „Jak dobrze wyglądać nago. Powrót po latach”, „Okiem Ohme”, „Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci”, „Bez tabu. Gry - dziecięcy nałóg”, „Bez tabu. Mastektomia bez strachu”, „Daj sobie spokój” i „Włącz zdrowie”.

Discovery Life


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Kanał Discovery Life włącza się w te obchody. Na antenie stacji, w weekend 9-10 października br., zostaną wyemitowane programy dotykające obszarów związanych z kondycją psychiczną, nałogami, dobrym samopoczuciem, miłością czy intymnością. - Zapraszamy do Discovery Life - zachęca nadawca.

„Weekend zdrowia psychicznego” w Discovery Life:

„Cegiełka zdrowia”
emisja: w sobotę, 9 października br. o 12:50

Program, w którym prowadząca Agnieszka Cegielska wraz z dietetykami, trenerami i lekarzami szczegółowo omawia choroby cywilizacyjne. Zaproszeni eksperci i specjaliści wyjaśnią, jak żyć, by zminimalizować ryzyko zachorowania i jak się leczyć, jeśli choroba nas dopadnie (więcej tutaj).

„Jak dobrze wyglądać nago. Powrót po latach”
emisja: w sobotę, 9 października br. o 13:20 i w niedzielę, 10 października br. o 12:20

Na co dzień jesteśmy bombardowani wyretuszowanymi zdjęciami i czasami zapominamy jak wygląda prawdziwe ciało. Jak zapewnia nadawca, całe szczęście jest jedna osoba, która o tym przypomni. Gok Wan zabierze widzów w podróż pełną akceptacji, wzruszeń i wiary w siebie. Wśród bohaterek, które zdecydują się na jego wyjątkową nagą terapię, znajdą się przyjaciółki, mamy, córki i siostry. Po latach ukrywania swojego ciała, pokażą je światu. Gok Wan pomoże im stanąć twarzą w twarz z lękiem, niepewnościami, a także bliznami czy złymi doświadczeniami (więcej tutaj).

„Okiem Ohme”
emisja: w sobotę i niedzielę, 9 i 10 października br. o 16:50

Program jest poświęcony zjawiskom czy zachowaniom, które choć powszechne, budzą bardzo skrajne emocje. Widzowie dowiedzą się jak powstają stereotypy, które bardzo mocno oddziałują na nasz odbiór świata, a także wpływają na różne sfery naszego życia. Prowadząca Małgorzata Ohme - psycholog rodzinny i terapeuta, poruszy, m.in. tematy nadwagi, diet i suplementów (więcej tutaj).

„Naturalnie na zdrowie”
emisja: w sobotę i niedzielę, 9 i 10 października br. o 17:50

Agnieszka Cegielska chce zachęcić widzów do korzystania z niezwykłej mocy darów natury. W programie pokaże, które rośliny korzystanie wpływają na organizm człowieka i mogą stanowić naturalną apteczkę.

„Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci”
emisja: w sobotę, 9 października br. o 18:20

Dziennikarka Agata Młynarska poruszy trudny, ale niezwykle ważny społecznie temat - otyłości u dzieci. Widzowie poznają historię najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kg ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i szansą na normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą, jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech (więcej tutaj).

„Bez tabu. Gry - dziecięcy nałóg”
emisja: w sobotę, 9 października br. 19:20

Kolejna część serii, w której widzowie poznają historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu. Prowadząca Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia poddawane są leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych, „rzeczywistych” aktywności.

„Daj sobie spokój”
emisja: w sobotę, 9 października br. o 21:50 i w niedzielę, 10 października br. o 15:20

Bohaterami programu są Karolina i Maciej, wraz z córkami Macieja oraz wspólnym synem, Janem, tworzący pięcioosobową rodzinę paczworkową. Karolina bardzo zmieniła swoje życie w ostatnich latach. Urodziła dziecko, a Maciej pomógł jej zmienić myślenie o sobie i tym, co dobre i ważne w życiu. Pomógł też Karolinie schudnąć ponad 20 kilogramów i spojrzeć na jedzenie, jak na źródło przyjemności, a nie stresu. - Do niedawna bardziej zwracałam uwagę na to, co mam w kosmetyczce, niż we własnej głowie. To się zmieniło - mówi Karolina. Jej ,Maciejowi i dzieciom: Kamili, Jadwidze i Janowi widzowie będą towarzyszyć w wakacjach nad polskim morzem. Młodzi rodzice pokażą, jak dzięki zdrowemu jedzeniu i oddechowi dać sobie spokój. Namówią na korzystanie z miejscowych sklepów i straganów, na kupowanie żywności z małych gospodarstw, lokalnej, sezonowej, świeżej. Jak zapewnia nadawca, przekonają, że Polska ma swoje superfoods. Pokażą kilka prostych potraw do przyrządzenia na szybko, na pikniku, wraz z dziećmi. Dla zdrowia, smaku i wspólnego spędzania czasu.

„Włącz zdrowie”
emisja: w sobotę, 9 października br. o 23:20

Badania dowodzą, że internet jest dziś podstawowym źródłem wiedzy i korzysta z niego 90 proc. Polaków. Dla wielu z nich sieć pełni funkcję domowego lekarza. „Pięć najczęstszych przyczyn bólu głowy”, „Jak wyleczyć się z przeziębienia domowymi sposobami?” i „Co może oznaczać podwyższone ciśnienie?” - to przykładowe nagłówki artykułów internetowych, na które możemy trafić szukając leku na nasze choroby. Jak nie dać się ponieść fali fałszywych informacji i jak odnaleźć wiarygodne dane? Jak zapowiada nadawca, „Włącz zdrowie” to program o zdrowiu, w którym internet i telewizja przenikają się, by trafić do widzów poszukujących wiedzy w sieci. Podczas rozmowy online dziennikarka i pasjonatka zdrowego trybu życia - Agata Młynarska - rozmawia na najczęściej wyszukiwane w internecie tematy medyczne z lekarzami, dietetykami, naukowcami oraz pacjentami. Dyskusję ekspertów uzupełniają materiały filmowe (więcej tutaj).

„Bez tabu. Mastektomia bez strachu”
emisja: w niedzielę, 10 października br. o 20:20

Kolejny odcinek, w którym tym razem Agata Młynarska poruszy temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Dziennikarka, spotykając się z pacjentkami i lekarzami, postara się odpowiedzieć na pytanie, jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka. Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu?
 
Agata Młynarska jest prowadzącą programy „Bez tabu” i „Włącz zdrowie”, foto: TVN Discovery
Agata Młynarska jest prowadzącą programy „Bez tabu” i „Włącz zdrowie”, foto: TVN Discovery


„Weekend zdrowia psychicznego” - emisja w sobotę i niedzielę, 9 i 10 października 2021 roku w Discovery Life.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...