reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie ma optycznego LNB - jest rozwiązanie CWDM

dodano: 2021-10-11 16:13 | aktualizacja: 2021-10-12 15:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polytron/Fracarro/satkurier.pl

Polytron OT-5 CWDM optyczny 360px W pewnych sytuacjach istnieje potrzeba zastosowania konwertera optycznego. Produkowała je firma Invacom (także pod markami Triax, Televes, Comsat i innymi). Niestety od jakiegoś czasu nie ma tych konwerterów na rynku europejskim, a problem pozostał, szczególnie wtedy, kiedy na budynku nie można zainstalować żadnej zewnętrznej anteny (wieżowiec ze szkła, zabytek lub inne). Jest też problem z uszkodzonymi konwerterami optycznymi, bo nie ma na co ich wymienić. I co wtedy zrobić? Jest na to sposób w postaci rozwiązań CWDM.

satkurier.pl
Home fibre Polytron Fracarro CWDM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rozwiązanie CWDM niemieckiej firmy Polytron
Istnieją dwa problemy związane z optycznymi konwerterami (Optical LNB). Może się zdarzyć, że w istniejących instalacjach odbioru satelitarnego konieczna jest wymiana optycznego LNB (wadliwy), ale wymiana nie jest możliwa, bo nie ma na co, bo na rynku nie ma optycznych LNB. Oczywiście już od jakiegoś czasu brakuje optycznych LNB dla nowych instalacji, a telefony poszukujących urywają się. I właśnie dla takich sytuacji niemiecka firma Polytron oferuje pragmatyczne rozwiązanie, które wykorzystuje powszechnie dostępny, standardowy konwerter Universal LNB Quattro z wykorzystaniem nadajnika optycznego i odbiornika optycznego.

Konwertery optyczne niedostępne na rynku
Polytron oferuje ciekawe rozwiązanie z dostępnymi produktami zarówno dla nowej instalacji, w której większe odległości mają być pokonywane za pomocą transmisji sygnału po światłowodzie z jak najmniejszymi stratami, jak i dla istniejących instalacji odbiorczych, w których Optical LNB jest uszkodzony lub wadliwy.
 
Polytron OT 5 CWDM


Dzięki komponentom Polytron z serii optycznych produktów SAT-IF, konwersja rozwiązania z optycznym LNB na rozwiązanie CWDM jest stosunkowo łatwa. Standardowy konwerter Quattro Universal LNB jest używany w połączeniu z nadajnikiem optycznym Polytron OT 5 CWDM i odbiornikami optycznymi OR 5 QT (odbiornik Quattro) lub OR 4 S (odbiornik Quad). Okablowanie od LNB do nadajnika optycznego odbywa się za pomocą kabli koncentrycznych. Światłowód przenosi sygnał między nadajnikiem optycznym a odbiornikiem optycznym. System optyczny firmy Polytron wykorzystuje sprawdzoną technologię CWDM (Coarse Wavelength Division Multiplexing) do transmisji sygnału tv-sat i naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Zalety

Oprócz zastosowania konwencjonalnego konwertera Quattro, rozwiązanie to oferuje dodatkowe zalety:
  • transmisja optyczna odbywa się za pomocą technologii CWDM
  • zastosowanie długości fal ITU skutkuje prostą implementacją i obsługą
  • taką instalację można łatwo rozbudować (technologia SAT i optyczna)
  • istnieje potencjalna separacja pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem poprzez technologię światłowodową
  • transmisja optyczna jest niewrażliwa na zakłócenia
  • bezpośrednia konwersja z powrotem do systemów Quattro lub Quad jest możliwa bez dodatkowych konwerterów
  • konwertery mogą być zasilane z podłączonej kaskady multiswitchów
  • dane techniczne Polytron OT 5 CWDM.

Należy dodać, że podobne rozwiązania CWDM z nadajnikami i odbiornikami optycznymi stosują inne firmy, między innymi włoska firma Fracarro.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...