reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ACE przejmuje kontrolę nad pirackimi domenami IPTV

dodano: 2021-10-07 18:10 | aktualizacja: 2021-10-13 17:17
autor: Dr Hack | źródło: ACE/torrentfreak

ACE ta witryna została przejęta piractwo 360px Globalna koalicja antypiracka ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) przejęła wiele pirackich domen związanych z IPTV. Najnowsza akcja ACE zawiera około 40 nowych przypadków do szybko rosnącej listy pirackich usług, które wolały się zamknąć niż ryzykować proces sądowy. Wszystko wskazuje na to, że ACE postawiło dostawcom ultimatum – „zamknij i przekaż swoje domeny" lub zmierz się z bardziej energicznymi działaniami prawnymi (proces, koszty, więzienie).

ACE
ACE ta witryna została przejęta piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pirackie IPTV i inne usługi streamingowe są uważane za jedno z największych zagrożeń dla globalnego rynku legalnych treści filmowych i telewizyjnych. W rezultacie piractwa wszelkiego rodzaju firmy zajmujące się treścią dokładają wszelkich starań, aby ograniczyć nielicencjonowaną podaż.

Najważniejszy pod względem skali program antypiracki jest prowadzony przez ACE, globalną koalicję, która zrzesza największe hollywoodzkie studia, Netflix, Amazon i dziesiątki innych gigantów.

Od Apple TV+ po BBC, Bell Canada i CANAL+, członkowie ACE chcą jak najszybciej zlikwidować pirackie platformy streamingowe.

ACE woli się dogadać
Jedną z kluczowych strategii ACE jest wykorzystanie rozmachu i swojej siły do zmuszenia piratów do pewnej uległości. Krótko mówiąc, ACE gromadzi dowody dotyczące pirackich operatorów IPTV, a następnie zwraca się do nich z ofertą, której odrzucenie może być nierozsądne – zamknięcie lub poniesienie konsekwencji, głównie finansowych. A potem i tak muszą się zamknąć.

Część tego procesu wiąże się z koniecznością podpisywania przez operatorów swoich domen do użytku przez Motion Picture Association. W ciągu ostatnich kilku lat ACE przejęło w ten sposób kontrolę nad ponad 200 domenami, a w ciągu ostatnich kilku tygodni było szczególnie dużo tego typu przejęć.

Setki przejęć pirackich domen IPTV
Część pirackich usług i domen była bezczelnie reklamowana na platformach takich jak Reddit, a nawet Pintrest, co czyniło je stosunkowo łatwym wyborem dla ACE - w ten sposób skasowano takie adresy jak:

Abon-sat.com, abon-iptv-ott.com, king-platinum-iptv.com, electrotv-sat.com, electro-tvsat.com, electro-tv-sat.com, electrotvsat.net, electro-tv-sat.net, king-premium-iptv.com, king-platinum-iptv.com i salah-sat.com - teraz przekierowane są do ACE.

Strona internetowa King-platinum-iptv.com, która twierdziła, że oferuje ponad 17 000 kanałów i VOD też jest pod kontrolą ACE. Usługa twierdziła, że „NIE! transmituje jakikolwiek kanał telewizyjny ze swoich serwerów, ani nie jest w żaden sposób powiązany z nadawaniem kanału”, ale to nie przeszkodziło mu być pod kontrolą ACE/MPA z pozostałymi.

Inne domeny przejęte to volkatvpro2.com i volkatv-pro2.com. Oferowały one dostęp do płatnej telewizji w niskiej cenie, w tym transmisji sportowych na żywo m.in. ze stacji sportowych Sky i beIN oraz CANAL+.

Juice TV też zamknięte przez ACE
Do lata Juice TV była promowana jako świetna alternatywa dla usług takich jak Netflix i Amazon Prime, oferując kanały z USA i Wielkiej Brytanii, a także PPV, filmy i programy telewizyjne dostępne na szerokiej gamie urządzeń za jedyne 4,99 dol./mies. W ciągu ostatnich dni wiele domen Juice TV zostało przeniesionych do Motion Picture Association, a teraz jest przekierowywanych pod baner ACE dotyczący zajęcia.

W ten sposób przejęto domeny:
juicetv.ca, jaccounting.ca, juiceaccounting.ca, juicepay.app, juicetv.plus, juicetv.org, juicetvmax.pro, juicetv.app, juicetv.in, juicetv.co, juicetv.app.

Kolejne domeny związane z IPTV, które podlegają kontroli ACE, to:

recepteur-iptv.com, orca-pro.com, ottrapid.com, smartstb-ott.com, ip-tv-ott.com, ott-premium-iptv. com, ott-tvbox.com, premium-kingott.com, ott-rapid.com, buyiptv-ott.com i akhbar-ma.com oraz ezstreamtv.com, esiptv-pro.com i estilotv.pro.

Źródło: torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...