reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał 4K na Bliskim Wschodzie

dodano: 2021-10-13 11:27 | aktualizacja: 2021-10-13 13:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: The Peninsula

4K Ultra HD Qatar Media Corporation (QMC) planuje uruchomić w trzecim kwartale 2022 roku Channel 37. Ten kanał telewizyjny będzie nadawany w języku angielskim, w rozdzielczości 4K. Jego dyrektorem jest Ali bin Towar al-Kuwari.

4K Ultra HD UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kanału telewizyjnego w języku angielskim, skierowanego do emigrantów w Katarze - powiedział Ali bin Towar al-Kuwari, dyrektor Channel 37.

Dodał, że prace nad uruchomieniem Channel 37 w trzecim kwartale 2022 roku idą pełną parą, ale istnieje plan awaryjny, aby w razie potrzeby wystartować wcześniej.
 

- Katar przywiązuje wielką wagę do swojej przeszłości i dziedzictwa, a Channel 37 będzie tego częścią - jego celem będzie ożywienie dziedzictwa kulturowego - powiedział al-Kuwari.

Channel 37 ma być nadawany drogą satelitarną, a także w Internecie, aby dotrzeć do widzów w łatwy i szybki sposób. Channel 37 będzie dysponował ośmioma studiami wyposażonymi w technologię 4K.
 

- Channel 37 będzie emitował różne programy skierowane do całej rodziny - programy polityczne „twarzą w twarz”, programy ekonomiczne, itp., inspirowane nowymi pomysłami - podkreślił al-Kuwari.

Dyrektor Channel 37 powiedział, że kanał telewizyjny nawiązał współpracę z wieloma podmiotami, takimi jak Northwestern University i Qatar University, które dostarczają innowacyjnych pomysłów.
 

- Mamy bardzo bliskie partnerstwo z Ministerstwem Gmin i Środowiska, a także dedykowaną jednostkę do tworzenia filmów dokumentalnych o środowisku Kataru - powiedział al-Kuwari.

Jak na razie Channel 37 ma ośmiu prezenterów, a liczba ta będzie stopniowo zwiększana, w tym o ekspatriantów, w celu dywersyfikacji, co ma odzwierciedlać międzynarodowy wizerunek kanału.

Źródło: thepeninsulaqatar.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...