reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat zapewni pojemność satelitarną na Grenlandii

dodano: 2021-10-08 15:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Hispasat

Hispasat Hiszpański operator satelitarny Hispasat podpisał umowę z Tele Greenland A/S, krajową firmą telekomunikacyjną w Grenlandii, na wydzierżawienie pojemności na satelicie Amazonas Nexus do końca jego eksploatacji. Umowa umożliwi Tele Greenland A/S poprawę dostępu do Internetu satelitarnego w północnej i wschodniej Grenlandii. Pojemność ta pozwoli również na świadczenie usług korporacyjnych dla spółek górniczych oraz służenie jako zapasowy system przywracania usług łączności w sytuacjach awaryjnych.

Hispasat
Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na satelicie Amazonas Nexus, który jest obecnie produkowany przez Thales Alenia Space i którego wystrzelenie planowane jest na drugą połowę 2022 roku, umieszczony zostanie potężny ładunek 800 MHz w paśmie Ku, zaprojektowany specjalnie w celu zapewnienia zasięgu w Grenlandii. Dedykowana misja będzie znana pod nazwą Greensat. Greensatowi towarzyszyć będą znaczące inwestycje w stacje naziemne i lokalny dostęp 4G.

Amazonas Nexus to satelita o wysokiej przepustowości (HTS) zaprojektowany w innowacyjnej architekturze, która łączy pasma Ku i Ka w celu optymalizacji komunikacji i zwielokrotnienia pojemności dostępnej do użytku komercyjnego. Satelita będzie również wyposażony w najnowszej generacji Digital Transparent Processor (DTP), który będzie w stanie cyfrowo przetwarzać odbierane przez satelitę sygnały i zwiększać jego elastyczność na orbicie. Nowy, supernowoczesny satelita będzie obejmował zasięgiem cały kontynent amerykański, korytarze północnego i południowego Atlantyku (oba obszary o dużym ruchu lotniczym i morskim) oraz Grenlandię.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...