reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

40-lecie serialu „Statek marzeń” w Romance TV

dodano: 2021-10-11 17:25
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Romance TV

Statek marzeń Romance TV Romance TV w listopadzie świętuje na antenie 40-lecie uwielbianego i bijącego rekordy popularności serialu romantycznego „Statek marzeń”. To wyjątkowa produkcja, która zabiera widzów do najdalszych i najpiękniejszych zakątków świata, gdzie bohaterowie znajdują miłość. W każdy piątek miesiąca o godz. 20:00 stacja wyemituje wyczekiwane przez widzów premierowe odcinki. Z kolei w każdą niedzielę będą pokazywane starsze odcinki „Statku marzeń” oraz serii „Rejs ku szczęściu”, który powstał na kanwie tej kultowej produkcji.

„Statek marzeń” / Romance TV
Statek marzeń Romance TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po 40 latach wspaniałych i udanych rejsów o serialu „Statek marzeń” można śmiało powiedzieć, że stał się flagową i kultową produkcją telewizji Romance TV. To pełna emocji i zwrotów akcji seria filmów telewizyjnych, których popularność nie maleje od 1981 roku, kiedy to wyemitowano pierwszy z nich. Załoga statku w każdym odcinku zabiera widzów w podróż do niezwykłych i urzekających miejsc, gdzie po wielu perypetiach bohaterowie odnajdują wielką miłość.

Przez ostatnie 40 lat w statek marzeń wcieliło się 5 wycieczkowców i dowodziło nimi 5 wspaniałych kapitanów, między innymi Siegfried Rauch jako kapitan Jakob Paulsen oraz Sascha Hehn, który z przełożonego stewardów awansował do stopnia kapitana, Victora Burgera. Zresztą, na „Statku marzeń” przez wszystkie te lata przewinęła się niemalże cała niemiecka aktorska śmietanka filmowa, a Haraldowi Schmidtowi życie na morzu tak bardzo przypadło do gustu, że przez wiele lat wcielał się w postać dyrektora rejsów, Oskara Schifferle. Ogromna popularność filmu, do którego pomysł Wolfgang Rademann zaczerpnął z seriali: enerdowskiego „Na morzu” i amerykańskiego „Statku miłości”, sprawiła, że stał się on inspiracją do powstania spin-offu - serii filmów „Rejs ku szczęściu”, w którym organizatorzy wesel zajmują się aranżacją uroczystości ślubnych na pokładzie statku.

Pragnąc godnie uczcić 40-lecie „Statku marzeń”, Romance TV wyemituje w każdy piątek miesiąca o godz. 20:00 premierę telewizyjną serialu. Tym razem widzowie będą podróżować na Seszele, Malediwy, do Kapsztadu i Maroka. Z kolei w niedzielne popołudnia stacja pokaże starsze odcinki „Statku marzeń oraz „Rejsu ku szczęściu”.

Statek Marzeń – Seszele
Das Traumschiff – Seychellen, Niemcy, 2020
Premiera: piątek, 5 listopada o godz. 20:00

Pod dowództwem kapitana Pargera „Statek Marzeń” tym razem kieruje się na Seszele, wyspy leżące na Oceanie Indyjskim. Jedną z pasażerek jest słynna piosenkarka Stella Berger, której towarzyszy osobisty ochroniarz, Leo Schöne. Jest zmuszona korzystać z jego usług, ponieważ od pewnego czasu jest prześladowana przez stalkera. Morska podróż ma być odskocznią od życia w ciągłym strachu, poza tym kobieta ma nadzieję, że anonimowość pozwoli jej nabrać dystansu i uwolnić od trwającego od dłuższego czasu napięcia nerwowego. Pech chce, że „przypadkowo” spotyka na statku producenta muzycznego, Bena Friedmanna, który przed kilkoma laty oszukał ją na niwie zawodowej, a teraz nagle chciałby współuczestniczyć w jej sukcesach i czerpać z nich finansowe profity. Stella Berger nie jest zachwycona spotkaniem z człowiekiem, na którym się w przeszłości zawiodła i żąda, by trzymał się od niej z daleka. Ale Ben Friedmann wcale nie zamierza podporządkować się jej wymaganiom...

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna na Sardynię
Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise nach Sardinien, Niemcy, 2017
Emisja: niedziela, 7 listopada o godz. 20:00

Laura, organizatorka wesel, tym razem, podczas rejsu na Sardynię, współpracuje z nowym kolegą, Tomem. Tom jest szarmanckim, wysportowanym i wszechwiedzącym mężczyzną. Podczas jego pierwszego rejsu pewna podstarzała para kochanków chce nadrobić to, co dawno już powinna uczynić, a czego nigdy tak naprawdę nie chciała - scementować swój związek węzłem małżeńskim. Jednak na drodze ku ich małżeńskiemu szczęściu stoi pewna dotychczas niewyjawiona tajemnica z przeszłości. Również Yvonne i Paul zamierzają odnowić przysięgę podczas rejsu. Para nie może mieć własnych dzieci, a krótko przed podróżą dowiadują się, że mogą zostać rodzicami adopcyjnymi. Sprawy komplikują się, kiedy niespodziewanie pojawia się ojciec dziecka.

Statek marzeń – Tanzania
Das Traumschiff – Tansania, Niemcy, 2017
Emisja: niedziela, 7 listopada o godz. 21:50

Rejs do Tanzanii to szereg sporych wyzwań, nie tylko dla załogi statku, ale i dla pasażerów. Robin Schmelting płynie do Tanzanii, by poznać testament zmarłego ojca, a przy okazji uzdrowić i uratować swój związek z niewiernym mężem. Nie ułatwia jej tego dawno niewidziany brat, który niespodziewanie pojawia się na statku. Fotograf amator Felix i jego przyjaciel Justus walczą natomiast, jak co roku o to, który z nich wykona lepsze zdjęcie. Natomiast oficer Felix stara się uczynić wszystko, by nie zawieść swojego szefa, kapitana Burgera, chociaż swe marzenia wolałby spełniać raczej na scenie, niż na kapitańskim mostku.

Statek Marzeń – Kapsztad
Das Traumschiff – Kapstadt, Niemcy, 2020
Premiera: piątek, 12 listopada o godz. 20:00

Tym „Statek Marzeń” pod dowództwem kapitana Pargera wyrusza w rejs w kierunku najbardziej na południe wysuniętego cypla afrykańskiego kontynentu. Podróż ta jest zarówno dla kapitana Pargera, jak i jego ludzi szczególnie trudnym przeżyciem, mają się bowiem pożegnać z długoletnimi członkami załogi, zamierzającymi rozpocząć nowe życie na lądzie...

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Norwegii
Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise nach Norwegen, Niemcy, 2017
Emisja: niedziela, 14 listopada o godz. 20:00

Najpiękniejsza podróż życia narzeczonych zamierzających się pobrać na statku odbędzie się tym razem na drodze do Norwegii. Stefanie von Erlen chce dowieść swojej matce, że i ona zasługuje na to, by ktoś się z nią ożenił. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem, który w przeszłości był zawodowym kolarzem, Stefanie zamierza spełnić postanowienie, które obydwoje powzięli dawno temu: jeśli obydwoje będą koło czterdziestki i nadal będą w stanie wolnym, wówczas się pobiorą. Podczas nerwowych przedślubnych przygotowań towarzyszą im organizatorzy wesel Tom i Laura oraz urocza para małżeńska, zamierzająca odnowić przysięgę małżeńską i w ten sposób uczcić swe złote gody.

Statek marzeń – Urugwaj
Das Traumschiff – Uruguay, Niemcy, 2017
Emisja: niedziela, 14 listopada o godz. 21:55

„Statek Marzeń” bierze tym razem kurs na Montevideo. Dla kapitana Burgera jego załogi i pasażerów zapowiada się cudowna, pełna niesamowitych przeżyć podróż do ojczyzny gauchów i tanga. Robert i Ariane Hambach znaleźli się na pokładzie, bo tak zalecił im ich psychoterapeuta, do którego udali się na terapię małżeńską. Mieli udać się w podróż, która zapewne pozwoli im znów się do siebie zbliżyć. Mimo starań małżonkowie nie potrafią znaleźć płaszczyzny porozumienia i w Montevideo znów dochodzi między nimi do kłótni. Po ostrej wymianie zdań oboje dochodzą do wniosku, że muszą przerwać zalecony im przez terapeutę „projekt” i pozwolić poddać się po prostu biegowi wydarzeń. Inni pasażerowie i członkowie załogi także przeżywają różne dylematy związane z uczuciami i przyjaźniami.

Statek Marzeń – Malediwy/ Thaa Atoll
Das Traumschiff - Malediven/ Thaa Atoll, Niemcy, 2021
Premiera: piątek, 19 listopada o godz. 20:00

„Statek Marzeń” ponownie wypływa w morze, a tym razem celem podróży jest tropikalna wyspa Thaa na Oceanie Indyjskim, w południowej części Maledywów. Podczas długiego rejsu wszyscy wydają się czegoś poszukiwać, kapitan Parger i jego załoga wybierają się na tropienie skarbów, zaginionych pasażerów, skrytych marzeń, a nawet i obsesji. Podróżnik Frank Baum, biorący udział w całym rejsie, używa na pokładzie statku życia i usiłuje poderwać praktycznie każdą pojawiającą się w zasięgu jego wzroku kobietę. Zachowuje się tak do chwili, gdy poznaje Birgit Röhl, która właśnie się rozwiodła i przybywa na statek, by odwiedzić swą dawną przyjaciółkę, Hannę Liebhold...

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Prowansji
Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise in die Provence, Niemcy, 2013
Emisja: niedziela, 21 listopada o godz. 20:00

Julia i Lenart zamierzają się pobrać na pokładzie statku MS Deutschland, płynącego do sielskiej Prowansji. Towarzyszą im ich świadkowie, Jannick i Eva. Jannick jest bratem Julii. Rodzeństwo po śmierci rodziców bardzo się do siebie zbliżyło. Eva jest partnerką Lenarta. Razem prowadzą biuro architektoniczne. Jest kilka lat od niego starsza. Świadkowie robią wszystko, by nie dopuścić do ślubu.

Statek marzeń – Los Angeles
Das Traumschiff – Los Angeles, Niemcy, 2017
Emisja: niedziela, 21 listopada o godz. 21:55

Dla Beatrice rejs do Los Angeles wiąże się z trudną decyzją - napisała powieść, która będzie bestsellerem. W związku z tym, jej wydawnictwo chce, żeby napisała kolejną książkę, tylko jak Beatrice ma to pogodzić z pracą na statku? I jak na to wszystko zareaguje kapitan Burger? Wtedy na statku pojawia się znany hollywoodzki producent Will Goldsmith, który chce zekranizować powieść Beatrice i nalega, by sama napisała scenariusz. Czy kobieta powinna opuścić statek, który przez tyle lat był dla niej domem, i podjąć się nowych wyzwań?

Statek Marzeń – Maroko
Das Traumschiff – Marokko, Niemcy, 2021
Premiera: piątek, 26 listopada o godz. 20:00

Tym razem „Statek Marzeń” pod dowództwem kapitana Maksa Pargera bierze kurs na Maroko. Hannie Liebhold udaje się namówić szefa na „wyjazd na narty” na złociste piaszczyste wydmy. Przed rejsem zastępca kapitana, Martin Grimm zagarnia pod swoje skrzydła cieszącą się ogromnym uznaniem ekspertkę sztuki, Klarę Philipp, która na zlecenie bogatego marokańskiego kolekcjonera przewozi do Marrakeszu pięć cennych malowideł. Martin Grimm pomaga jej umieścić drogocenne obrazy w wyposażonym w specjalny regulator temperatury magazynie. Okazuje się, że na pokładzie znalazł się również wybitny w swoim zawodzie fałszerz obrazów, który planuje podmianę jednego z płócien jeszcze zanim statek zawinie do marokańskiego portu...

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Barcelony
Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise nach Barcelona, Niemcy, 2014
Emisja: niedziela, 28 listopada o godz. 20:00

Andrea i Stefan zajmujący się organizacją ślubów, po rozwodzie postanawiają rozstać się także w zakresie wykonywanej profesji. Każde z nich bardzo sobie ceni pracę na statku MS Deutschland. Kapitan Burger ma zadecydować, które z nich zatrzyma posadę. Ponieważ jednak jest kapitanem od niedawna, nie potrafi ocenić prawidłowo ich pracy. Prosi ich, aby sami wystawili sobie wzajemnie opinię.

Statek marzeń – Palau
Das Traumschiff – Palau, Niemcy, 2017
Emisja: niedziela, 28 listopada o godz. 21:55

Tym razem Statek Marzeń bierze kurs na wyspiarskie państwo Palau. Kapitan Victor Burger chce wykorzystać pobyt na wyspach i planuje trochę ponurkować razem ze swoim starym przyjacielem, Dirkiem Steffensem. Niestety Dirk ulega podczas wycieczki wypadkowi i udaje mu się przeżyć tylko dzięki pomocy pasażerów Romy i Larsa Felberów. Victor jest im bardzo wdzięczny, ale nie może się pozbyć dziwnego, nieprzyjemnego uczucia wobec tych dwojga. Natomiast Beatrice pomaga Tobiasowi w przygotowaniach do oświadczyn. Chce on poprosić na pokładzie o rękę swojej dziewczyny. Radość dziewczyny przyćmiewają wydarzenia z przeszłości. Evelyn kłóci się podczas rejsu ze swym ojcem, który nie radzi sobie z oznakami demencji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...